| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
CZYTUJĘ, ZAGLĄDAM DO
INNE TAKIE TAM...
SE POSZLI

lajfstajl d. obyczaje

sobota, 29 grudnia 2018

"Jak powiada nasz znajomy: „Są takie chwile, które nazywamy momentami”, są więc takie formy zniesławienia, które nazywamy (za prezesem) dyfamacją. To zresztą często nie jest dyfamacja, ale „akcja dyfamacyjna”, za którą stoją zorganizowane działania „określonych sił”. Sił, którym, rzecz jasna, należy dać odpór."

wtorek, 18 grudnia 2018

"Internet podsuwa inne wzorce. Jak kariera – to youtubera (żadne tam studia czy etaty). Jak małżeństwo – to celebrytów, jak Lewandowscy. Jeśli w ogóle dziecko – to najlepiej adoptowane z Trzeciego Świata, niezaszczepione i wychowywane na jakiejś egzotycznej diecie, w myśl zaleceń hinduskiego guru. I w ogóle trzeba żyć albo instagramowo (zob.), albo wcale."

środa, 15 sierpnia 2018

"Katolicki portal „F...da" ogłasza, że zagłada Warszawy w powstaniu warszawskim była karą wymierzoną przez Boga za przedwojenne rozpasanie seksualne, aborcję i liberalizm, a Hitler poniekąd był narzędziem w ręku Najwyższego. Bóg bowiem – nie popierając co prawda w pełni metod nazistów – pozwolił na ukaranie tej polskiej Sodomy i Gomory."

niedziela, 05 sierpnia 2018

"Pole wypełnia już niezbędna infrastruktura – blisko 600 pryszniców oraz 900 kabin typu toi toi. Niemałe poruszenie wśród uczestników konferencji prasowej wywołały... namiotowe Biedronki. Stoi ich pięć w różnych punktach miasteczka. Dzięki temu harcerze mogą zaopatrywać się w niezbędne pożywienie. "

niedziela, 29 lipca 2018

"Osiągnięto limit słów do przeczytania dla biblioteki lub współpraca z biblioteką została zakończona. Skontaktuj się z biblioteką."

wtorek, 29 maja 2018

Klikłam se "powiadamiaj o nowych wpisach" na fejsie na służbowej komórze, ale pozalowalam bo mi pikalo. W kółko. Odklikalam więc w aplikacjach. Niech nie powiadamia. Człowiek się może przeca rozmyslic. I nic. Nadal pika. No to ja stanowcza jestem. Wywalilam fejsa... Nadal pika...

sobota, 03 marca 2018

"..nie mam pretensji, że prokuratura robi swoją robotę i sprawdza tak bolesną wersję, jak zabójstwo mojej mamy przez najbliższego członka rodziny. Oni muszą to robić. Ale trwa to już tak długo... Wciąż nie mam dostępu do akt sprawy, więc chyba nadal mnie podejrzewają. Nawet szczegółowo sprawdzili, czy nie ubezpieczyłam matki na wypadek śmierci. Z drugiej strony nigdy nie zadali mi pytania, co robiłam 1 marca? Przecież bym się nie obraziła (…)Prokuratorzy wzięli nawet psychiatrę, żeby mnie zbadać. Nie sądzę, by dysponowali jakimś materiałem dowodowym obciążającym prawdziwych sprawców. Ważne jest show, a nie dążenie do prawdy. "

Zagrajcież nam jacy tacy
Jacy tacy, jacy tacy
Jacy tacy, jacy tacy
Bo tańcują krakowiacy
Wokolusieneczko..

 

niedziela, 03 grudnia 2017
piątek, 01 grudnia 2017

niejaki pan Jakub, socjolog, porzuciwszy z powodów etycznych intratny (?) "projekt", postanowił rozliczyć się z tematem na łamach, bo przecież to jest najlepsze miejsce do tzw. eksperckich "podsumowań"

niedziela, 10 września 2017

"Wynajem stoisk nie spoczywał na nas bezpośrednio, co oczywiście niczego nie usprawiedliwia. Ale przyjrzymy się sprawie i się do niej ustosunkujemy"

sobota, 09 września 2017

"W mojej dzielnicy, a właściwie jej awangardowej części zwanej Lemingradem (w tej enklawie 80 proc. wyborców głosowało przeciw PiS), obcy ludzie mówią sobie „dzień dobry” i sprzątają po psach. Tłumy kobiet i mężczyzn w jaskrawych, obcisłych strojach, uzbrojonych w białe słuchawki i najnowsze iPhone’y witają dzień, biegnąc kilka kilometrów przez osiedle aż do Powsina i z powrotem. Następnie pod Świątynią, zwaną tu R2D2, piją latte na sojowym, publikują swój dzisiejszy trening przez aplikację Endomodo, w swych apartamentach biorą szybki prysznic i ruszają z podziemnych garaży w stronę szklanych domów centrum, Mordoru i bliskiej Woli"

niedziela, 20 sierpnia 2017

"Moja mama jest wtajemniczona. Tata nie może się dowiedzieć. Dla niego nie do przyjęcia byłoby, że wykształcony i pracujący syn grzebie w kontenerach. Nie dość, że ten syn zrezygnował z etatu nauczyciela historii i poszedł pracować do Greenpeace, to jeszcze je śmieci."

