| < Marzec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zakładki:
CZYTUJĘ, ZAGLĄDAM DO
INNE TAKIE TAM...
SE POSZLI
czwartek, 14 kwietnia 2016

"Poświęciłem na to sporo pracy. Bałem się, że nie wyjdzie dobrze. Wstępna komisja zwróciła uwagę na to, że jest trochę za gładki. Poprosili, aby zrobić bardziej chropowatą, ostrą powierzchnię. To wykonałem i odlano w mosiądzu. I według mnie projekt jest w porządku. Nie ma czego się wstydzić. "

środa, 30 marca 2016

"Bardzo lubię oglądać rodeo, ujeżdżanie byków. Bardzo mnie to bawi, a w szczególności wtedy, jeżeli komentator opisuje byki, ale tak je opisuje, jakby to byli ludzie."

wtorek, 29 marca 2016

" Ale innej drogi niż Europa nie mamy, bo za każdym razem, gdy od Europy się odwracaliśmy, generowane u nas, na miejscu (albo jeszcze dalej na wschodzie), standardy kulturowe i cywilizacyjne, niestety, nie umywały się do tych zachodnich. Bo jeśli chcemy zobaczyć, czym jest Polska bez Zachodu, wystarczy zobaczyć Licheń. Albo okolicę Jezusa Świebodzińskiego. Wystarczy pójść na marsz narodowców i głośno powiedzieć, że jest się z innej opcji. A potem, jeśli się przeżyje, wyciągnąć wnioski."

niedziela, 27 marca 2016

no więc tak: lekko nie jest, bo i wiosna, i praca, i święta, ale - wszechwszystkiego

(jak mówi klasyk)

piątek, 11 marca 2016

"Kolumna używała sygnałów świetlnych, na jej czele jechał radiowóz i jako taka miała prawo niestosowania się do obowiązujących przepisów "

sobota, 20 lutego 2016

"Na portalu ogłoszeniowym OLX pojawiła się niecodzienna oferta. Niejaki Wojtek z Gdańska ma na sprzedaż oryginalną, jak pisze, i czystą teczkę personalną tajnego współpracownika. "HIT", zachwala swój towar Wojtek"

sobota, 13 lutego 2016

przy okazji dziennikarskiego śledztwa nt lidera .Nowoczesnej dowiedzieliśmy się czegoś o sobie     kuźnia kadr

piątek, 12 lutego 2016

"Oznacza to, że śledczy uznali za pozbawione podstaw podejrzenia o stosowanie nielegalnych czynności operacyjnych wobec dziennikarzy, którzy w latach 2014-15 opisywali aferę podsłuchową. Sprawę nagłośnił w grudniu ub. roku inspektor (...). Tuż po objęciu stanowiska ogłosił, że BSW rozpracowywało dziennikarzy i ich rodziny. Wobec siedmiu funkcjonariuszy wszczął postępowanie dyscyplinarne, a wysokich oficerów BSW wysłał do komisariatu kolejowego na Dworcu Centralnym"

Liczę na to, że ten facet, dla którego bidet to Bizancjum, teraz sam trafi na dworzec centralny...sobota, 06 lutego 2016

""Prezydent (...) wyjaśnił gościom, dlaczego zdecydował się na podpisanie Ustawy o Policji. Mówił m.in. o zagrożeniu bezpieczeństwa państwa i podkreślał, że nowa ustawa musiała zostać przygotowana szybko""

piątek, 05 lutego 2016

"Drogi Abonencie!  Jest nam niezwykle miło, że korzystasz z naszej telewizji cyfrowej. Zobacz, jak zmieniamy się dla Ciebie, abyś mógł cieszyć się najlepszą rozrywką od UPC.  Stale wzbogacamy ofertę programową i inwestujemy w rozwój usług. Od początku 2015 r. wprowadziliśmy aż 29 nowych kanałów TV. Mamy już 78 kanałów w doskonałej jakości HD. Ważne: z dniem 1 marca2016 r. obcojęzyczny kanał Motors TV zostanie zastąpiony kanałem Motowizja HD w języku polskim. Ponadto z oferty programowej zostaną usunięte kanały Universal Channel, 13 Ulica oraz E!" 

Boszzz, to ja się już całkiem na matematyce nie wyznaję. Przybyło 0, ubyło 3... A może to o semantyce ubogacania było?

Tagi: biznes
19:30, joe255 , pobocze
Link Komentarze (2) »
środa, 03 lutego 2016

""Gdzie byliście?". W domu byliśmy. Być może wielu Polaków po prostu nie wierzyło w tak niewyobrażalną prawdę, że obywatel od państwa może czegokolwiek oczekiwać poza tym, żeby go nie wkurwiało. I w efekcie nie powstała żadna sensowna opozycja dla PO, ani po lewej, ani po prawej stronie - wygrała więc ta bezsensowna. Dziecinnie głupawa, paranoiczna, emocjonalnie niedojrzała i wrzaskliwa. I dlatego już nie siedzimy w domu. Bo państwo wkurwia."

czwartek, 28 stycznia 2016

"W tej chwili problemami Polski nie są tylko kwestie gospodarcze, takie jak niskie inwestycje krajowe, niska aktywność zawodowa obywateli czy nadmierny deficyt sektora finansów publicznych, ale także rzeczy bardziej podstawowe. Chodzi o zobowiązania Polski w obszarze swobód demokratycznych i przestrzegania reguł państwa prawa. To jest kwestia zobowiązań, jakie nasz kraj podjął, przystępując do Unii Europejskiej. Wtedy wszystkim innym krajom UE wydawało się, że dla realizacji tych zobowiązań nie ma zagrożenia i w oparciu o te opinie Polska została przyjęta."

