| < Wrzesień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Zakładki:
CZYTUJĘ, ZAGLĄDAM DO
INNE TAKIE TAM...
SE POSZLI
wtorek, 29 listopada 2016

"Józef P. oraz jego asystent Jarosław W. podejrzani są również o przyjęcie korzyści majątkowej – 6 tysięcy złotych, za podjęcie się załatwienia koncesji na wydobywanie kopalin oraz powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych."  

skąd te - za przeproszeniem - kopaliny za szóstkę?

update...

poniedziałek, 28 listopada 2016

"Widać, że pojawiło się zmęczenie materiału u lidera. Szef daje do zrozumienia, że przyjdzie taki dzień, jeśli nic się nie zmieni, to rzuci tym wszystkim

Rzuciłbym to wszystko, rzuciłbym od razu,

Osiadłbym jesienią w Kutnie lub Sieradzu.

W Kutnie lub Sieradzu, Rawie lub Łęczycy, 
W parterowym domku, przy cichej ulicy.

Byłoby tam ciepło, ciasno, ale miło, 
Dużo by się spało, często by się piło....

Tagi: obyczaje
19:24, joe255
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 listopada 2016

"Sam należę do wielu różnych organizacji, w większości są dziś martwe. Obrady Polskiego Towarzystwa Socjologicznego były w latach 70. fascynujące, teraz się czuję jak na zebraniu duchów. Nie będę wszystkiego zwalać na system, to z pewnością w znacznej części nasza własna nieumiejętność. Ale czy da się Polskę zmienić stroną na Facebooku? Nie byłbym optymistą, ale powodzenia."

"Prowadzone od 50 lat badania wskazują, że rozładowywanie gniewu nie prowadzi do jego obniżenia. Nie obniża także tendencji agresywnych. Wręcz przeciwnie, zarówno bezpośrednie, jak i pośrednie wentylowanie gniewu owocuje jego nasileniem, a co gorsza, zwiększa agresywność, zamiast ją zmniejszać"

środa, 23 listopada 2016

"Jeśli idziemy do Moulin Rouge, to wiemy czego się spodziewać, akceptujemy tę konwencję, ale tam raczej prezydent nie chodzi"

wtorek, 22 listopada 2016

"Stara mądrość mówi, że źli ludzie dochodzą do władzy wtedy, gdy dobrzy są obojętni, nie zajmują się polityką. Zresztą to „niezajmowanie się” też wyraża pewną postawę polityczną.. (Jaką?) Przede wszystkim nieufność do wspólnoty jako całości, do jej instytucji. Przekonanie, że to wszystko pozór, a tak naprawdę chodzi tylko o „koryto”. Powtórzę, to też jest pogląd polityczny. I taki pogląd ma mniej więcej połowa Polaków, bo taka część nie głosuje. A druga połowa ma bardziej ukształtowane poglądy i głosuje."

poniedziałek, 21 listopada 2016

"Analitycy Moody's w komentarzu z 21 listopada napisali, że cofnięcie reformy stopniowego podnoszenia wieku emerytalnego jest negatywne dla ratingu Polski, gdyż osłabia finanse publiczne, negatywnie wpływa na wzrost gospodarczy i w dalszym stopniu pogarsza wiarygodność prowadzenia polityki przez Polskę."      Moody's? co to jest Moody's

niedziela, 20 listopada 2016
sobota, 19 listopada 2016

"We wrześniu br. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród tygodników opinii był „Gość Niedzielny”"    

ps. nie, żebym coś miała do tego ... gościa, ale to wiele mówi o społeczeństwie.

czwartek, 17 listopada 2016

"Oni nam zazdroszczą. Tego, że mamy samochody, że stać nas na wakacje w ciepłych krajach i ładne ubrania. Zazdroszczą, ale sami nie pracują, nie zarabiają, żyją z benefitów. Nie rozumieją, że po części mają te zasiłki dzięki naszym podatkom. Nawet mieszkania mają komunalne i prawie nic nie płacą za czynsz. A my – proszę bardzo, ceny rynkowe, 600 funtów miesięcznie. Byt tych ludzi to wegetacja. Narkotyki, alkohol, chodzenie w piżamach do południa. Szwendanie się, nicnierobienie. W dodatku po referendum dostali zielone światło, żeby pokazać nam, gdzie jest nasze miejsce. "

niedziela, 13 listopada 2016

"Czy wiedzą państwo, że stałą działalność na terenie szkół podstawowych i średnich prowadzi IPN? Na poddającym się mojej obserwacji terenie wykorzystuje on nie tylko pracowników, ale i tzw. wolontariuszy. Niektórych, niestety, znam.Notoryczny kłamca opowiadający jak to walczył w „powstaniu grudniowym 1970”, od lat prowadzący kampanię oszczerstw pod adresem zamordowanego  dowódcy „Gryfa Pomorskiego” tylko po to by wybielić swego krewniaka mającego w tym morderstwie udział – oto jeden z takich „wolontariuszy”. Inny, znany mi nawiedzeniec, który już za czasów pierwszej Solidarności wykazał się darem skłócania wszystkich ze wszystkimi, dziś chodzi po szkołach tłumacząc dzieciom kto jest dobry, a kto zły."

piątek, 11 listopada 2016

czy to teraz istotne jakie korzenie miał Leonard Cohen? Ważne, że kupiliśmy go jak swojaka, zręcznie pomijając to, co dla niektórych Polaków często niewygodne. Co?  No wiadomo- hehe ... czerskość.

