| < Grudzień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
CZYTUJĘ, ZAGLĄDAM DO
INNE TAKIE TAM...
SE POSZLI

nierzeczywistość

niedziela, 15 października 2017

"Jedną z lekarek oskarżono o to, że wyjeżdża na wakacje. A wiadomo, że uczciwego Polaka stać co najwyżej na weekend na działce pracowniczej. Drugiego lekarza o to, że zjadł kiedyś bułkę z kawiorem i wrzucił zdjęcie do internetu. A wiadomo, kto antypolski kawior jada: bogacze, oszuści i autorzy internetowych blogów finansowani przez Sorosa."

sobota, 26 sierpnia 2017

"Niestety, ranking na który powołuje się Pan minister, w latach 2016 i niżej nie pokazuje już miejsc 500+ (tak, 500+ w tym wypadku to takie ogólne miejsce polskiej nauki), więc nie zaobserwujemy np. AGH. No ale możemy spojrzeć na UJ, jedyną uczelnię oprócz UW, która łapie się do pierwszej pięćsetki.

lata 2008-2015 (PO): cały czas czwarta setka

lata 2016-2017 (PiS): spadek do piątej setki."

wtorek, 07 lutego 2017

"W czwartkowy wieczór kościół Opatrzności Bożej w Gdańsku Zaspie, znany z charakterystycznego pomnika Jana Pawła II, dzięki iluminacjom przybrał barwy Grupy Energa, giełdowej spółki energetycznej kontrolowanej przez skarb państwa. Firmą kierują działacze PiS-u. Przed wejściem powiewały flagi koncernu oświetlane różowymi barwami. W okolicy ołtarza ustawione zostały cztery duże stojaki z logo Energi. Dwie z nich ozdabiały figurę Matki Boskiej."

niedziela, 22 stycznia 2017

"Tylko jeden kanał informacyjny, TVP Info, mogą oglądać dziennikarze Radia Zachód z Zielonej Góry. Prezes odciął im dostęp do TVN24 i Polsat News."

czwartek, 19 stycznia 2017

"Pani Marysia, która jest kościelną i kucharka Dorota poświęciły dom i wzięły koperty z datkami. Wyciągały pieniądze, liczyły i wypisywały na kartce ile kto dał. Tłumaczyły, że chodzą na polecenie proboszcza"

wtorek, 13 grudnia 2016

"Jak pisze Zarząd Transportu Miejskiego na swojej stronie internetowej, "najpewniejszym środkiem transportu w to trudne wtorkowe popołudnie będzie metro""

wtorek, 29 listopada 2016

"Józef P. oraz jego asystent Jarosław W. podejrzani są również o przyjęcie korzyści majątkowej – 6 tysięcy złotych, za podjęcie się załatwienia koncesji na wydobywanie kopalin oraz powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych."  

skąd te - za przeproszeniem - kopaliny za szóstkę?

update...

środa, 09 listopada 2016

"Przegłosować wszystko można, ale implementacja wymaga posługiwania się narzędziami władzy. A jest, jak jest. Wie pan, czego polski polityk się dowiaduje, jak zostaje premierem albo ministrem? „Nie da się”. Władza poza własnym resortem wyślizguje się panu z rąk, takie jest główne wrażenie."

sobota, 12 grudnia 2015

jeszcze wczoraj rano głównym tematem była tzw. "obstrukcja poligraficzna", ale już wieczorem weszliśmy w kolejną fazę. "Naprawczą"... 

czwartek, 03 grudnia 2015

oto doczekaliśmy nowych definicji słowa "niezwłocznie"...  (nieznośna niezwłoczność (od)bytu)

wtorek, 10 listopada 2015

"Stwierdzili, że mamy dwa tygodnie, żeby się wynieść, a później knajpa pójdzie z dymem. Twierdzili, że nie podoba im się, że podajemy dania bez mięsa, bo to "lewackie""

ps.  "Pewien nauczyciel fizyki podyktował swoim uczniom zadanie. Jego treść dostosował do obecnej sytuacji społeczno-politycznej. Dzieci miały obliczyć, ilu uchodźców z Syrii trzeba zepchnąć z tratwy, by ta zdołała dopłynąć do Grecji."

wtorek, 13 października 2015

"W sali widowiskowej uczelni w poniedziałek zorganizowano uroczystość przyjęcia Krzyża Światowych Dni Młodzieży i Ikony Matki Bożej. Symbole Światowych Dni Młodzieży rozpoczęły swoją peregrynację po archidiecezji łódzkiej 3 października. Przez dwa tygodnie odwiedzą wszystkie dekanaty archidiecezji. Oprócz politechniki będą w szkołach, szpitalach, zakładach karnych, ośrodkach wychowawczych i na placach miast."

sobota, 03 października 2015

"... Autorzy raportu wskazują, że aż 41 proc. nauczycieli z klas I-III nie potrafiło rozwiązać typowego zadania z poziomu gimnazjum, dotyczącego obliczeń procentowych z podwyżkami i obniżkami cen".  Kraina humanistami płynąca?

poniedziałek, 21 września 2015

"Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało podręcznik, którego adresatami są wychowankowie zakładów poprawczych. Dowiedzą się z niego, w jaki sposób jeść ślimaki w skorupkach oraz jak oczyścić ostrygi czy obrać homara."    Trochę im tej wiedzy zazdroszczę...

