| < Październik 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
CZYTUJĘ, ZAGLĄDAM DO
INNE TAKIE TAM...
SE POSZLI
środa, 03 lutego 2016

""Gdzie byliście?". W domu byliśmy. Być może wielu Polaków po prostu nie wierzyło w tak niewyobrażalną prawdę, że obywatel od państwa może czegokolwiek oczekiwać poza tym, żeby go nie wkurwiało. I w efekcie nie powstała żadna sensowna opozycja dla PO, ani po lewej, ani po prawej stronie - wygrała więc ta bezsensowna. Dziecinnie głupawa, paranoiczna, emocjonalnie niedojrzała i wrzaskliwa. I dlatego już nie siedzimy w domu. Bo państwo wkurwia."

czwartek, 28 stycznia 2016

"W tej chwili problemami Polski nie są tylko kwestie gospodarcze, takie jak niskie inwestycje krajowe, niska aktywność zawodowa obywateli czy nadmierny deficyt sektora finansów publicznych, ale także rzeczy bardziej podstawowe. Chodzi o zobowiązania Polski w obszarze swobód demokratycznych i przestrzegania reguł państwa prawa. To jest kwestia zobowiązań, jakie nasz kraj podjął, przystępując do Unii Europejskiej. Wtedy wszystkim innym krajom UE wydawało się, że dla realizacji tych zobowiązań nie ma zagrożenia i w oparciu o te opinie Polska została przyjęta."

niedziela, 24 stycznia 2016

"Błogosławione nerki, które filtrowały Twój mocz."

niedziela, 17 stycznia 2016

"...cały problem zaczyna się od tego, że inwigilację umożliwia ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Najprostszy sposób to... przeprosiny ze światem analogowym. Tradycyjne, papierowe listy w zaklejonej kopercie nadal chroni konstytucyjna tajemnica korespondencji. Ich już nie mogą tak po prostu czytać bez nakazu. Nie mogą też bez niego śledzić czy nagrywać towarzyskich spotkań w prawdziwym świecie."

niedziela, 10 stycznia 2016

"Polska uważa, że naiwnością jest wierzyć w tak piękne i nierealne idee jak zaufanie w ramach międzynarodowej wspólnoty. Tym bardziej że jeśli patrzy się z pewnej perspektywy, to widzi się to, co się chce widzieć, czyli nie żadne współdziałanie, ale - przede wszystkim - realizację narodowych interesów poszczególnych państw Unii. Zresztą w całej Europie faktycznie coraz bardziej aktywny jest egoizm. Zwolennicy polskiego trzymania tyłka przy ścianie wskazują na realizację narodowych interesów przez Brytyjczyków, Niemców czy Francuzów, nie widząc jednocześnie, że największym interesem tych państw jest jednak europejska wspólnota, która zapewnia im bezpieczeństwo i potencjał."

niedziela, 03 stycznia 2016

"“If the media imagine that for the next few weeks they will be absorbing Poles’ attention with criticism of our changes or policies, then that has to be stopped,”"piątek, 01 stycznia 2016

"...zgęstka przenosi się na to, co polityczne - osiem lat wyczekiwania, braku znaczenia, to teraz pokażemy wam, tworząc "zgęstki" w różnych miejscach życia społecznego, politycznego czy kulturalnego. I zaczyna przemawiać siła, straszenie ilością. Jakby ci, którzy poczuli się silni, zapomnieli, że nie każda ilość przechodzi w dowolną jakość" 

 A więc jak najmniej zgęstek, a jeśli zmian, to tylko ... dobrych. I wiśta wio. Do przodu!

środa, 30 grudnia 2015

"Minister (...) stwierdza w swoim liście, że nie może zaakceptować niestandardowych działań podjętych w sprawie centrum eksperckiego NATO. Stanowczo zaprzecza stwierdzeniom, że nocne wejście na teren centrum było konsultowane ze stroną słowacką. Zadaje także pytania, między innymi: "z kim polska strona konsultowała rzekome wyznaczenie nowego Dyrektora centrum?" "

niedziela, 27 grudnia 2015

"Ponieważ mamy poczucie małości, braku znaczenia, to pojawia się dęcie w puzon, wyolbrzymianie symbolicznych wymiarów istnienia, martyrologii dziejowej, siły ducha. Tymczasem liczy się pozycja materialna, finansowa, sprawna gospodarka, skuteczność polityczna. Liczą się dokonania w świecie naukowym, wielkie wynalazki, rozwiązania techniczne, dokonania artystyczne i intelektualne. To się liczy i zawsze liczyło się bardziej niż duma narodowa. Chociaż ona może napędzać, kompensować. Mówiliśmy kiedyś o takiej anegdocie z książki Walerija Piecucha „Nowa filozofia moskiewska”. Ona pasuje też doskonale do Polaków. Oto dwóch facetów mieszkających w sowieckim kolektywnym mieszkaniu rozmawia przy piecu o różnych sprawach i w pewnym momencie jeden z nich pyta drugiego: „Wiesz, z jakiego powodu Hindusi wynaleźli buddyzm?”.  „Nie” - odpowiada ten drugi. „Ano, z tych samych powodów, dla których Rosjanie wynaleźli dusze rosyjską, mianowicie z braku dostępności przedmiotów codziennego użytku”. Dusza polska też zrodziła się w pewnej mierze z braku dostępności..."

