| < Grudzień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
CZYTUJĘ, ZAGLĄDAM DO
INNE TAKIE TAM...
SE POSZLI

Polak potrafi

środa, 08 listopada 2017

"35-letni mężczyzna, który jechał pociągiem PKP Intercity relacji Gdynia– Białystok, nagle otworzył okno i wyskoczył z jadącego pociągu. Przeżył, ale jego stan jest poważny - z przebitą nerką trafił na oddział chirurgiczny pobliskiego szpitala.- Ustaliliśmy, że nie była to próba samobójcza, mężczyzna po prostu zrezygnował z dalszej jazdy pociągiem" 

poniedziałek, 18 września 2017

"Na tym etapie nie dysponujemy żadnymi narzędziami, które pozwoliłyby nam na zweryfikowanie, czy ta tzw. kampania billboardowa jest zgodna z kodeksem wyborczym, czy z ustawą o partiach politycznych".    Znaczy, że co?

wtorek, 15 sierpnia 2017
niedziela, 02 lipca 2017

"Jeśli wiem, że jest wybitny fachowiec w branży, i wiem, że rozwija się nowa linia lotnicza, to ja tylko skojarzyłem dwie strony"

wtorek, 13 czerwca 2017

"73-letni pan Stanisław z Jeleniej Góry chciał zrobić w sobotę zakupy w Biedronce. Mężczyzna jest niewidomy, stąd czasem potrzebna jest mu pomoc innych osób. Poprosił pracowników sklepu o wsparcie przy zakupach, personel jednak odmówił. Pan Stanisław zadzwonił na policję. Do Biedronki przyjechało dwóch funkcjonariuszy z Karpacza"  Drobne 17 km...

piątek, 12 maja 2017

"... jeśli nie zaczniemy w kraju nad Wisłą nawzajem się szanować i honorować swojej pracy, zamiast hodować prekariat, to nie wydobędziemy się z żadnej pułapki średniego rozwoju i będziemy klepać biedę skręcając pralki dla tych, którzy te pralki będą wymyślać. Pani było przykro, ale nic nie mogła z tym zrobić. To dzieje się już któryś raz i myślę, że jest w Polsce zjawiskiem masowym. "

niedziela, 15 stycznia 2017

no dobra, broniłam się przed San Escobar, ale to mnie zmogło: ""Ona mówi dialektemSan Escobar, tam się mówi 'in'""

piątek, 11 marca 2016

"Kolumna używała sygnałów świetlnych, na jej czele jechał radiowóz i jako taka miała prawo niestosowania się do obowiązujących przepisów "

sobota, 06 lutego 2016

""Prezydent (...) wyjaśnił gościom, dlaczego zdecydował się na podpisanie Ustawy o Policji. Mówił m.in. o zagrożeniu bezpieczeństwa państwa i podkreślał, że nowa ustawa musiała zostać przygotowana szybko""

niedziela, 24 stycznia 2016

"Błogosławione nerki, które filtrowały Twój mocz."

piątek, 02 października 2015

Pan Romek działa, ale  ... karmiciele nie ustają

niedziela, 26 lipca 2015

"Uwłaszczenie doskonałe? - Ja bym to nazwał przekształceniem systemowym. Prywatyzuje się przedsiębiorstwa, prywatyzuje się też kluby sportowe"

poniedziałek, 20 lipca 2015

"Szef decydując się na taką koncepcję spotu wiedział, że spotka się z falą krytyki, ale jako lekarz musiał coś zrobić od razu. Nie za miesiąc czy dwa, bo tyle by trwało zrobienie profesjonalnego spotu"

niedziela, 07 czerwca 2015

"Kłopot ma dziewięć metrów szerokości i pięć wysokości. Powierzchnią niewiele ustępuje "Bitwie pod Grunwaldem" Jana Matejki (...). Z kościoła św. Bartłomieja wyciągano go przez okno."

ps. nam bliżej jest nadal choćby do RAT

niedziela, 29 marca 2015

a właściwie podróżowaliśmy, ale nie o tym miało być. Zastanawialiście się kiedyś na źródłosłowem podróży? To po drodze przecież...  (17 Via Guglielmo Oberdan, Pisa, Toscana)

 czwartek, 12 lutego 2015

"O. Rydzyk w porozumieniu z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej organizuje dla liceów warsztaty "Zrozumieć media". Rodzice uczniów z jednej z warszawskich szkół po tym, jak wydało się, że warsztaty były prowadzone w godzinach normalnych lekcji, poskarżyli się MEN. Ministerstwo przyznało, że łamie to przepisy..."

