| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zakładki:
CZYTUJĘ, ZAGLĄDAM DO
INNE TAKIE TAM...
SE POSZLI
poniedziałek, 13 lutego 2017

"Dron szukał źródeł zanieczyszczeń nad Nową Hutą. Jak podaje RMF FM, znajdujące się w dymie tlenki metali zakłóciły przyrządy pomiarowe. Pilot stracił kontrolę nad dronem, który rozbił się o komin."

sobota, 11 lutego 2017
wtorek, 07 lutego 2017

"W czwartkowy wieczór kościół Opatrzności Bożej w Gdańsku Zaspie, znany z charakterystycznego pomnika Jana Pawła II, dzięki iluminacjom przybrał barwy Grupy Energa, giełdowej spółki energetycznej kontrolowanej przez skarb państwa. Firmą kierują działacze PiS-u. Przed wejściem powiewały flagi koncernu oświetlane różowymi barwami. W okolicy ołtarza ustawione zostały cztery duże stojaki z logo Energi. Dwie z nich ozdabiały figurę Matki Boskiej."

sobota, 04 lutego 2017

jako osoba ("ja jako osoba"..) nowoczesna wiele zakupów robię przez internet, testując przy okazji (nie z wyboru) równie - ponoć - nowoczesną logistykę tychże. Mając możliwość wyboru dostawy, dobieram ją pod swoje potrzeby, więc często - optymalizuję. Tak było i tym razem, jako operatora wybrałam RUCH (a 1zł) zupełnie zapominając, ze uprzednio na zamówioną książkę, "operowaną" przez RUCH czekałam na pewno dłużej niż przy dostawie pocztowej. To wtedy w korespondencji reklamacyjnej ukułam, a właściwie przerobiłam ich hasło reklamowe na...  PACZKA W BEZRUCHU. No dobrze, nie byłoby tych wszystkich złośliwości gdyby nie możliwość "śledzenia" paczki. Przesyłka z Łodzi o 13 1 lutego znalazła się w rekach "operatora" i do dziś 


Paczka jest w drodze do magazynu centralnego

WTF? Ja wiem, ONI też optymalizują, ale jak długo można?

niedziela, 29 stycznia 2017

"Nie jest prawdą, że samochód, którym jechał minister spowodował wypadek pod Toruniem. Przeciwnie był on w tym wypadku poszkodowany przez inne samochody"    

sobota, 28 stycznia 2017

"PiS rozważał odkupienie stacji TVN24 i stworzenie jej prorządowej anglojęzycznej wersji wzorowanej na takich kanałach jak Al-Dżazira czy Russia Today"

niedziela, 22 stycznia 2017

"Zdawało mi się, że ja jestem artysta, ale z tego został mi się tylko alkoholizm. A i to blisko domu, na wypadek, gdyby coś się stało."

"Tylko jeden kanał informacyjny, TVP Info, mogą oglądać dziennikarze Radia Zachód z Zielonej Góry. Prezes odciął im dostęp do TVN24 i Polsat News."

czwartek, 19 stycznia 2017

"Pani Marysia, która jest kościelną i kucharka Dorota poświęciły dom i wzięły koperty z datkami. Wyciągały pieniądze, liczyły i wypisywały na kartce ile kto dał. Tłumaczyły, że chodzą na polecenie proboszcza"

niedziela, 15 stycznia 2017

no dobra, broniłam się przed San Escobar, ale to mnie zmogło: ""Ona mówi dialektemSan Escobar, tam się mówi 'in'""

sobota, 14 stycznia 2017

Majchrzak to dla mnie jeden z najciekawszych - i przy tym niewyeksploatowanych do granic możliwości- aktorów polskiego kina. Do obejrzenia za chwilę w Las 4 rano.


piątek, 13 stycznia 2017

"Ksiądz opisuje Zosi, jak jeździ jeepem i chodzi po górach w Denver. Mówi, że jej wiadomości są dla niego bardzo ważne i chętnie wziąłby kiedyś Zosię do Stanów w walizce."

niedziela, 08 stycznia 2017

mamy skłonność do idealizowania przeszłości, mitologizowania jej "bohaterów", ujawnianie rys na ich wizerunkach (vide Kapuściński), traktując jako zamach na ...wartości narodowe. Dziś mija 50 rocznica fatalnego w skutkach skoku Cybulskiego

