| < Czerwiec 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zakładki:
CZYTUJĘ, ZAGLĄDAM DO
INNE TAKIE TAM...
SE POSZLI
sobota, 27 czerwca 2015

"Mężczyzna jest właścicielem firmy budowlanej, zna dobrze prawo budowlane oraz nieskuteczność instytucji nadzorczych."

czwartek, 18 czerwca 2015

"Wciskając nam rozmaite pierdoły, stworzyłeś kraj ludzi nieufnych, którzy nieustannie boją się zostać oszukani. Przez ciebie nie mamy społeczeństwa, lecz zbieraninę wkurzonych osamotnionych jednostek, którym wyrządziłeś mniejsze lub większe świństwa. Zdesperowany rój obywateli krąży obecnie po sądach, próbując odzyskać pieniądze z polisolokat, anulować "pomyłkowe" faktury z e-sądu (...), uwolnić się od komornika, który omyłkowo zajął emeryturę, rozwiązać pełną kruczków umowę z bankiem, kablówką, telefonią"

poniedziałek, 08 czerwca 2015

"Naprawdę w to uwierzyłeś? Nie pomyślałeś ani przez chwilę, że emeryt też ma ciężko?  Że wybory to nie "wydarzenie" na Facebooku pod tytułem "Odwieź Bronka do Budy Ruskiej", do którego dla hecy "się przyłączyłeś". Bo taki jesteś wrażliwy na liczbę lajków pod tym wydarzeniem?"

niedziela, 07 czerwca 2015

"Kłopot ma dziewięć metrów szerokości i pięć wysokości. Powierzchnią niewiele ustępuje "Bitwie pod Grunwaldem" Jana Matejki (...). Z kościoła św. Bartłomieja wyciągano go przez okno."

ps. nam bliżej jest nadal choćby do RAT

sobota, 06 czerwca 2015

"Rzeczywistość też nie jest łatwa - twój samochód dokładnie wie, kiedy masz kasę, i wtedy się psuje. W związku z czym wydajesz na samochód i nie masz potem na życie. Ale jest to też walka tocząca się w tobie. Wszyscy ludzie w mieście wykonujący zawody lemingowe mają w sobie nieprawdopodobne złoża ambicji. Ambicja ma zwykle to do siebie, że jest niezrealizowana. W związku z tym to, co się przeżywa w środku, wychodzi na twarze. Pojawia się huśtawka emocji. Raz jest smutno, raz wesoło."

piątek, 05 czerwca 2015

""Gdybyśmy nie byli krajem chrześcijańskim, ale muzułmańskim, taka Krytyka Polityczna już by nie istniała, a jej członkowie nie żyli" oraz zdecydowanie odmówiła wyciągnięcia konsekwencji: "Mamy zwalniać i zostawiać miernych, ale wiernych? Tylko pytanie, komu wiernych? Osobiście na lekcjach historii dowiadywałam się o Katyniu, mimo że było to zakazane. Dziś też mamy dążyć do ukrywania prawdy?""

czwartek, 28 maja 2015

"JAKI kur....POMNIK?????
Nie po to się sku...m byś pomniki stawiał!
Zagłosowałem chłopie na ciebie boś WCZEŚNIEJSZE EMERYTURY OBIECAŁ!!! I WIĘKSZA KWOTĘ OD PODATKU!!!
Ty się bierz za robotę! A nie pierdoły o pomnikach będziesz bredził!!!
"Wałęsa" od 100 milionów się znalazł!!! "

niedziela, 03 maja 2015

"Formalnie Pożyczka Gotówkowa sp. z o.o. nadal prowadzi działalność, zatrudnia pracowników, musi wywiązać się z obowiązku złożenia sprawozdania finansowego. Mecenas (...) reprezentujący prezesów spółki mówi, że złożyli oni wniosek do prokuratury o zgodę na zwołanie w areszcie walnego zgromadzenia i spotkanie z głównym księgowym (też aresztowanym), ale nie otrzymali pozytywnej odpowiedzi. (...)   Jeśli w areszcie zostanie zwołane walne zgromadzenie, to prezesi właściciele mogą zdecydować o likwidacji lub upadłości spółki. Ale nie można wykluczyć, że jeśli były zyski, to podejmą uchwałę o wypłaceniu sobie kolejnej dywidendy."

