| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zakładki:
CZYTUJĘ, ZAGLĄDAM DO
INNE TAKIE TAM...
SE POSZLI
niedziela, 04 września 2016

Jej głos nie dawał mi spokoju. Chociaż w Once Hansardowi partnerowała wokalnie Marketa Irglova, a nie Hannigan, to jednak dopiero z nią brzmi w pełni integralnie. Wcześniej przez lata występowała z Damienem Rice, a właściwie w jego cieniu. Owszem, lubiłam łamiący się głos Rice'a, Hannigan wybrzmiewała jakby "przy okazji". Na szczęście usamodzielniła się artystycznie i właśnie wyszła jej trzecia solowa płyta At swim, na którą - jak to zwykle w życiu - trafiłam przypadkiem

  

czwartek, 04 sierpnia 2016

chcecie się ... rozerwać?

rozrywka...

niedziela, 31 lipca 2016
sobota, 25 czerwca 2016

"Jest środa przed Bożym Ciałem. Do uniwersyteckiego szpitala rodzina przywozi 88-letnią pania Wiesławę po udarze. Z oddziału ratunkowego trafia na neurologię. Rodzina pyta o wyniki tomografii. Chce wiedzieć jak rozległy był udar, czy się skończył czy jeszcze trwa, Poniewaz jest to dzień przed duzym świętem obowiązują zasady jak w piątek:..."

niedziela, 05 czerwca 2016

"Bezwstydem było wmawianie obywatelom, ze żyją w kraju który jest ruiną w chwili gdy kraj ten przezywał największy rozwój gospodarczy"

wtorek, 03 maja 2016

no, właściwie miało być o CZEM INNEM, ale cóż. Zycie

czwartek, 14 kwietnia 2016

"Poświęciłem na to sporo pracy. Bałem się, że nie wyjdzie dobrze. Wstępna komisja zwróciła uwagę na to, że jest trochę za gładki. Poprosili, aby zrobić bardziej chropowatą, ostrą powierzchnię. To wykonałem i odlano w mosiądzu. I według mnie projekt jest w porządku. Nie ma czego się wstydzić. "

środa, 30 marca 2016

"Bardzo lubię oglądać rodeo, ujeżdżanie byków. Bardzo mnie to bawi, a w szczególności wtedy, jeżeli komentator opisuje byki, ale tak je opisuje, jakby to byli ludzie."

wtorek, 29 marca 2016

" Ale innej drogi niż Europa nie mamy, bo za każdym razem, gdy od Europy się odwracaliśmy, generowane u nas, na miejscu (albo jeszcze dalej na wschodzie), standardy kulturowe i cywilizacyjne, niestety, nie umywały się do tych zachodnich. Bo jeśli chcemy zobaczyć, czym jest Polska bez Zachodu, wystarczy zobaczyć Licheń. Albo okolicę Jezusa Świebodzińskiego. Wystarczy pójść na marsz narodowców i głośno powiedzieć, że jest się z innej opcji. A potem, jeśli się przeżyje, wyciągnąć wnioski."

niedziela, 27 marca 2016

no więc tak: lekko nie jest, bo i wiosna, i praca, i święta, ale - wszechwszystkiego

(jak mówi klasyk)

piątek, 11 marca 2016

"Kolumna używała sygnałów świetlnych, na jej czele jechał radiowóz i jako taka miała prawo niestosowania się do obowiązujących przepisów "

sobota, 20 lutego 2016

"Na portalu ogłoszeniowym OLX pojawiła się niecodzienna oferta. Niejaki Wojtek z Gdańska ma na sprzedaż oryginalną, jak pisze, i czystą teczkę personalną tajnego współpracownika. "HIT", zachwala swój towar Wojtek"

sobota, 13 lutego 2016

przy okazji dziennikarskiego śledztwa nt lidera .Nowoczesnej dowiedzieliśmy się czegoś o sobie     kuźnia kadr

piątek, 12 lutego 2016

"Oznacza to, że śledczy uznali za pozbawione podstaw podejrzenia o stosowanie nielegalnych czynności operacyjnych wobec dziennikarzy, którzy w latach 2014-15 opisywali aferę podsłuchową. Sprawę nagłośnił w grudniu ub. roku inspektor (...). Tuż po objęciu stanowiska ogłosił, że BSW rozpracowywało dziennikarzy i ich rodziny. Wobec siedmiu funkcjonariuszy wszczął postępowanie dyscyplinarne, a wysokich oficerów BSW wysłał do komisariatu kolejowego na Dworcu Centralnym"

Liczę na to, że ten facet, dla którego bidet to Bizancjum, teraz sam trafi na dworzec centralny...sobota, 06 lutego 2016

""Prezydent (...) wyjaśnił gościom, dlaczego zdecydował się na podpisanie Ustawy o Policji. Mówił m.in. o zagrożeniu bezpieczeństwa państwa i podkreślał, że nowa ustawa musiała zostać przygotowana szybko""

piątek, 05 lutego 2016

"Drogi Abonencie!  Jest nam niezwykle miło, że korzystasz z naszej telewizji cyfrowej. Zobacz, jak zmieniamy się dla Ciebie, abyś mógł cieszyć się najlepszą rozrywką od UPC.  Stale wzbogacamy ofertę programową i inwestujemy w rozwój usług. Od początku 2015 r. wprowadziliśmy aż 29 nowych kanałów TV. Mamy już 78 kanałów w doskonałej jakości HD. Ważne: z dniem 1 marca2016 r. obcojęzyczny kanał Motors TV zostanie zastąpiony kanałem Motowizja HD w języku polskim. Ponadto z oferty programowej zostaną usunięte kanały Universal Channel, 13 Ulica oraz E!" 

