| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
CZYTUJĘ, ZAGLĄDAM DO
INNE TAKIE TAM...
SE POSZLI

się bywa, się słucha, się czyta

niedziela, 10 lutego 2019

"Nie wierzę w wymuszoną koalicję opozycji, bo nie wierzę, że zabezpieczeni immunitetem poselskim parlamentarzyści opozycji czują powagę sytuacji. Tę powagę czują zwykli ludzie, bez majątków i drogich prawników, którzy mają prawo wątpić w sprawiedliwość państwa. Politycy opozycji, moim zdaniem, są spokojni i w znakomitej większości czekają, aż wahadło się na powrót odchyli i znów wrócą do władzy, a ich kumple do spółek skarbu państwa."

niedziela, 20 stycznia 2019

"Wybaczenie, które daje przyzwolenie na to, aby obdarzony nim bliźni wziął je sobie jak usprawiedliwienie swych niegodziwości i wykorzystał do tego, by nadal bezkarnie tkwić w niesprawiedliwości, jest tchórzliwym wspólnictwem przebranym za szlachetną wspaniałomyślność."

wtorek, 15 stycznia 2019
sobota, 05 stycznia 2019

krąży po naszym mieście tramwaj pt.: Sąd Ostateczny. Wsiadać się nie chce, choć złoty

Sąd Ostateczny

no i jeszcze taki, poznański, update, bo TAM też jeżdżą. Autobusy...

wtorek, 01 stycznia 2019
sobota, 15 grudnia 2018

"Swoją drogą to jego pierdzielenie o zapachu cytrusów na polskich stołach każe mi myśleć, że on naprawdę sądzi, że my, zwykli ludzie żyjemy, jak zwierzęta. Że on staje po pańsku w oknie swojej 350-metrowej, czterokondygnacyjnej willi z 400-metrowym ogrodem i wydaje mu się, że my wciąż żyjemy, jak w schyłku PRL i w początku lat 90. Że pomarańcze przysyła nam raz w roku ciocia z USA. Albo, że przed świętami idziemy na plac Zamkowy w Warszawie, gdzie z drabiniastych wozów urzędnicy rzucają w tłum siatki z mandarynkami. Że bijemy się o te owoce i każdy chce wyszarpnąć chociaż kilka sztuk, by zanieść je do domu."

niedziela, 02 grudnia 2018

"Naiwnie zdawało się nam, że te masy dołączą do costa cofee i fitness clubu, ale one idą w kierunku faszyzmu rumuńskiego, łączącego nacjonalizm z mitologią religijną."


sobota, 01 grudnia 2018

wieści z gminy (gdzieś w centrum naszego wszechświata  - zalinkować nie mogę bo to z zamkniętego fejsa): "... Rozpoczęcie programu domów drewnianych też było u nas. Powiązali to z programem maluch+ i budową żłobka. Sam żłobek nie będzie drewniany i budowany raczej z jakiegoś funduszu rozwoju, ale nie szkodzi. Słynna obietnica Morawieckiego - gazyfikacji gmin. Zjechali robić setkę u nas na polach za oczyszczalnią. Będą gazyfikować, co w sumie jest proste, bo gaz mamy od zawsze. I sporo zakontraktowanych nowych przyłączy z unijnej dotacji z 2015 roku." 

piątek, 09 listopada 2018

"Codziennie słyszałem, że premier jest infantylny, bo biega po boisku. I jeszcze się z tym afiszuje, a powinien się skrywać. Każdy naród byłby dumny ze sprawnego fizycznie, interesującego się piłką nożną przywódcy, z wyjątkiem Polaków, z wyjątkiem - dokładnie rzecz ujmując - polskich prawicowych rygorystów. Dla nich publiczne przyznanie się do braku ciekawości dla piłki uchodzi, droga pani, za znak intelektualnej wyższości. To jest zgubny klasowy zabobon. Kto jako dziecko nie wychował się na podwórku, ergo nie pograł tam w piłkę, ten na starość ma kompleksy. Krwawe. Kompleksy + władza = pożar."

czwartek, 01 listopada 2018

"Nazywa go trudnym w kontakcie, ponurym, zatwardziałym kawalerem i gorliwym katolikiem, który jest na bakier z komputerem.".    Z katolicyzmem to jednak chyba przesadziła...

piątek, 12 października 2018

"Gdy myślę o Patryku i o obecnej sytuacji, w której uczestniczy i którą kreuje, to nie chce mi się o nim rozmawiać. Czuję smutek"

wtorek, 25 września 2018

"To obrzydliwe, że ktoś za to, że rano fotografuje swoją jajecznicę i wrzuca ją do sieci, dostaje 20 tys. Ja za swoją pracę na uniwersytecie dostaję 4 tys. i mam poczucie zerwanego kontraktu. Miało być tak, że kiedy ktoś się stara, wysila, pracuje głową, to nie będzie dostawał pięć razy mniej niż inny za fotografowanie jajecznicy."    Mnie nie brzydzi. Wkurza, może?