niedziela, 26 kwietnia 2015

""Biskup nasz kochany zawita w nasze progi! Och, radość to ogromna! Aż trzęsą ci się nogi!""

wtorek, 21 kwietnia 2015

"Profesor (...) wypowiada się w sposób bardzo brutalny o mojej pracy. Wszedłem na jego stronę i powiem szczerze: panie profesorze, z takimi pracami pan nie ma prawa robić mi uwag. Pan mojej pracy by nie zaliczył studentowi, a ja pana prac nie dopuściłbym w moim biurze projektowym."

nowe logo...

czwartek, 09 kwietnia 2015

"Czy widzą konflikt interesów, skoro są sędziami Sądu Najwyższego (...), a sprawy sądowe SKOK-ów - np. liczne sprawy wytaczane dziennikarzom o ochronę dóbr osobistych i o sprostowania - trafiają jako skargi kasacyjne do Sądu Najwyższego?"

niedziela, 29 marca 2015

"Kiedyś dziurawe drogi, dzisiaj estakady, jakich Ameryka nie ma. Wszystko powstało w ciągu ostatnich 15 lat!"

a właściwie podróżowaliśmy, ale nie o tym miało być. Zastanawialiście się kiedyś na źródłosłowem podróży? To po drodze przecież...  (17 Via Guglielmo Oberdan, Pisa, Toscana)

 sobota, 21 marca 2015

"Pobici zadzwonili jednak do firmy utylizacyjnej i tam zgłosili sprawę. Od kierownika agresywnego pracownika usłyszeli, że mężczyzna straci premię. W sobotę nie było w firmie Sita nikogo, kto mógłby nam udzielić oficjalnych informacji. Usłyszeliśmy jedynie, że w piątek rano pracownicy mieli szkolenie z zakresu... kultury obsługi klienta oraz zachowania na drodze."

sobota, 14 marca 2015

"Zawiść narasta z braku czynnej agresji. I ten internet, o którym mówiliśmy, to jest właśnie ta bierna zawiść, to wylewanie ropy ze swoich ran. A ropa to raczej obrzydliwa i niezdrowa wydzielina." 

 hejty srejty  

czwartek, 12 marca 2015

zeznałam podatkowo. Niesłusznie, choć zaliczkowałam z naddatkiem. Niesłuszność polegała na tym, ze przez gapiostwo nie zeznałam zaliczek, o czym dowiedziałam się po otrzymaniu zawezwu urzędowego do złożenia wyjaśnień. Po moich wiec krótkich cierpieniach, przetykanych okolicznościowymi - jak na petenta przystało- lansadami oraz posypywaniem głowy popiołem, pani z szóstego piętra lokalnej skarbówki wymogła na mnie termin złożenia korekty,  skrzętnie go zapisując. W nagrodę potwierdziła nadpłatę. Skorygowałam karnie, uzyskując UPO i zapomniałam o temacie. Duże było moje zdziwienie, gdy po 3 tygodniach dostałam ze skarbówki kolejny liścik. A w nim - UPOmnienie i towarzyszące mu zwyczajowo wyliczonka (z wyszczególnieniem kosztów ...liściku oraz tego, co zrobią jak natychmiast nie zapłacę), które otrzymuje się po niezapłaceniu "państwu" na czas czegokolwiek. Wzięłam więc kwity wszystkie, łącznie z wpłatami i dylam na to szóste...

- Pani - co jest? Korekta złożona 3 tygodnie temu, kasa na waszym koncie leży od dawna, a wy znowu straszycie karami?

-Aaaaa, to?  Nic.  Można wyrzucić papier...

