| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
CZYTUJĘ, ZAGLĄDAM DO
INNE TAKIE TAM...
SE POSZLI

pobocze

niedziela, 10 czerwca 2018

d. kanikuła. Sezon ogórkowy. W prasie trwa jakby wiecznie. Nic tylko dupa Maryni (d. czyli rewers). Znaczy - Renulki.... Na wszystkie sposoby. Albo wszędzie to samo, tygodnik za tygodnikiem, trochę innym głosem, ale to samo. Ach, zapomniałam - gała jeszcze. Ta od "haratnąć". W tv trzech smutnych panów w narodowych koszulkach duka podsumowania...

Tagi: Koledzy
18:37, joe255 , pobocze
Link Komentarze (2) »
niedziela, 10 grudnia 2017

to głos, panie Romku, który mnie zaczarował ( niestety nie wszystko TAK śpiewa, ale  cóż- nobody's perfect). A w detalach to - jak to się ładnie mówi: "odnaleziony" tekst Boba Dylana z drugiej połowy lat sześćdziesiątych (z czasu nagrywania The Basement Tapes), do którego muzykę skomponował .. Mr Mumford, Marcus Mumford


Tagi: muza
19:39, joe255 , pobocze
Link Komentarze (8) »
sobota, 09 grudnia 2017

no więc tak: okazało się, ze mam dość rozwinięte (czyt. rozpracowane przez różnych, hmmm... powinowatych)  drzewo. Genealogiczne. Szperając w efektach ich pracy spostrzegłam, ze największą estymą cieszy się profesja architekta, choć nie żaden z nich nie był/jest jednak architektem dusz. W komentarzu padło, że ta tytułomania, uboga zresztą, bo cóż to znowu "mgr inż. architekt"?,  to konwencja. Być może... Dziwnem trafem jednak dotyczy WYŁĄCZNIE tej profesji, bo inne, również magistry, zbywane są milczeniem 

czwartek, 24 sierpnia 2017
niedziela, 22 stycznia 2017

"Zdawało mi się, że ja jestem artysta, ale z tego został mi się tylko alkoholizm. A i to blisko domu, na wypadek, gdyby coś się stało."

wtorek, 27 grudnia 2016

od trzech dni jednym z ważniejszych niusów jest setka z drzwiami domu George'a Michaela w tle. Ok, jako europejka dowartościowanam na maksa, bo przez chwilę, pomimo starań Jarka, znów mi jakoś do tych Brytów mentalnie bliżej. Tęczowo i w ogóle... Pro. No i jeszcze te wątki osobiste (że nasza młodość...- "za naszą i waszą"). Ja? Nie, nie, fanką GM nie byłam, ale jednak wspólnota w cierpieniu jest. Paneuropejska jakby...  

(Ale żeby trzy dni każde wiadomości rozpoczynać od właśnie tego zejścia?)  

Tagi: media
20:21, joe255 , pobocze
Link Komentarze (2) »
sobota, 05 listopada 2016

no wiem, czepiam się. Niestety. Ale jak już się porywacie na dręczenie świata swoją obecnością, to piszcie chociaż po polsku, skoro musicie...

piątek, 05 lutego 2016

"Drogi Abonencie!  Jest nam niezwykle miło, że korzystasz z naszej telewizji cyfrowej. Zobacz, jak zmieniamy się dla Ciebie, abyś mógł cieszyć się najlepszą rozrywką od UPC.  Stale wzbogacamy ofertę programową i inwestujemy w rozwój usług. Od początku 2015 r. wprowadziliśmy aż 29 nowych kanałów TV. Mamy już 78 kanałów w doskonałej jakości HD. Ważne: z dniem 1 marca2016 r. obcojęzyczny kanał Motors TV zostanie zastąpiony kanałem Motowizja HD w języku polskim. Ponadto z oferty programowej zostaną usunięte kanały Universal Channel, 13 Ulica oraz E!" 

Boszzz, to ja się już całkiem na matematyce nie wyznaję. Przybyło 0, ubyło 3... A może to o semantyce ubogacania było?

Tagi: biznes
19:30, joe255 , pobocze
Link Komentarze (2) »
sobota, 06 grudnia 2014

wiem, można byłoby rozmawiać o przyjemniejszych tematach, ale jednak Kloss, wybory itp. to tzw dookolność od której trudno się odkleić...

"Mamy w gminach władzę jednego człowieka: wójta, burmistrza lub - w wypadku dużych miast - prezydenta. Zawdzięczamy to rządowi SLD-PSL. Już w 1994 r. Sejm zdominowany przez posłów SLD i PSL uchwalił ustawę o bezpośrednim wyborze: wójta, burmistrza i prezydenta, jednak skutecznie zawetował ją prezydent Lech Wałęsa. W 2001 r. koalicji SLD-PSL udało się już bez przeszkód wcielić te rozwiązania w życie"

sobota, 29 listopada 2014

"Przeciętna operacja zaćmy trwa około 15 minut. Jeśli pacjent ma skierowanie na zabieg od polskiego okulisty, nie musi przyjeżdżać na wcześniejszą kwalifikację do operacji. Wszystkie badania, konsultacje, dobór soczewek wewnątrzgałkowych i sam zabieg, przeprowadzany jest podczas jednej wizyty. Całkowity czas pobytu pacjenta w klinice wynosi około trzech godzin. Przedstawiciele czeskiej sieci odnieśli wrażenie, że wielu Polaków czekało na wejście w życie nowych przepisów. Sami też się na to przygotowali"

poniedziałek, 29 września 2014

"Sąd uznał bowiem, że blogerom wolno wszystko, każda ich opinia, strumień świadomości zamieniony w słowa jest dopuszczalny, bo zdaniem sądu mieści się w ramach debaty publicznej."