Ja Leonarda zawdzięczam nie -co oczywiste Zembatemu,  Kleyffowi i Porterowi, ale ... ponurej małpie ze Szklarskiej Poręby  

 

update: zobaczcie jak Cohena pożegnał Kraków

środa, 09 listopada 2016

"Przegłosować wszystko można, ale implementacja wymaga posługiwania się narzędziami władzy. A jest, jak jest. Wie pan, czego polski polityk się dowiaduje, jak zostaje premierem albo ministrem? „Nie da się”. Władza poza własnym resortem wyślizguje się panu z rąk, takie jest główne wrażenie."

wtorek, 08 listopada 2016

jego przegapiać nie można. Wiem, co mówię - bo my się nie przegapiamy :-)


niedziela, 06 listopada 2016

"W Polsce nie rządzi żaden PiS. Rządzi lud, którego PiS jest zakładnikiem. A każdy lud jest nieprzewidywalny. No bo przecież chyba jakiś czas temu to właśnie lud zwariował, skoro dwa razy wybrał PO. Oczywiście PiS pewne rzeczy podpowiada ludowi, np. kult „żołnierzy wyklętych”. Ale lud prędzej czy później da sobie spokój z „żołnierzami wyklętymi”, bo oni jednak symbolizują bardzo wyśrubowany kanon moralny, a lud takich kanonów nie lubi. On woli normalne życie w średnich temperaturach duchowych i raczej umiarkowanie kocha wyskoki szlacheckiego heroizmu."

sobota, 05 listopada 2016

no wiem, czepiam się. Niestety. Ale jak już się porywacie na dręczenie świata swoją obecnością, to piszcie chociaż po polsku, skoro musicie...

sobota, 17 września 2016

"...przyczyną skrętu polskiego społeczeństwa w prawo nie jest szydera z wąsaczy sikających do basenu na wczasach all inclusive w Hurghadzie. Odpowiedzialna jest raczej neoliberalna "elita", latami wspierająca antyinteligencki dyskurs, szydząca z jajogłowych i likwidująca biblioteki; ci profesorowie uniwersytetów chwalący się, że wyrzucili wszystkie książki z mieszkania (bo przecież jest internet), ci wszyscy ekonomiści mieniący się przyjaciółmi kultury, a tak naprawdę przeliczający tylko jej wartość na złotówki; ci wszyscy rzekomi liberałowie, którzy na Korwina nie głosowali tylko dlatego, że nie wierzyli w jego szanse; ci profesorowie psychologii i medioznawstwa firmujący swoimi nazwiskami i tytułami telewizyjne wyczyny Klaudiusza, Manueli i Gulczasa, a potem zostający rektorami kolejnych Wyższych Szkół Gotowania na Gazie i Terapii Behawioralnej."

poniedziałek, 12 września 2016

" A komu mamy dawać pracę? Fachowcom z rynku? Każdy by chciał przyjść na gotowe, ale to tak nie działa. Trzeba było cztery lata temu stać z nami w śniegu na Krakowskim Przedmieściu"

sobota, 10 września 2016

"Bo Polska albo sama sobą gardzi, albo sama sobie musi robić laskę. Bo nie jest w stanie pomyśleć o kreowaniu własnej atrakcyjności na świecie inaczej niż przez wieczne przechwalanie się co to nie ona, histeryczne wypieranie wszystkich złych momentów, zamiast wziąć je na klatę, i pytanie wszystkich ze łzami w oczach: "Czemu mnie nie kochacie?""

niedziela, 04 września 2016

Jej głos nie dawał mi spokoju. Chociaż w Once Hansardowi partnerowała wokalnie Marketa Irglova, a nie Hannigan, to jednak dopiero z nią brzmi w pełni integralnie. Wcześniej przez lata występowała z Damienem Rice, a właściwie w jego cieniu. Owszem, lubiłam łamiący się głos Rice'a, Hannigan wybrzmiewała jakby "przy okazji". Na szczęście usamodzielniła się artystycznie i właśnie wyszła jej trzecia solowa płyta At swim, na którą - jak to zwykle w życiu - trafiłam przypadkiem

  

czwartek, 04 sierpnia 2016

chcecie się ... rozerwać?

rozrywka...

niedziela, 31 lipca 2016
sobota, 25 czerwca 2016

"Jest środa przed Bożym Ciałem. Do uniwersyteckiego szpitala rodzina przywozi 88-letnią pania Wiesławę po udarze. Z oddziału ratunkowego trafia na neurologię. Rodzina pyta o wyniki tomografii. Chce wiedzieć jak rozległy był udar, czy się skończył czy jeszcze trwa, Poniewaz jest to dzień przed duzym świętem obowiązują zasady jak w piątek:..."

niedziela, 05 czerwca 2016

"Bezwstydem było wmawianie obywatelom, ze żyją w kraju który jest ruiną w chwili gdy kraj ten przezywał największy rozwój gospodarczy"

wtorek, 03 maja 2016

no, właściwie miało być o CZEM INNEM, ale cóż. Zycie