"Dzięki lepszemu zagospodarowaniu kadry będziemy mogli zaoferować klientom usługi, które były zapowiedziane przez panią premier (...), czyli nowy system obsługi i wsparcia podatnika wraz z asystentem podatnika jako tym, który ma wspierać zakładających działalność gospodarczą w realizacji ich obowiązków podatkowych"

niedziela, 22 lutego 2015

"Kim ja jestem, żeby komuś innemu mówić, co ma robić i myśleć? Mogę się z niego co najwyżej wyśmiewać, ale nie dlatego, że jestem od kogoś lepszy. Strasznie mnie drażnią programy typu „Śniadanie mistrzów”, bo pokazują pewien współczesny syndrom: każdemu się wydaje, że jest autorytetem i ma coś do powiedzenia na każdy temat. A jak już ktoś wydał książkę albo ma program w telewizji, to może się wypowiadać: Irak, Afganistan, narkotyki, aborcja - jak z rękawa. I jakiś Andrzej Mleczko czy inny Makłowicz wypowiada się na takie tematy. Jakie ma o nich pojęcie? "

piątek, 20 lutego 2015

"Czy Sylwek myśli o sobie, że ktoś go zrobił spowiednikiem narodu? Aniołem zemsty? Polską mutacją irańskiej czy saudyjskiej obyczajowej policji?"

czwartek, 19 lutego 2015

"... Centrum uznało, że jest niezależnym przedsiębiorcą, zasłania się tajemnicą handlową i tym, że nie podlega pod ustawę o informacji publicznej. Jest więc to zamknięte koło: rząd zamawia coś w CUW bez przetargu, a CUW uznaje, że nie musi informować opinii publicznej o tym, co i za ile realizuje dla rządu."

sobota, 14 lutego 2015

"Musiałbym połowę obywateli zamknąć, połowę na pilnowanie, a kto będzie pracował?"

czwartek, 12 lutego 2015

"O. Rydzyk w porozumieniu z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej organizuje dla liceów warsztaty "Zrozumieć media". Rodzice uczniów z jednej z warszawskich szkół po tym, jak wydało się, że warsztaty były prowadzone w godzinach normalnych lekcji, poskarżyli się MEN. Ministerstwo przyznało, że łamie to przepisy..."

czwartek, 05 lutego 2015

a jednak... Ludzie czytają. No może nie wszyscy, ale Pani P - tak. Czyta. Własnoocznie. I to na tzw. trudne tematy, co to cieszą, że nie nas... Tak jakby (nie nas). Chociaż, jakby się dobrze rozejrzeć. Przez zapośredniczenie...

I chciałoby się, żeby to czytelnictwo było u nas, w kraju ojCzystem, największym nałogiem

wtorek, 03 lutego 2015

"W 2011 roku wojewódzki śląski inspektor nadzoru budowlanego przeprowadził kontrolę. Stwierdził, że linia o napięciu 110 tysięcy woltów, która przebiega nad boiskiem, jednak zagraża życiu ludziom korzystającym z tego wielofunkcyjnego obiektu sportowego. Inspektorzy wydali nakaz rozbiórki"

niedziela, 01 lutego 2015

"W marcu 2014 rozpoczęliśmy sprzątanie i remont hali fabrycznej, a w listopadzie wyjechały stamtąd pierwsze samochody z towarem. Takie tempo w Polsce nie byłoby możliwe ze względu na liczbę koniecznych zgód i procedur wymaganych od inwestora"

niedziela, 25 stycznia 2015

"To szokujące. Dziwię się, że prezes przyjął to odznaczenie, a szczególnie, że przyjął je jako urzędujący prezes. To stawia wielki znak zapytania nad jego bezstronnością. Kiedy mówię, że Trybunał jest w sprawach wyznaniowych stronniczy, ludzie patrzą na mnie z niedowierzaniem, mówią, że to "zbyt daleko idące stwierdzenie". A tu fakty mówią same za siebie!"