sobota, 26 grudnia 2015

"Właściwie od czasów Władysława Gomułki nie sortowano Polaków, nikt od 1968 roku nie miał czelności ustanawiać tak radykalnych podziałów, procesy społeczne po 1980 roku polegały zdecydowanie na integracji różnych nurtów polskości, na uwzględnianiu różnorodności narodowej, religijnej i ideowej Polaków. Wygląda na to, że "chrześcijański polityk" chce ufundować IV RP na czystce, która nie będzie już operacją rasową, klasową czy etniczną, lecz czymś w rodzaju kreacji nowego narodu "ludzi niezłomnych""

piątek, 25 grudnia 2015
niedziela, 13 grudnia 2015

Pan Jarosław "Polskę Zbaw" stosuje kryptoreklamę ("W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest jakby w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków ...(...) No i ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny"). I nie wiemy tylko czy się z tego Pani Małgosia naprawdę ucieszy...?  A może jednak to auto jest?

ps. BTW chcieliśmy rzutem na taśmę zobaczyć Bohatera na żywo, ale ... się Kolonii nie chciało wstawać tak wcześnie

 

sobota, 12 grudnia 2015

jeszcze wczoraj rano głównym tematem była tzw. "obstrukcja poligraficzna", ale już wieczorem weszliśmy w kolejną fazę. "Naprawczą"... 

wtorek, 08 grudnia 2015

"... lubię się kąpać. I wolę mieć w kranie ciepłą wodę niż święconą"

sobota, 05 grudnia 2015
czwartek, 03 grudnia 2015

oto doczekaliśmy nowych definicji słowa "niezwłocznie"...  (nieznośna niezwłoczność (od)bytu)

niedziela, 29 listopada 2015
poniedziałek, 23 listopada 2015

"Ponowny wybór sędziów jest prawnie niemożliwy, przy użyciu uchwalonych przepisów, bo wybór sędziów został już dokonany, a uchwalona ustawa nie może tego cofnąć."

niedziela, 22 listopada 2015

"Nie boję się o siebie. Polacy przeżyli nie takie rzeczy i dawali radę. Boję się, że Polska straci mnóstwo czasu, że zamiast ją rozwijać i ulepszać, zburzymy wszystko i będziemy budować od nowa. Szkoda by było"

KODponiedziałek, 16 listopada 2015

"Pomysł mumifikacji palmy zszokował mieszkańców Oliwy"

piątek, 13 listopada 2015

"Musimy zająć się tymi fałszywymi autorytetami. Od tego trzeba zacząć przemianę postaw w społeczeństwie"

wtorek, 10 listopada 2015

"Stwierdzili, że mamy dwa tygodnie, żeby się wynieść, a później knajpa pójdzie z dymem. Twierdzili, że nie podoba im się, że podajemy dania bez mięsa, bo to "lewackie""

ps.  "Pewien nauczyciel fizyki podyktował swoim uczniom zadanie. Jego treść dostosował do obecnej sytuacji społeczno-politycznej. Dzieci miały obliczyć, ilu uchodźców z Syrii trzeba zepchnąć z tratwy, by ta zdołała dopłynąć do Grecji."

poniedziałek, 09 listopada 2015
sobota, 07 listopada 2015

"jakie "elyty" gwałcą nastolatki?, tobie jonaszu chyba sie gumofilce z elitami pomieszały, toż to "swój chłop" z wejherowa w audi na gaz ale żadna to elita bo książki nie przeczytał a słucha disco polo, oglada rambo i segala... skoro to dla ciebie elita to kim ty jestes? neandertalczykiem?

 Sekstus Empiryk"
piątek, 06 listopada 2015

"...w przeciwieństwie do tych wychowywanych w domach ateistycznych i o niskim stopniu religijności dzieci z rodzin najbardziej religijnych były o wiele mniej hojne.  Z badania wynika również, że dzieci z rodzin bardziej religijnych o wiele surowiej oceniają krzywdę wyrządzaną innym i oczekują za nią ostrzejszych kar. Te wnioski są zbieżne z wynikami wcześniejszego badania na dorosłych, które dowiodło, że wysoki stopień religijności wiąże się ze zwiększeniem poziomu nietolerancji i represyjności wobec przestępców"