| < Sierpień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zakładki:
CZYTUJĘ, ZAGLĄDAM DO
INNE TAKIE TAM...
SE POSZLI
sobota, 26 grudnia 2015

"Właściwie od czasów Władysława Gomułki nie sortowano Polaków, nikt od 1968 roku nie miał czelności ustanawiać tak radykalnych podziałów, procesy społeczne po 1980 roku polegały zdecydowanie na integracji różnych nurtów polskości, na uwzględnianiu różnorodności narodowej, religijnej i ideowej Polaków. Wygląda na to, że "chrześcijański polityk" chce ufundować IV RP na czystce, która nie będzie już operacją rasową, klasową czy etniczną, lecz czymś w rodzaju kreacji nowego narodu "ludzi niezłomnych""

piątek, 25 grudnia 2015
niedziela, 13 grudnia 2015

Pan Jarosław "Polskę Zbaw" stosuje kryptoreklamę ("W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest jakby w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków ...(...) No i ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny"). I nie wiemy tylko czy się z tego Pani Małgosia naprawdę ucieszy...?  A może jednak to auto jest?

ps. BTW chcieliśmy rzutem na taśmę zobaczyć Bohatera na żywo, ale ... się Kolonii nie chciało wstawać tak wcześnie

 

sobota, 12 grudnia 2015

jeszcze wczoraj rano głównym tematem była tzw. "obstrukcja poligraficzna", ale już wieczorem weszliśmy w kolejną fazę. "Naprawczą"... 

wtorek, 08 grudnia 2015

"... lubię się kąpać. I wolę mieć w kranie ciepłą wodę niż święconą"

sobota, 05 grudnia 2015
czwartek, 03 grudnia 2015

oto doczekaliśmy nowych definicji słowa "niezwłocznie"...  (nieznośna niezwłoczność (od)bytu)

niedziela, 29 listopada 2015
poniedziałek, 23 listopada 2015

"Ponowny wybór sędziów jest prawnie niemożliwy, przy użyciu uchwalonych przepisów, bo wybór sędziów został już dokonany, a uchwalona ustawa nie może tego cofnąć."

niedziela, 22 listopada 2015

"Nie boję się o siebie. Polacy przeżyli nie takie rzeczy i dawali radę. Boję się, że Polska straci mnóstwo czasu, że zamiast ją rozwijać i ulepszać, zburzymy wszystko i będziemy budować od nowa. Szkoda by było"

KODponiedziałek, 16 listopada 2015

"Pomysł mumifikacji palmy zszokował mieszkańców Oliwy"

piątek, 13 listopada 2015

"Musimy zająć się tymi fałszywymi autorytetami. Od tego trzeba zacząć przemianę postaw w społeczeństwie"

wtorek, 10 listopada 2015

"Stwierdzili, że mamy dwa tygodnie, żeby się wynieść, a później knajpa pójdzie z dymem. Twierdzili, że nie podoba im się, że podajemy dania bez mięsa, bo to "lewackie""

ps.  "Pewien nauczyciel fizyki podyktował swoim uczniom zadanie. Jego treść dostosował do obecnej sytuacji społeczno-politycznej. Dzieci miały obliczyć, ilu uchodźców z Syrii trzeba zepchnąć z tratwy, by ta zdołała dopłynąć do Grecji."

poniedziałek, 09 listopada 2015
sobota, 07 listopada 2015

"jakie "elyty" gwałcą nastolatki?, tobie jonaszu chyba sie gumofilce z elitami pomieszały, toż to "swój chłop" z wejherowa w audi na gaz ale żadna to elita bo książki nie przeczytał a słucha disco polo, oglada rambo i segala... skoro to dla ciebie elita to kim ty jestes? neandertalczykiem?

 Sekstus Empiryk"
piątek, 06 listopada 2015

"...w przeciwieństwie do tych wychowywanych w domach ateistycznych i o niskim stopniu religijności dzieci z rodzin najbardziej religijnych były o wiele mniej hojne.  Z badania wynika również, że dzieci z rodzin bardziej religijnych o wiele surowiej oceniają krzywdę wyrządzaną innym i oczekują za nią ostrzejszych kar. Te wnioski są zbieżne z wynikami wcześniejszego badania na dorosłych, które dowiodło, że wysoki stopień religijności wiąże się ze zwiększeniem poziomu nietolerancji i represyjności wobec przestępców"

czwartek, 05 listopada 2015

a mówią, że od ogólu do szczególu...

coz jest piękniejsze niż droga w lesieps. rzeczona "kupa" w komentarzachwtorek, 03 listopada 2015

"Dużo o naszej niefrasobliwości mówi fakt, że niemal co czwarta osoba pytana o sposoby zabezpieczenia swojej emerytury wymienia  udział w loteriach i innych grach losowych"

wtorek, 13 października 2015

"W sali widowiskowej uczelni w poniedziałek zorganizowano uroczystość przyjęcia Krzyża Światowych Dni Młodzieży i Ikony Matki Bożej. Symbole Światowych Dni Młodzieży rozpoczęły swoją peregrynację po archidiecezji łódzkiej 3 października. Przez dwa tygodnie odwiedzą wszystkie dekanaty archidiecezji. Oprócz politechniki będą w szkołach, szpitalach, zakładach karnych, ośrodkach wychowawczych i na placach miast."

sobota, 10 października 2015
piątek, 09 października 2015

"Został mu udzielony zakaz sprawowania jakichkolwiek funkcji kapłańskich oraz noszenia stroju duchownego. Powodem zaistniałej sytuacji jest rzeczywiście poczęte przez niego dziecko"       a jeśli żałuje?

sobota, 03 października 2015

dwóch panów niezależnie od siebie przypomniało mi...  BeirutJakich panów? Kortez i Strug

"... Autorzy raportu wskazują, że aż 41 proc. nauczycieli z klas I-III nie potrafiło rozwiązać typowego zadania z poziomu gimnazjum, dotyczącego obliczeń procentowych z podwyżkami i obniżkami cen".  Kraina humanistami płynąca?

piątek, 02 października 2015

Pan Romek działa, ale  ... karmiciele nie ustają

wtorek, 29 września 2015

"...ta długa rozmowa półtoragodzinna, która zrealizowana była podczas lunchu, gdzie panowie siedzieli obok siebie przy stole numer jeden, przy którym zasiadała grupa bardzo wpływowych osób, i ten lunch spędzili na rozmowie wspólnej"