| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
CZYTUJĘ, ZAGLĄDAM DO
INNE TAKIE TAM...
SE POSZLI

Polak potrafi

wtorek, 06 listopada 2018

"Co członkowie komisji wychodzili z lasu, to dostawali gałęzią w łeb. Wyglądali jak zastęp zuchów, który próbuje przebrnąć przez rzekę, ale nie ma pomysłu, kleci coś naprędce "

poniedziałek, 22 października 2018

to a propos Patryczek (poniżej). Poszło i nie wróciło.

niedziela, 19 sierpnia 2018

"... ortopeda stwierdził naciągnięte rozcięgno podeszwowe i przepisał ketonal. Nie biorę go oczywiście no i nie wiem co dalej. Będę wdzięczna za jakąkolwiek wskazówkę. Pozdrawiam".  Litościwie nie podlinkuję, by nie powodować infamii adresatki. Dla mnie pytanie jest tylko jedno: dlaczego zawracałaś gitarę ortopedzie, kobieto?

czwartek, 26 lipca 2018

jeden pan drugiemu panu?

niedziela, 13 maja 2018

"Do kilku seniorów w Gdańsku zadzwoniła wczoraj kobieta podająca się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Informowała o tym, że ona i "inni policjanci" realizują „tajną operację” wymierzoną przeciwko hakerom, którzy właśnie chcą okraść seniorów, do których dzwonią. Kobieta poleciła jednemu z seniorów, do których się dodzwoniła, by ten poszedł do banku i wypłacił 50 000 złotych."

piątek, 16 marca 2018

"A nie mogą się ogłosić jako obiekt sakralny? Postawią kapliczkę, zaczną sprzedawać świece i obrazki..."

niedziela, 25 lutego 2018

" Joanna S. przyjechała spotkać się z klientami, którzy inwestują w sztukę dzięki unikatowemu projektowi (...), w którym (...) ma przyjemność i zaszczyt uczestniczyć od kilku lat."

no nie wiem, czy ci klienci nadal tacy zadowoleni

sobota, 17 lutego 2018

"Standardowo w radiowęźle (...) puszczono muzykę i komunikat, który kiedyś był „szyfrem” o treści: „WYCIECZKA Z WARSZAWY ODWIEDZIŁA CENTRUM HANDLOWE PTAK”, a obecnie jest po prostu jawnym ostrzeżeniem: „PRZYPOMINAMY, ŻE NALEŻY POSIADAĆ PRZY SOBIE ZAWSZE DOKUMENT POTWIERDZAJĄCY ZAKUP TOWARU”. To jest taki wiecie – umowny znak mówiący: „Uważajcie, chodzi skarbówka/celny”. Musielibyście to zobaczyć. Nagle na wszystkich boksach jak na rozkaz pokazały się schowane do szuflad kasy fiskalne, bloczki na faktury. Niektórzy dopiero teraz zorientowali się, że ten deficytowy towar się skończył i szybko pędzili do sklepu zakupić skoroszycik z kwitkami WZ, FV, itp. U nas o dziwo bez emocji. Szef rzucił tylko w eter, że jak nie znamy klienta to pytamy o fakturę i tyle." 

Trochę nie rozumiem tego ptasiego  wzburzenia, przecież ten facet po prostu...  tępi konkurencję

niedziela, 28 stycznia 2018

""Modlitwa różańcowa będzie w intencji przebłagalnej i zadośćczyniącej za grzechy przeciwko małżeństwu i rodzinie oraz o miłosierdzie Boże dla naszego miasta""

środa, 10 stycznia 2018

"Na proteście są kobiety mające dużo czasu. Zajmują się byle pierdołami, a prawdziwa kobieta wychowuje dzieci, chodzi do pracy, czasem pogotuje. Nie ma na takie pierdoły czasu."

update: "Nie myślałam, że takie będą skutki tego, że mój głos może cokolwiek znaczyć, no bo jestem posłem opozycji - powiedziała .... Dodała, że jej zdaniem nikt nie przypuszczał, że aż 58 posłów PiS poprze projekt komitetu "Ratujmy Kobiety""

niedziela, 17 grudnia 2017

"każdy jest ekspertem" - to zdanie mojej znajomej. Aktywistki (na każdy temat...).