"W życiu prywatnym był taki, jak jego bohater z filmu Giuseppe w Warszawie: leniwy i bezproblemowy, zawsze trochę nieprzytomny. Ciągle czegoś szukał, coś sprawdzał, na przykład wszystkie drzwi, czy są zamknięte. Wiecznie coś deptał lub podnosił. Jeśli na ulicy znalazł papierek, obchodził go ze wszystkich stron, deptał, podnosił, oglądał. Cała etiuda aktorska. Spacer z nim nie należał do przyjemności. Dom pełen był papierków zbieranych jeszcze w szkole podstawowej, w czasie studiów w Krakowie i pobytu na Wybrzeżu."

sobota, 07 stycznia 2017

"Żeby móc pokryć koszty leku, zgodnie z systemem rozliczeń dziecko musi być hospitalizowane trzy dni. To absurdalna sytuacja. Ale Ministerstwo Zdrowia daje nam wybór: leczyć w ten sposób albo w ogóle"

czwartek, 05 stycznia 2017
niedziela, 01 stycznia 2017

no to - niech się Wam!!!- w pionie i poziomie. Wbrew i na przekór


"Posłowie opozycji powinni pokazać całej Polsce, że coś robią. Wróć: dość pokazywania! Powinni naprawdę coś zrobić, nie tylko pokazać. Powinni na oczach całego kraju rzetelnie przygotować ustawy naprawcze. Ustawy do natychmiastowego zastosowania po upadku „dobrej zmiany”. Ale naprawiające nie tylko zło spowodowane przez „dobrą zmianę”. Naprawiające także to wcześniejsze zło, które spowodowało nam „dobrą zmianę”."

sobota, 31 grudnia 2016

"Mnie się zdaje, że ludzie tęsknią za obliczalnością własnego losu. I że ta tęsknota będzie sprzyjała powstawaniu państw czy reguł politycznych, które w znacznie większym stopniu będą zapewniać bezpieczeństwo niż wolność wyboru."

czwartek, 29 grudnia 2016

"Na wiosnę będziemy rozsiewać po polach stonkę"

wtorek, 27 grudnia 2016

od trzech dni jednym z ważniejszych niusów jest setka z drzwiami domu George'a Michaela w tle. Ok, jako europejka dowartościowanam na maksa, bo przez chwilę, pomimo starań Jarka, znów mi jakoś do tych Brytów mentalnie bliżej. Tęczowo i w ogóle... Pro. No i jeszcze te wątki osobiste (że nasza młodość...- "za naszą i waszą"). Ja? Nie, nie, fanką GM nie byłam, ale jednak wspólnota w cierpieniu jest. Paneuropejska jakby...  

(Ale żeby trzy dni każde wiadomości rozpoczynać od właśnie tego zejścia?)  

Tagi: media
20:21, joe255 , pobocze
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 26 grudnia 2016

wiem, wiem - Święta :-)))).  Żyjecie? 


niedziela, 18 grudnia 2016

jak co roku w końcu "okresu rozliczeniowego" nastąpuje wzmożenie działalności straży miejskiej. Jak co roku działalność wzmaga się na odcinku ... staruszek i nieobecnych. Staruszki - wiadomo- handlują z ręki (obecnie najczęściej jemiołą), a przecież ręka rękę myje, więc - wiadomo.... Nieobecni natomiast wchodzą w konflikt z prawem lokalnym, parkując nieobyczajnie, co - oczywista - naganne jest niezmiernie oraz "wyczerpuje znamiona". Szczęśliwie robię jeszcze w nieobecnych. Szczęśliwie - choć nieusprawiedliwionych, to pouczonych. Staruszki mają gorzej... 

sobota, 17 grudnia 2016

"To spotkanie pozwoli spokojnie spojrzeć na problem i znaleźć rozwiązanie, jak należy ułożyć współpracę dziennikarzy i parlamentarzystów w duchu wzajemnego szacunku i profesjonalizmu"

środa, 14 grudnia 2016

"Do dyspozycji dziennikarzy będzie studio telewizyjne „do rozmów z politykami na siedząco”"  Pójdźmy na całość:  niech będzie od razu na klecząco