sobota, 19 sierpnia 2017

"A najgorsze co można zrobić, to traktować ludzi z „buraka”, „naziola”, „Janusza” czy „Karyny” z wysoko inteligenckich pozycji typu „i tak nic nie zrozumiecie, kretyni”. Utożsamianie wielkiej części społeczeństwa ze stereotypowym obrazem „Karyny” czy „Janusza” jest zresztą tym samym, co utożsamianie 100 lat temu Czarnych z obrazem Murzyna z Blackface: czysty rasizm."  Dosadniejszy, choć płatny Szczerek w nowym N. 

sobota, 12 sierpnia 2017

"Znamienne, że w sprawie reparacji wojennych głos najczęściej zabierają byli TW" ... I jak tu teraz głos zabrać, Anito?

sobota, 01 lipca 2017

"Od klientów na miejscu pobierano krew i mocz do badań".   I wyjdź tu, człowieku ... na miasto

środa, 28 czerwca 2017

"To było przedsiębiorstwo, spółka z o.o., a nie piramida finansowa. Żaden wyrok prawomocny w tej sprawie nie zapadł, więc prosiłbym się ograniczać z takimi KOLOkwializmami"

wtorek, 30 maja 2017

no dobrze, wiara czyni cuda, ale nie przesadzajmy... Nie przesadzajmy ;-) W Parku NAUKOWO-TECHNOLOGICZNYM???

czwartek, 09 marca 2017

"Owdzie nad potokiem stoi

pochyła wierzba, której siwe liście

w lustrze się czyste przeglądają wody"         Hamlet akt IV

 

piątek, 02 grudnia 2016

"W wolnym czasie bawi się w denerwowanie. – Zawsze mi się udaje, bo Polacy łatwo się obrażają i wierzą we wszystko, co przeczytają w internecie."

środa, 30 listopada 2016
środa, 23 listopada 2016

"Jeśli idziemy do Moulin Rouge, to wiemy czego się spodziewać, akceptujemy tę konwencję, ale tam raczej prezydent nie chodzi"

sobota, 17 września 2016

"...przyczyną skrętu polskiego społeczeństwa w prawo nie jest szydera z wąsaczy sikających do basenu na wczasach all inclusive w Hurghadzie. Odpowiedzialna jest raczej neoliberalna "elita", latami wspierająca antyinteligencki dyskurs, szydząca z jajogłowych i likwidująca biblioteki; ci profesorowie uniwersytetów chwalący się, że wyrzucili wszystkie książki z mieszkania (bo przecież jest internet), ci wszyscy ekonomiści mieniący się przyjaciółmi kultury, a tak naprawdę przeliczający tylko jej wartość na złotówki; ci wszyscy rzekomi liberałowie, którzy na Korwina nie głosowali tylko dlatego, że nie wierzyli w jego szanse; ci profesorowie psychologii i medioznawstwa firmujący swoimi nazwiskami i tytułami telewizyjne wyczyny Klaudiusza, Manueli i Gulczasa, a potem zostający rektorami kolejnych Wyższych Szkół Gotowania na Gazie i Terapii Behawioralnej."

poniedziałek, 12 września 2016

" A komu mamy dawać pracę? Fachowcom z rynku? Każdy by chciał przyjść na gotowe, ale to tak nie działa. Trzeba było cztery lata temu stać z nami w śniegu na Krakowskim Przedmieściu"

sobota, 27 czerwca 2015

"Mężczyzna jest właścicielem firmy budowlanej, zna dobrze prawo budowlane oraz nieskuteczność instytucji nadzorczych."

wtorek, 21 kwietnia 2015

"Profesor (...) wypowiada się w sposób bardzo brutalny o mojej pracy. Wszedłem na jego stronę i powiem szczerze: panie profesorze, z takimi pracami pan nie ma prawa robić mi uwag. Pan mojej pracy by nie zaliczył studentowi, a ja pana prac nie dopuściłbym w moim biurze projektowym."

nowe logo...

 
1 , 2 , 3