niedziela, 30 sierpnia 2015

"Figura, którą kilka tygodni temu przedstawił rzeźbiarz, wzbudziła jednak kontrowersje, bo nie przypominała "Inki", ale raczej... Matkę Boską

niedziela, 26 kwietnia 2015

""Biskup nasz kochany zawita w nasze progi! Och, radość to ogromna! Aż trzęsą ci się nogi!""

czwartek, 09 kwietnia 2015

"Czy widzą konflikt interesów, skoro są sędziami Sądu Najwyższego (...), a sprawy sądowe SKOK-ów - np. liczne sprawy wytaczane dziennikarzom o ochronę dóbr osobistych i o sprostowania - trafiają jako skargi kasacyjne do Sądu Najwyższego?"

czwartek, 12 marca 2015

zeznałam podatkowo. Niesłusznie, choć zaliczkowałam z naddatkiem. Niesłuszność polegała na tym, ze przez gapiostwo nie zeznałam zaliczek, o czym dowiedziałam się po otrzymaniu zawezwu urzędowego do złożenia wyjaśnień. Po moich wiec krótkich cierpieniach, przetykanych okolicznościowymi - jak na petenta przystało- lansadami oraz posypywaniem głowy popiołem, pani z szóstego piętra lokalnej skarbówki wymogła na mnie termin złożenia korekty,  skrzętnie go zapisując. W nagrodę potwierdziła nadpłatę. Skorygowałam karnie, uzyskując UPO i zapomniałam o temacie. Duże było moje zdziwienie, gdy po 3 tygodniach dostałam ze skarbówki kolejny liścik. A w nim - UPOmnienie i towarzyszące mu zwyczajowo wyliczonka (z wyszczególnieniem kosztów ...liściku oraz tego, co zrobią jak natychmiast nie zapłacę), które otrzymuje się po niezapłaceniu "państwu" na czas czegokolwiek. Wzięłam więc kwity wszystkie, łącznie z wpłatami i dylam na to szóste...

- Pani - co jest? Korekta złożona 3 tygodnie temu, kasa na waszym koncie leży od dawna, a wy znowu straszycie karami?

-Aaaaa, to?  Nic.  Można wyrzucić papier...

"Dzięki lepszemu zagospodarowaniu kadry będziemy mogli zaoferować klientom usługi, które były zapowiedziane przez panią premier (...), czyli nowy system obsługi i wsparcia podatnika wraz z asystentem podatnika jako tym, który ma wspierać zakładających działalność gospodarczą w realizacji ich obowiązków podatkowych"

czwartek, 19 lutego 2015

"... Centrum uznało, że jest niezależnym przedsiębiorcą, zasłania się tajemnicą handlową i tym, że nie podlega pod ustawę o informacji publicznej. Jest więc to zamknięte koło: rząd zamawia coś w CUW bez przetargu, a CUW uznaje, że nie musi informować opinii publicznej o tym, co i za ile realizuje dla rządu."

czwartek, 18 grudnia 2014

"Zwyczaj chamskiego komentowania tej naturalnej sytuacji wprowadzili wczoraj palikociarze przy wsparciu marszałka (...), który, jak wspomniałam, sam ostentacyjnie popijał jakieś napoje donoszone mu w kubkach z zaplecza"

środa, 19 listopada 2014

"Podczas wizyty uczestnicy konferencji i przedstawiciele komisji wyborczej w Moskwie omówili przy okrągłym stole kwestie organizacji wyborów i tworzenia poszczególnych systemów komisji wyborczych w Rosji i Polsce."

czwartek, 23 października 2014

"...liczba zespołów, które wzięły udział w posiedzeniu, robi wrażenie. Były to: Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich; Parlamentarny Zespół ds. Obrony Wolności Słowa; Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski; Parlamentarny Zespół na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej; Parlamentarny Zespół na rzecz Ochrony Życia i Rodziny; Parlamentarny Zespół "Stop ideologii gender!"; Zespół Poselski na rzecz Rozwoju Społeczno-Gospodarczego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego."

sobota, 20 września 2014

"Kontakt z szefem jest niemożliwy ze względu na fakt, iż od dłuższego czasu przebywa na zwolnieniu lekarskim"

niedziela, 24 sierpnia 2014

"Najważniejsze jest wykazanie, że uchybienie terminu nie nastąpiło z winy zainteresowanegoI żebyż jeszcze sąd nie uchybiał terminowo "pacjentom". Na zamówioną przed uprawomocnieniem i opłaconą z góry (wymóg) sentencję wyroku w postępowaniu administracyjnym czekałam niespełna 2 miesiące tylko dlatego, ze upierdliwie gnębiłam telefonicznie jakąś panienkę z kancelarii... No szok

sobota, 26 lipca 2014

""Czyniąc znak krzyża, trzeba się starać, by był on świadomy, pełen Boga i pełen nas samych. Czy mechaniczne urządzenie prowadzi nas w tym kierunku, można powątpiewać? Proponowane urządzenie niewątpliwie ma coś z nowości (może nawet kontrowersyjnej), ale czy w istocie pozostaje w związku z sensem, o który chodzi w znaku krzyża? Nauka kreślenia krzyża odbywała się zawsze w kościele, w kościele rozumianym nie jako świątynia, ale jako wspólnota""

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 41