Tagi: prawo
17:27, joe255 , pobocze
Link Komentarze (14) »
piątek, 08 sierpnia 2014

"Samorządy wspólnie z organizacjami branży bursztynniczej podpiszą w czwartek list intencyjny w sprawie współpracy przy poszukiwaniach złóż bursztynu w powiecie parczewskim "dla dobra i dobrobytu jego mieszkańców oraz branży bursztynniczej działającej na terenie Gdańska - Światowej Stolicy Bursztynu i w całym województwie pomorskim"".

Tagi: biznes
18:44, joe255 , pobocze
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 03 lipca 2014

"Gdy więc, Szanowni Czytelnicy, traficie na kolejny artykuł albo manifest, którego autor będzie przekonywał do zwiększenia roli państwa w gospodarce, miejcie świadomość, że wzniosłe hasła są tylko opakowaniem, kopertą, a w niej kryje się zaproszenie na bankiet do knajpy S&P"

wtorek, 01 lipca 2014

"Był w istocie gestem niewerbalnym, mającym charakter wyrazistego gestu, a przetransportowanie go na inkryminowany zapis w stenogramie jest równoznaczne z nadinterpretacją".

niedziela, 22 czerwca 2014

"A jakim językiem troszczyć się o Polskę? Język techniczno-ekonomiczny jest czasem stosowny, ale trudno nim wyrażać bezpośrednie emocjonalne zaangażowanie. Język patetyczny, którym posługują się często politycy prawicy, postrzegam jednak jako swojego rodzaju szantaż emocjonalny. Uważam, że manifestuje się w ten sposób chęć wpływania na nasze uczucia. Wydaje mi się, że najlepszy jest tu język prosty, mało nacechowany, ale wskazujący na to, że sprawy traktujemy serio."

Tagi: Koledzy
18:36, joe255 , pobocze
Link Komentarze (2) »
niedziela, 18 maja 2014

"Już Tyrmand pisał, że dobro wymaga reklamy "

czwartek, 01 maja 2014

"Eliminacja populacji inwazyjnego rdestowca sachalińskiego Reynoutria sachalinensis na Podleśnej Polanie w dzielnicy ..."

Tagi: misja
18:54, joe255 , pobocze
Link Komentarze (6) »
środa, 02 kwietnia 2014

"Obowiązuje pierwotne rzymskie prawo zasiewu. Gdyby ktoś zajął moje lub pańskie pole i coś zasiał, a ja bym go wyrzucił, to tej pierwszej osobie należy się odszkodowanie za stracone plony No po prostu - BOSKIE

czwartek, 27 marca 2014

"Przez kilka tygodni nie otrzymujemy żadnej korespondencji, by w końcu znaleźć w skrzynce kilka lub kilkanaście listów naraz z datą nadania od dwóch do nawet sześciu tygodni wstecz."  oj tam, oj tam - trzeba cenić święty spokój

wtorek, 25 marca 2014

"Lewica kojarzy się z wrażliwością, idealizmem. Tu dostałam na wskroś cyniczną wypowiedź, że mamy nieszczęście, na którym moglibyśmy sobie punktów nastukać. Dopóki będę dziennikarzem, będę się temu sprzeciwiać "  Ok, ok, (owszem cynik) ale KOMU się tak kojarzy?

niedziela, 23 marca 2014

"Według przedstawicieli branży ubezpieczeniowej bez zmian w prawie, które wymuszą na rolnikach ubezpieczanie pól (odcinając ich od doraźnej państwowej pomocy), i bez podniesienia składek z dopłatami na ubezpieczeniach rolnych nie da się zrobić biznesu. Dlatego dziś oferują je tylko trzy towarzystwa.  A gdyby zmiany udało się przeforsować? - Ubezpieczenia rolne stałyby się wielkim biznesem. Gdyby przy obecnych składkach wszyscy rolnicy ubezpieczali swoje uprawy i zwierzęta hodowlane, do towarzystw wpływałoby rocznie z tego tytułu ok. 1,4-1,6 mld zł. Z tego połowę pokrywałoby państwo."

sobota, 15 marca 2014

"Zaczęło się niepozornie – na jednej z imprez po 5 godzinach szaleństwa na parkiecie w  12 centymetrowych szpilkach poczułam, że boli mnie stopa. Buty wylądowały pod stołem a ja dokończyłam tańce w balerinkach. Następnego dnia nie czułam bólu stopy, prawdopodobnie dlatego, że bolało mnie wszystko i wymiotowałam jak mała Regan w Egzorcyście."

czwartek, 13 marca 2014

"Konserwator zapowiadał wcześniej, że część obiektu zostanie ręcznie rozebrana cegła po cegle, zachowane zostaną detale. Pozostała część obiektu miała być rozebrana w formie 20-tonowych segmentów z murów. Ostatecznie zostały jedynie zachowane detale architektoniczne, a pozostałe cegły, tak jak napisali posłowie, są hałdą gruzu."

piątek, 21 lutego 2014

"Mimo to postępowanie mogłoby potoczyć się zupełnie inaczej. Mogło, gdyby nie to,  że szklana wiata przystankowa była cała zaklejona plakatami i operator kamery  monitoringu nie był w stanie nagrać tego, co się tam działo."

Tagi: miasto
16:56, joe255 , pobocze
Link Dodaj komentarz »
sobota, 15 lutego 2014

"Reklama jest biała, więc wcale domu nie zaciemnia, a to nawet ładnie, gdy okno  takie zamglone. I na dodatek mniej się brudzi"

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 49