wtorek, 03 lutego 2015

"W 2011 roku wojewódzki śląski inspektor nadzoru budowlanego przeprowadził kontrolę. Stwierdził, że linia o napięciu 110 tysięcy woltów, która przebiega nad boiskiem, jednak zagraża życiu ludziom korzystającym z tego wielofunkcyjnego obiektu sportowego. Inspektorzy wydali nakaz rozbiórki"

sobota, 17 stycznia 2015

"Komunikaty rozklejone w wiatach, zgodnie z którymi od 26 stycznia każda linia tramwajowa i autobusowa zmienia numer na kolejny, większy o 1, co ma rzekomo związek z wejściem w życie nowych norm unijnych "

niedziela, 12 października 2014

co prawda z królików to ja najchętniej Updike'owe, ale i ten mnie ujął... Swoją historią: "Dzieciństwo i okres dorastania spędziłem na ulicy, poznając od podszewki i na własnej skórze problemy społeczne - ludzkie. Doświadczając tak wiele, począwszy od bezdomności, poprzez ubóstwo, głód, brak ciepłych ubrań i kochających rodziców, a kończąc na braku podstawowych środków do życia, wyostrzyłem w sobie empatię, dzięki której umiem zrozumieć drugiego człowieka. Lata spędzone na ulicy pozwoliły mi także na poznanie oczekiwań, marzeń i problemów moich rówieśników i Opolan. To ta wiedza wpłynęła na podjęcie decyzji o startowaniu do Rady Miasta. W okresie dorastania jednym z moich hobby, a także swojego rodzaju terapią było uczęszczanie na zajęcia teatralne, co pozwoliło mi uporządkować moje emocje, dodało mi pewności siebie i pozwoliło otworzyć się na ludzi". A te o-polskie ludzie złe. Kontrowersyjnych nie lubią
 

poniedziałek, 06 października 2014

"Może gdzieś udałoby się tę pracę obronić, nie wywołując skandalu".  Z pewną, taką... hmm - ambiwalencją cytuję "w tym temacie" Jacka Ż., bo i jemu - non olet w Tacicie, ale cóż... Nauka polska rośnie w siłę

czwartek, 18 września 2014

"...przedstawiciele 4You Airlines utrzymują na swoim profilu na Facebooku, że spółka ma swoją siedzibę w warszawskim hotelu Gromada..."

środa, 17 września 2014

szukałam dziś imienia jednej pani, co by do niej wysłać służbowego maila na tematy przyziemne. Znaczy - zawodowe (ale - uprzedzając -  w bieliźniarstwie nie robię). Nazwisko znałam, firma duża - myślę więc:  gugiel. Przemieliło i - na pierwszej pozycji facebook. Klikam, profil otwarty, w ulubionych ...niewiarygodne pe-el i taka fotka...niewiarygodne...

niedziela, 17 sierpnia 2014

"Jednoosobowy pojazd na dwóch dużych i dwóch małych kółkach, którym jeździ się w pozycji wyprostowanej, a napędza się go ruchem ramion trzymających dźwignie. W przeciwieństwie do wyposażonego w silnik segwaya, torqway jest napędzany jedynie mechanicznie, bez wykorzystania prądu."

piątek, 11 lipca 2014

"Kasy potrzebuje też słynny reżyser Krzysztof Zanussi. Ale w zbożnym celu, bo na Ducha Świętego. Buduje kaplicę pod wezwaniem tego ostatniego na Lubelszczyźnie, podobno dla dobra okolicznej ludności. Artyście zabrakło 300 tysięcy i prosi o pieniądze metropolitę lubelskiego (...). Ja bym mu dał, bo Zanussi ewidentnie potrzebuje Ducha Świętego"

piątek, 20 czerwca 2014

odszczekuję te potwarze o gorzowianach. Gejzery intelektu Marysi i KAZa nie skastrowały resztek inwencji  tambylców.  Jak przyciśnie, to i z kreta wyciśnie...  "Michał W. znalazł przepis na amfetaminę na forach internetowych. Zbudował domowe laboratorium. Kupił trochę środków chemicznych, w tym "kreta" - popularny specyfik do czyszczenia rur. Narkotykowy eksperyment się udał, pochwalił się kolegom."

 
1 , 2 , 3 , 4