poniedziałek, 24 września 2018

""Jak można zlikwidować dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo, które płaci wszystkie zobowiązania wobec budżetu, zatrudnia kupę ludzi w gminie, gdzie nie ma dla nich innej pracy, i płaci im więcej niż przyzwoicie?   Oto historia spółki pracowniczej Agro-War, powstałej z byłego PGR. Firm, które znalazły się w podobnej sytuacji, jest w kraju 409."

poniedziałek, 17 września 2018

"... pseudologii fantastici zwanej też czasem od odkrywcy syndromem Delbrüka. Dr Anton Delbrük w swojej pracy habilitacyjnej z 1891 roku opisał syndrom, który powoduje, że niektóre osoby (szczególnie o niskiej samoocenie i z trudnościami z akceptacją w grupie) chorobliwie kłamią. Syndrom Delbrüka znany jest w kryminologii – niektórzy z podejrzanych przyjmują nawet na siebie dodatkowe winy, by zwiększyć swoje znaczenie."

sobota, 15 września 2018

"Perspektywę nowoczesnej przestrzeni mieszkaniowo-rekreacyjnej zastąpi horror nocnych wyładunków, dużego ruchu tirów, jeszcze większych korków. Miejsce stanie się brzydkie i mniej bezpieczne. Wystarczy przywołać w pamięci różne tereny magazynowe rozsiane po obrzeżach Gdańska. Nikt raczej nie marzy o tym, by spacerować czy odpoczywać w ich pobliżu. Takie rozwiązanie oznacza również, że nie powstaną nowe tereny zielone czy place zabaw"

ps. o nich już było

sobota, 01 września 2018

"Jak ktoś chce w swojej głowie i w swoim sercu nosić jakieś mity, to świetnie. Tylko żeby się nie dobierał z tymi mitami do mojej głowy i serca! Niech sobie wszyscy stawiają swoje kapliczki i latami dopieszczają swoje mity, ale niech nie zmuszają innych do podzielania ich uczuć."

sobota, 25 sierpnia 2018

muzyka wymiata. Zresztą - Marianna również

niedziela, 12 sierpnia 2018

"...wartość surowca z nawałnicy, sprzedanego przez Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych w Gdańsku, Toruniu, Poznaniu i Szczecinku przekroczyła już 810 mln zł. To o 250 proc. więcej niż wartość drewna sprzedanego przez RDLP w Gdańsku w całym 2016 r. (w tym samym roku całe Lasy Państwowe sprzedały natomiast drewno za 7,4 mld zł)."

środa, 08 sierpnia 2018

"W Polsce większość mediów nastawia społeczeństwo przeciwko Rosji. Czy to jest dobre? Nie, to powinno się zmienić. Najpierw wygrajmy wybory, później będziemy zmieniać media na służebne społeczeństwu"

poniedziałek, 06 sierpnia 2018

"Szarą eminencją w miasteczku był Józef K. ps. Stary Klapa. Przez jakiś czas pracował w T(…) jako ślusarz spawacz. Był też ratownikiem WOPR, kierownikiem jednej ze szczucińskich drużyn, jako myśliwy miał pozwolenie na posiadanie broni. Przez jakiś czas był w ORMO; pewnie wtedy nawiązał znajomości w lokalnej policji. Jego dobrym kolegą był Andrzej Ł. ps. Jabłuszko, były funkcjonariusz ZOMO w Tarnowie, później policjant w dąbrowskiej komendzie, i Bogusław P. ps. Papuśny, były esbek, potem wieloletni szef wydziału kryminalnego policji w Dąbrowie Tarnowskiej."  Brzmi jak obsada peerelowskiego kryminału? Owszem. Niestety to real...

piątek, 13 lipca 2018

"Za tę rozmowę placówka zapłaciła 25 tys. zł. Pretekstem do wywiadu była rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz otwarcie wystawy czasowej „Westerplatte w 7 odsłonach”"

sobota, 07 kwietnia 2018

"Potencjalny zamachowiec nie wybiera dni tygodnia"

piątek, 30 marca 2018

"Co policjanci robili w domu dziennikarki? Okazuje się, że w tej samej miejscowości szukali kobiety o tym samym imieniu."

sobota, 24 marca 2018

"Za chorego na dychawicę oskrzelową poniżej 66. roku życia, który jest hospitalizowany 5 dni, szpital dostaje 19 pkt (średnio 969 zł). W przypadku dwóch dni punktów jest 15 (średnio 765 zł). (…) W  ten sposób liczony obrzęk płuc leczony przez 3 dni daje 1173 zł, a dzień mniej w łóżku oznacza dla szpitala już tylko 714 zł. Zaburzenie rytmu serca bez powikłań, pomiędzy 17. a 70. rokiem życia: powyżej 3 dni 765 zł, do dwóch dni - 408 zł. - Nikt się jednak do tego nie przyzna. Szpitale z umowami z NFZ z oczywistych powodów nie chcą rozmawiać na ten temat. Choć powszechnie znaną praktyką jest sztuczne wrzucanie pacjentów do trybu szpitalnego na dłużej (*)"

ps. "na dłużej" a więc nie w podróż do centralparku

sobota, 10 marca 2018

"Pan minister jest na takim poziomie i szczeblu politycznym, że radzi sobie bez żadnych konsultacji, myślę, z kimkolwiek, świetnie"

gdy, tymczasem- jego protegowany

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 48