| < Grudzień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
CZYTUJĘ, ZAGLĄDAM DO
INNE TAKIE TAM...
SE POSZLI

lajfstajl d. obyczaje

niedziela, 03 grudnia 2017
piątek, 01 grudnia 2017

niejaki pan Jakub, socjolog, porzuciwszy z powodów etycznych intratny (?) "projekt", postanowił rozliczyć się z tematem na łamach, bo przecież to jest najlepsze miejsce do tzw. eksperckich "podsumowań"

niedziela, 10 września 2017

"Wynajem stoisk nie spoczywał na nas bezpośrednio, co oczywiście niczego nie usprawiedliwia. Ale przyjrzymy się sprawie i się do niej ustosunkujemy"

sobota, 09 września 2017

"W mojej dzielnicy, a właściwie jej awangardowej części zwanej Lemingradem (w tej enklawie 80 proc. wyborców głosowało przeciw PiS), obcy ludzie mówią sobie „dzień dobry” i sprzątają po psach. Tłumy kobiet i mężczyzn w jaskrawych, obcisłych strojach, uzbrojonych w białe słuchawki i najnowsze iPhone’y witają dzień, biegnąc kilka kilometrów przez osiedle aż do Powsina i z powrotem. Następnie pod Świątynią, zwaną tu R2D2, piją latte na sojowym, publikują swój dzisiejszy trening przez aplikację Endomodo, w swych apartamentach biorą szybki prysznic i ruszają z podziemnych garaży w stronę szklanych domów centrum, Mordoru i bliskiej Woli"

niedziela, 20 sierpnia 2017

"Moja mama jest wtajemniczona. Tata nie może się dowiedzieć. Dla niego nie do przyjęcia byłoby, że wykształcony i pracujący syn grzebie w kontenerach. Nie dość, że ten syn zrezygnował z etatu nauczyciela historii i poszedł pracować do Greenpeace, to jeszcze je śmieci."

sobota, 19 sierpnia 2017

"A najgorsze co można zrobić, to traktować ludzi z „buraka”, „naziola”, „Janusza” czy „Karyny” z wysoko inteligenckich pozycji typu „i tak nic nie zrozumiecie, kretyni”. Utożsamianie wielkiej części społeczeństwa ze stereotypowym obrazem „Karyny” czy „Janusza” jest zresztą tym samym, co utożsamianie 100 lat temu Czarnych z obrazem Murzyna z Blackface: czysty rasizm."  Dosadniejszy, choć płatny Szczerek w nowym N. 

sobota, 12 sierpnia 2017

"Znamienne, że w sprawie reparacji wojennych głos najczęściej zabierają byli TW" ... I jak tu teraz głos zabrać, Anito?

sobota, 01 lipca 2017

"Od klientów na miejscu pobierano krew i mocz do badań".   I wyjdź tu, człowieku ... na miasto

środa, 28 czerwca 2017

"To było przedsiębiorstwo, spółka z o.o., a nie piramida finansowa. Żaden wyrok prawomocny w tej sprawie nie zapadł, więc prosiłbym się ograniczać z takimi KOLOkwializmami"

wtorek, 30 maja 2017

no dobrze, wiara czyni cuda, ale nie przesadzajmy... Nie przesadzajmy ;-) W Parku NAUKOWO-TECHNOLOGICZNYM???

czwartek, 09 marca 2017

"Owdzie nad potokiem stoi

pochyła wierzba, której siwe liście

w lustrze się czyste przeglądają wody"         Hamlet akt IV

 

piątek, 02 grudnia 2016

"W wolnym czasie bawi się w denerwowanie. – Zawsze mi się udaje, bo Polacy łatwo się obrażają i wierzą we wszystko, co przeczytają w internecie."

środa, 30 listopada 2016
środa, 23 listopada 2016

"Jeśli idziemy do Moulin Rouge, to wiemy czego się spodziewać, akceptujemy tę konwencję, ale tam raczej prezydent nie chodzi"

sobota, 17 września 2016

"...przyczyną skrętu polskiego społeczeństwa w prawo nie jest szydera z wąsaczy sikających do basenu na wczasach all inclusive w Hurghadzie. Odpowiedzialna jest raczej neoliberalna "elita", latami wspierająca antyinteligencki dyskurs, szydząca z jajogłowych i likwidująca biblioteki; ci profesorowie uniwersytetów chwalący się, że wyrzucili wszystkie książki z mieszkania (bo przecież jest internet), ci wszyscy ekonomiści mieniący się przyjaciółmi kultury, a tak naprawdę przeliczający tylko jej wartość na złotówki; ci wszyscy rzekomi liberałowie, którzy na Korwina nie głosowali tylko dlatego, że nie wierzyli w jego szanse; ci profesorowie psychologii i medioznawstwa firmujący swoimi nazwiskami i tytułami telewizyjne wyczyny Klaudiusza, Manueli i Gulczasa, a potem zostający rektorami kolejnych Wyższych Szkół Gotowania na Gazie i Terapii Behawioralnej."

poniedziałek, 12 września 2016

" A komu mamy dawać pracę? Fachowcom z rynku? Każdy by chciał przyjść na gotowe, ale to tak nie działa. Trzeba było cztery lata temu stać z nami w śniegu na Krakowskim Przedmieściu"

sobota, 27 czerwca 2015

"Mężczyzna jest właścicielem firmy budowlanej, zna dobrze prawo budowlane oraz nieskuteczność instytucji nadzorczych."

wtorek, 21 kwietnia 2015

"Profesor (...) wypowiada się w sposób bardzo brutalny o mojej pracy. Wszedłem na jego stronę i powiem szczerze: panie profesorze, z takimi pracami pan nie ma prawa robić mi uwag. Pan mojej pracy by nie zaliczył studentowi, a ja pana prac nie dopuściłbym w moim biurze projektowym."

nowe logo...

sobota, 21 marca 2015

"Pobici zadzwonili jednak do firmy utylizacyjnej i tam zgłosili sprawę. Od kierownika agresywnego pracownika usłyszeli, że mężczyzna straci premię. W sobotę nie było w firmie Sita nikogo, kto mógłby nam udzielić oficjalnych informacji. Usłyszeliśmy jedynie, że w piątek rano pracownicy mieli szkolenie z zakresu... kultury obsługi klienta oraz zachowania na drodze."

czwartek, 11 września 2014

powiedz czy jeszcze coś pamiętasz z tamtych dni?

Na marginesie dyskusji o jakości darmowego podręcznika do nauki języka polskiego nasuwa mi się jedna uwaga: nauczyciel jest ważniejszy...

sobota, 12 lipca 2014

"Bardziej wnikliwi sprawdzą, co znajduje się pod wspomnianym załącznikiem. Regulamin jest długi - 11 stron A4 - więc większość osób zaciekawionych treścią e-maila akceptuje całość bez czytania. To duży błąd - niemal na samym końcu znajduje się najważniejszy punkt: "świadczenia wzajemne""

wtorek, 08 lipca 2014

"Może wygłosić przemówienie do kawek i gołębi"

niedziela, 29 czerwca 2014

no dobrze, trochę nas nie było, a tu nadal to samo. Konia kują...  Ryszard K. też nie wyklucza, że go nagrano. (Wielka sława to żart...)

piątek, 20 czerwca 2014

ale, ale, a propos - wyjaśni mi ktoś tę subtelną różnicę między podsłuchem legalnym a nielegalnym?

sobota, 14 czerwca 2014

przy t.zw. okazji skończyła się  reputacja knajpy Sowa i Przyjaciele. Nie o takich przyjaciół chodziło...

 
1 , 2 , 3