Boszzz, to ja się już całkiem na matematyce nie wyznaję. Przybyło 0, ubyło 3... A może to o semantyce ubogacania było?

Tagi: biznes
19:30, joe255 , pobocze
Link Komentarze (2) »
środa, 03 lutego 2016

""Gdzie byliście?". W domu byliśmy. Być może wielu Polaków po prostu nie wierzyło w tak niewyobrażalną prawdę, że obywatel od państwa może czegokolwiek oczekiwać poza tym, żeby go nie wkurwiało. I w efekcie nie powstała żadna sensowna opozycja dla PO, ani po lewej, ani po prawej stronie - wygrała więc ta bezsensowna. Dziecinnie głupawa, paranoiczna, emocjonalnie niedojrzała i wrzaskliwa. I dlatego już nie siedzimy w domu. Bo państwo wkurwia."

czwartek, 28 stycznia 2016

"W tej chwili problemami Polski nie są tylko kwestie gospodarcze, takie jak niskie inwestycje krajowe, niska aktywność zawodowa obywateli czy nadmierny deficyt sektora finansów publicznych, ale także rzeczy bardziej podstawowe. Chodzi o zobowiązania Polski w obszarze swobód demokratycznych i przestrzegania reguł państwa prawa. To jest kwestia zobowiązań, jakie nasz kraj podjął, przystępując do Unii Europejskiej. Wtedy wszystkim innym krajom UE wydawało się, że dla realizacji tych zobowiązań nie ma zagrożenia i w oparciu o te opinie Polska została przyjęta."

niedziela, 24 stycznia 2016

"Błogosławione nerki, które filtrowały Twój mocz."

niedziela, 17 stycznia 2016

"...cały problem zaczyna się od tego, że inwigilację umożliwia ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Najprostszy sposób to... przeprosiny ze światem analogowym. Tradycyjne, papierowe listy w zaklejonej kopercie nadal chroni konstytucyjna tajemnica korespondencji. Ich już nie mogą tak po prostu czytać bez nakazu. Nie mogą też bez niego śledzić czy nagrywać towarzyskich spotkań w prawdziwym świecie."

niedziela, 10 stycznia 2016

"Polska uważa, że naiwnością jest wierzyć w tak piękne i nierealne idee jak zaufanie w ramach międzynarodowej wspólnoty. Tym bardziej że jeśli patrzy się z pewnej perspektywy, to widzi się to, co się chce widzieć, czyli nie żadne współdziałanie, ale - przede wszystkim - realizację narodowych interesów poszczególnych państw Unii. Zresztą w całej Europie faktycznie coraz bardziej aktywny jest egoizm. Zwolennicy polskiego trzymania tyłka przy ścianie wskazują na realizację narodowych interesów przez Brytyjczyków, Niemców czy Francuzów, nie widząc jednocześnie, że największym interesem tych państw jest jednak europejska wspólnota, która zapewnia im bezpieczeństwo i potencjał."

niedziela, 03 stycznia 2016

"“If the media imagine that for the next few weeks they will be absorbing Poles’ attention with criticism of our changes or policies, then that has to be stopped,”"piątek, 01 stycznia 2016

"...zgęstka przenosi się na to, co polityczne - osiem lat wyczekiwania, braku znaczenia, to teraz pokażemy wam, tworząc "zgęstki" w różnych miejscach życia społecznego, politycznego czy kulturalnego. I zaczyna przemawiać siła, straszenie ilością. Jakby ci, którzy poczuli się silni, zapomnieli, że nie każda ilość przechodzi w dowolną jakość" 

 A więc jak najmniej zgęstek, a jeśli zmian, to tylko ... dobrych. I wiśta wio. Do przodu!

środa, 30 grudnia 2015

"Minister (...) stwierdza w swoim liście, że nie może zaakceptować niestandardowych działań podjętych w sprawie centrum eksperckiego NATO. Stanowczo zaprzecza stwierdzeniom, że nocne wejście na teren centrum było konsultowane ze stroną słowacką. Zadaje także pytania, między innymi: "z kim polska strona konsultowała rzekome wyznaczenie nowego Dyrektora centrum?" "

niedziela, 27 grudnia 2015

"Ponieważ mamy poczucie małości, braku znaczenia, to pojawia się dęcie w puzon, wyolbrzymianie symbolicznych wymiarów istnienia, martyrologii dziejowej, siły ducha. Tymczasem liczy się pozycja materialna, finansowa, sprawna gospodarka, skuteczność polityczna. Liczą się dokonania w świecie naukowym, wielkie wynalazki, rozwiązania techniczne, dokonania artystyczne i intelektualne. To się liczy i zawsze liczyło się bardziej niż duma narodowa. Chociaż ona może napędzać, kompensować. Mówiliśmy kiedyś o takiej anegdocie z książki Walerija Piecucha „Nowa filozofia moskiewska”. Ona pasuje też doskonale do Polaków. Oto dwóch facetów mieszkających w sowieckim kolektywnym mieszkaniu rozmawia przy piecu o różnych sprawach i w pewnym momencie jeden z nich pyta drugiego: „Wiesz, z jakiego powodu Hindusi wynaleźli buddyzm?”.  „Nie” - odpowiada ten drugi. „Ano, z tych samych powodów, dla których Rosjanie wynaleźli dusze rosyjską, mianowicie z braku dostępności przedmiotów codziennego użytku”. Dusza polska też zrodziła się w pewnej mierze z braku dostępności..."