| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zakładki:
CZYTUJĘ, ZAGLĄDAM DO
INNE TAKIE TAM...
SE POSZLI
piątek, 08 marca 2019

"To zależy, kto jest gościem. Jeśli to jest gość z prawej strony, to ma być zadowolony. Jeśli z opozycji, to można go przyciskać, jak się da. Ale przyciskać trzeba umieć, a wzięto ludzi, którzy tego nie potrafią."

Tagi: media
18:06, joe255
Link Komentarze (2) »
niedziela, 10 lutego 2019

"Nie wierzę w wymuszoną koalicję opozycji, bo nie wierzę, że zabezpieczeni immunitetem poselskim parlamentarzyści opozycji czują powagę sytuacji. Tę powagę czują zwykli ludzie, bez majątków i drogich prawników, którzy mają prawo wątpić w sprawiedliwość państwa. Politycy opozycji, moim zdaniem, są spokojni i w znakomitej większości czekają, aż wahadło się na powrót odchyli i znów wrócą do władzy, a ich kumple do spółek skarbu państwa."

niedziela, 20 stycznia 2019

"Wybaczenie, które daje przyzwolenie na to, aby obdarzony nim bliźni wziął je sobie jak usprawiedliwienie swych niegodziwości i wykorzystał do tego, by nadal bezkarnie tkwić w niesprawiedliwości, jest tchórzliwym wspólnictwem przebranym za szlachetną wspaniałomyślność."

czwartek, 17 stycznia 2019

"Po tych wydarzeniach podjąłem decyzje o wyjeździe z Polski. Mam 27 lat, jestem lekarzem pracującym w 3 miejscach i chyba się komuś przydaję. Zastanówcie się wszyscy... Ci, Co siejecie nienawiść. Czy warto, Bo zostaniecie tu sami ze swoim "patriotyzmem""


wtorek, 15 stycznia 2019
sobota, 05 stycznia 2019

krąży po naszym mieście tramwaj pt.: Sąd Ostateczny. Wsiadać się nie chce, choć złoty

Sąd Ostateczny

no i jeszcze taki, poznański, update, bo TAM też jeżdżą. Autobusy...

wtorek, 01 stycznia 2019
sobota, 29 grudnia 2018

"Jak powiada nasz znajomy: „Są takie chwile, które nazywamy momentami”, są więc takie formy zniesławienia, które nazywamy (za prezesem) dyfamacją. To zresztą często nie jest dyfamacja, ale „akcja dyfamacyjna”, za którą stoją zorganizowane działania „określonych sił”. Sił, którym, rzecz jasna, należy dać odpór."

niedziela, 23 grudnia 2018

"Przedsiębiorca odpisał do Energi, że premier (…) kilka dni temu obiecał w Sejmie, że „nie będzie podwyżek cen energii”. Przedstawiciel Energii odpowiedział w e-mailu:  „Na ten moment informacje, na które się Pan powołuje, są wyłącznie informacjami medialnymi. Pracę nad ustawą trwają na szczeblu rządowym i jaki będzie ich końcowy charakter, obecnie nie wiadomo”.  Energa przyznała też, że do spółki nie dotarły informacje na temat ewentualnych rekompensat."

wtorek, 18 grudnia 2018

"Internet podsuwa inne wzorce. Jak kariera – to youtubera (żadne tam studia czy etaty). Jak małżeństwo – to celebrytów, jak Lewandowscy. Jeśli w ogóle dziecko – to najlepiej adoptowane z Trzeciego Świata, niezaszczepione i wychowywane na jakiejś egzotycznej diecie, w myśl zaleceń hinduskiego guru. I w ogóle trzeba żyć albo instagramowo (zob.), albo wcale."

sobota, 15 grudnia 2018

"Swoją drogą to jego pierdzielenie o zapachu cytrusów na polskich stołach każe mi myśleć, że on naprawdę sądzi, że my, zwykli ludzie żyjemy, jak zwierzęta. Że on staje po pańsku w oknie swojej 350-metrowej, czterokondygnacyjnej willi z 400-metrowym ogrodem i wydaje mu się, że my wciąż żyjemy, jak w schyłku PRL i w początku lat 90. Że pomarańcze przysyła nam raz w roku ciocia z USA. Albo, że przed świętami idziemy na plac Zamkowy w Warszawie, gdzie z drabiniastych wozów urzędnicy rzucają w tłum siatki z mandarynkami. Że bijemy się o te owoce i każdy chce wyszarpnąć chociaż kilka sztuk, by zanieść je do domu."

niedziela, 02 grudnia 2018

"Naiwnie zdawało się nam, że te masy dołączą do costa cofee i fitness clubu, ale one idą w kierunku faszyzmu rumuńskiego, łączącego nacjonalizm z mitologią religijną."


sobota, 01 grudnia 2018

wieści z gminy (gdzieś w centrum naszego wszechświata  - zalinkować nie mogę bo to z zamkniętego fejsa): "... Rozpoczęcie programu domów drewnianych też było u nas. Powiązali to z programem maluch+ i budową żłobka. Sam żłobek nie będzie drewniany i budowany raczej z jakiegoś funduszu rozwoju, ale nie szkodzi. Słynna obietnica Morawieckiego - gazyfikacji gmin. Zjechali robić setkę u nas na polach za oczyszczalnią. Będą gazyfikować, co w sumie jest proste, bo gaz mamy od zawsze. I sporo zakontraktowanych nowych przyłączy z unijnej dotacji z 2015 roku." 

niedziela, 18 listopada 2018

zdarzyło mi się, z nudów, zajrzeć do taryfy SKM. Porażający wachlarz możliwości... Chce się żyć!  Ulg w okolicach pięćdziesiątki aż 3! Ameryka...