niedziela, 24 stycznia 2016

"Błogosławione nerki, które filtrowały Twój mocz."

niedziela, 17 stycznia 2016

"...cały problem zaczyna się od tego, że inwigilację umożliwia ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Najprostszy sposób to... przeprosiny ze światem analogowym. Tradycyjne, papierowe listy w zaklejonej kopercie nadal chroni konstytucyjna tajemnica korespondencji. Ich już nie mogą tak po prostu czytać bez nakazu. Nie mogą też bez niego śledzić czy nagrywać towarzyskich spotkań w prawdziwym świecie."

niedziela, 10 stycznia 2016

"Polska uważa, że naiwnością jest wierzyć w tak piękne i nierealne idee jak zaufanie w ramach międzynarodowej wspólnoty. Tym bardziej że jeśli patrzy się z pewnej perspektywy, to widzi się to, co się chce widzieć, czyli nie żadne współdziałanie, ale - przede wszystkim - realizację narodowych interesów poszczególnych państw Unii. Zresztą w całej Europie faktycznie coraz bardziej aktywny jest egoizm. Zwolennicy polskiego trzymania tyłka przy ścianie wskazują na realizację narodowych interesów przez Brytyjczyków, Niemców czy Francuzów, nie widząc jednocześnie, że największym interesem tych państw jest jednak europejska wspólnota, która zapewnia im bezpieczeństwo i potencjał."

niedziela, 03 stycznia 2016

"“If the media imagine that for the next few weeks they will be absorbing Poles’ attention with criticism of our changes or policies, then that has to be stopped,”"piątek, 01 stycznia 2016

"...zgęstka przenosi się na to, co polityczne - osiem lat wyczekiwania, braku znaczenia, to teraz pokażemy wam, tworząc "zgęstki" w różnych miejscach życia społecznego, politycznego czy kulturalnego. I zaczyna przemawiać siła, straszenie ilością. Jakby ci, którzy poczuli się silni, zapomnieli, że nie każda ilość przechodzi w dowolną jakość" 

 A więc jak najmniej zgęstek, a jeśli zmian, to tylko ... dobrych. I wiśta wio. Do przodu!

środa, 30 grudnia 2015

"Minister (...) stwierdza w swoim liście, że nie może zaakceptować niestandardowych działań podjętych w sprawie centrum eksperckiego NATO. Stanowczo zaprzecza stwierdzeniom, że nocne wejście na teren centrum było konsultowane ze stroną słowacką. Zadaje także pytania, między innymi: "z kim polska strona konsultowała rzekome wyznaczenie nowego Dyrektora centrum?" "

niedziela, 27 grudnia 2015

"Ponieważ mamy poczucie małości, braku znaczenia, to pojawia się dęcie w puzon, wyolbrzymianie symbolicznych wymiarów istnienia, martyrologii dziejowej, siły ducha. Tymczasem liczy się pozycja materialna, finansowa, sprawna gospodarka, skuteczność polityczna. Liczą się dokonania w świecie naukowym, wielkie wynalazki, rozwiązania techniczne, dokonania artystyczne i intelektualne. To się liczy i zawsze liczyło się bardziej niż duma narodowa. Chociaż ona może napędzać, kompensować. Mówiliśmy kiedyś o takiej anegdocie z książki Walerija Piecucha „Nowa filozofia moskiewska”. Ona pasuje też doskonale do Polaków. Oto dwóch facetów mieszkających w sowieckim kolektywnym mieszkaniu rozmawia przy piecu o różnych sprawach i w pewnym momencie jeden z nich pyta drugiego: „Wiesz, z jakiego powodu Hindusi wynaleźli buddyzm?”.  „Nie” - odpowiada ten drugi. „Ano, z tych samych powodów, dla których Rosjanie wynaleźli dusze rosyjską, mianowicie z braku dostępności przedmiotów codziennego użytku”. Dusza polska też zrodziła się w pewnej mierze z braku dostępności..."

sobota, 26 grudnia 2015

"Właściwie od czasów Władysława Gomułki nie sortowano Polaków, nikt od 1968 roku nie miał czelności ustanawiać tak radykalnych podziałów, procesy społeczne po 1980 roku polegały zdecydowanie na integracji różnych nurtów polskości, na uwzględnianiu różnorodności narodowej, religijnej i ideowej Polaków. Wygląda na to, że "chrześcijański polityk" chce ufundować IV RP na czystce, która nie będzie już operacją rasową, klasową czy etniczną, lecz czymś w rodzaju kreacji nowego narodu "ludzi niezłomnych""

piątek, 25 grudnia 2015
niedziela, 13 grudnia 2015

Pan Jarosław "Polskę Zbaw" stosuje kryptoreklamę ("W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest jakby w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków ...(...) No i ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny"). I nie wiemy tylko czy się z tego Pani Małgosia naprawdę ucieszy...?  A może jednak to auto jest?

ps. BTW chcieliśmy rzutem na taśmę zobaczyć Bohatera na żywo, ale ... się Kolonii nie chciało wstawać tak wcześnie

 

sobota, 12 grudnia 2015

jeszcze wczoraj rano głównym tematem była tzw. "obstrukcja poligraficzna", ale już wieczorem weszliśmy w kolejną fazę. "Naprawczą"... 

wtorek, 08 grudnia 2015

"... lubię się kąpać. I wolę mieć w kranie ciepłą wodę niż święconą"

sobota, 05 grudnia 2015