Dzięki temu, wytrwale budowanemu w społeczeństwie, poglądowi, sprawnie konstruują się wszelkiej maści nadeksperci, trybuni ludowi, co to na niejedną barykadę poprowadzą. Jaką? to się jeszcze zobaczy, jednak - władzo drżyj... Ludzkość wstała z kolan. Pisze, grozi telewizją, poucza, wie lepiej (nie pytać). Już nie tylko o zdrowiu, szkolnictwie, drogach. Prawie, a nawet lewie. Wie i basta. Wielka narodowa omnipotencja...

środa, 08 listopada 2017

"35-letni mężczyzna, który jechał pociągiem PKP Intercity relacji Gdynia– Białystok, nagle otworzył okno i wyskoczył z jadącego pociągu. Przeżył, ale jego stan jest poważny - z przebitą nerką trafił na oddział chirurgiczny pobliskiego szpitala.- Ustaliliśmy, że nie była to próba samobójcza, mężczyzna po prostu zrezygnował z dalszej jazdy pociągiem" 

poniedziałek, 18 września 2017

"Na tym etapie nie dysponujemy żadnymi narzędziami, które pozwoliłyby nam na zweryfikowanie, czy ta tzw. kampania billboardowa jest zgodna z kodeksem wyborczym, czy z ustawą o partiach politycznych".    Znaczy, że co?

wtorek, 15 sierpnia 2017
niedziela, 02 lipca 2017

"Jeśli wiem, że jest wybitny fachowiec w branży, i wiem, że rozwija się nowa linia lotnicza, to ja tylko skojarzyłem dwie strony"

wtorek, 13 czerwca 2017

"73-letni pan Stanisław z Jeleniej Góry chciał zrobić w sobotę zakupy w Biedronce. Mężczyzna jest niewidomy, stąd czasem potrzebna jest mu pomoc innych osób. Poprosił pracowników sklepu o wsparcie przy zakupach, personel jednak odmówił. Pan Stanisław zadzwonił na policję. Do Biedronki przyjechało dwóch funkcjonariuszy z Karpacza"  Drobne 17 km...

piątek, 12 maja 2017

"... jeśli nie zaczniemy w kraju nad Wisłą nawzajem się szanować i honorować swojej pracy, zamiast hodować prekariat, to nie wydobędziemy się z żadnej pułapki średniego rozwoju i będziemy klepać biedę skręcając pralki dla tych, którzy te pralki będą wymyślać. Pani było przykro, ale nic nie mogła z tym zrobić. To dzieje się już któryś raz i myślę, że jest w Polsce zjawiskiem masowym. "

niedziela, 15 stycznia 2017

no dobra, broniłam się przed San Escobar, ale to mnie zmogło: ""Ona mówi dialektemSan Escobar, tam się mówi 'in'""

piątek, 11 marca 2016

"Kolumna używała sygnałów świetlnych, na jej czele jechał radiowóz i jako taka miała prawo niestosowania się do obowiązujących przepisów "

sobota, 06 lutego 2016

""Prezydent (...) wyjaśnił gościom, dlaczego zdecydował się na podpisanie Ustawy o Policji. Mówił m.in. o zagrożeniu bezpieczeństwa państwa i podkreślał, że nowa ustawa musiała zostać przygotowana szybko""

niedziela, 24 stycznia 2016

"Błogosławione nerki, które filtrowały Twój mocz."

piątek, 02 października 2015

Pan Romek działa, ale  ... karmiciele nie ustają

niedziela, 26 lipca 2015

"Uwłaszczenie doskonałe? - Ja bym to nazwał przekształceniem systemowym. Prywatyzuje się przedsiębiorstwa, prywatyzuje się też kluby sportowe"

poniedziałek, 20 lipca 2015

"Szef decydując się na taką koncepcję spotu wiedział, że spotka się z falą krytyki, ale jako lekarz musiał coś zrobić od razu. Nie za miesiąc czy dwa, bo tyle by trwało zrobienie profesjonalnego spotu"

niedziela, 07 czerwca 2015

"Kłopot ma dziewięć metrów szerokości i pięć wysokości. Powierzchnią niewiele ustępuje "Bitwie pod Grunwaldem" Jana Matejki (...). Z kościoła św. Bartłomieja wyciągano go przez okno."

ps. nam bliżej jest nadal choćby do RAT

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5