 Ulga 49%Ulga przysługuje:

  • Osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji

Ulga 50%Ulga przysługuje:

  • Osoby, których pracodawca wykupił uprawnienie do ulgi 50%

Ulga 51%Ulga przysługuje:

  • Kombatanci oraz inne osoby uprawnione będące emerytami , rencistami i inwalidami
  • Student do ukończenia 26 roku życia/ doktorant do ukończenia 35 roku życia
piątek, 09 listopada 2018

"Codziennie słyszałem, że premier jest infantylny, bo biega po boisku. I jeszcze się z tym afiszuje, a powinien się skrywać. Każdy naród byłby dumny ze sprawnego fizycznie, interesującego się piłką nożną przywódcy, z wyjątkiem Polaków, z wyjątkiem - dokładnie rzecz ujmując - polskich prawicowych rygorystów. Dla nich publiczne przyznanie się do braku ciekawości dla piłki uchodzi, droga pani, za znak intelektualnej wyższości. To jest zgubny klasowy zabobon. Kto jako dziecko nie wychował się na podwórku, ergo nie pograł tam w piłkę, ten na starość ma kompleksy. Krwawe. Kompleksy + władza = pożar."

wtorek, 06 listopada 2018

"Co członkowie komisji wychodzili z lasu, to dostawali gałęzią w łeb. Wyglądali jak zastęp zuchów, który próbuje przebrnąć przez rzekę, ale nie ma pomysłu, kleci coś naprędce "

czwartek, 01 listopada 2018

"Nazywa go trudnym w kontakcie, ponurym, zatwardziałym kawalerem i gorliwym katolikiem, który jest na bakier z komputerem.".    Z katolicyzmem to jednak chyba przesadziła...

poniedziałek, 22 października 2018

to a propos Patryczek (poniżej). Poszło i nie wróciło.

piątek, 12 października 2018

"Gdy myślę o Patryku i o obecnej sytuacji, w której uczestniczy i którą kreuje, to nie chce mi się o nim rozmawiać. Czuję smutek"

środa, 26 września 2018
wtorek, 25 września 2018

"To obrzydliwe, że ktoś za to, że rano fotografuje swoją jajecznicę i wrzuca ją do sieci, dostaje 20 tys. Ja za swoją pracę na uniwersytecie dostaję 4 tys. i mam poczucie zerwanego kontraktu. Miało być tak, że kiedy ktoś się stara, wysila, pracuje głową, to nie będzie dostawał pięć razy mniej niż inny za fotografowanie jajecznicy."    Mnie nie brzydzi. Wkurza, może?

poniedziałek, 24 września 2018

""Jak można zlikwidować dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo, które płaci wszystkie zobowiązania wobec budżetu, zatrudnia kupę ludzi w gminie, gdzie nie ma dla nich innej pracy, i płaci im więcej niż przyzwoicie?   Oto historia spółki pracowniczej Agro-War, powstałej z byłego PGR. Firm, które znalazły się w podobnej sytuacji, jest w kraju 409."

poniedziałek, 17 września 2018

"... pseudologii fantastici zwanej też czasem od odkrywcy syndromem Delbrüka. Dr Anton Delbrük w swojej pracy habilitacyjnej z 1891 roku opisał syndrom, który powoduje, że niektóre osoby (szczególnie o niskiej samoocenie i z trudnościami z akceptacją w grupie) chorobliwie kłamią. Syndrom Delbrüka znany jest w kryminologii – niektórzy z podejrzanych przyjmują nawet na siebie dodatkowe winy, by zwiększyć swoje znaczenie."

sobota, 15 września 2018

"Perspektywę nowoczesnej przestrzeni mieszkaniowo-rekreacyjnej zastąpi horror nocnych wyładunków, dużego ruchu tirów, jeszcze większych korków. Miejsce stanie się brzydkie i mniej bezpieczne. Wystarczy przywołać w pamięci różne tereny magazynowe rozsiane po obrzeżach Gdańska. Nikt raczej nie marzy o tym, by spacerować czy odpoczywać w ich pobliżu. Takie rozwiązanie oznacza również, że nie powstaną nowe tereny zielone czy place zabaw"

ps. o nich już było

sobota, 01 września 2018

"Jak ktoś chce w swojej głowie i w swoim sercu nosić jakieś mity, to świetnie. Tylko żeby się nie dobierał z tymi mitami do mojej głowy i serca! Niech sobie wszyscy stawiają swoje kapliczki i latami dopieszczają swoje mity, ale niech nie zmuszają innych do podzielania ich uczuć."

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 160