| < Październik 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
CZYTUJĘ, ZAGLĄDAM DO
INNE TAKIE TAM...
SE POSZLI
niedziela, 13 listopada 2016

"Czy wiedzą państwo, że stałą działalność na terenie szkół podstawowych i średnich prowadzi IPN? Na poddającym się mojej obserwacji terenie wykorzystuje on nie tylko pracowników, ale i tzw. wolontariuszy. Niektórych, niestety, znam.Notoryczny kłamca opowiadający jak to walczył w „powstaniu grudniowym 1970”, od lat prowadzący kampanię oszczerstw pod adresem zamordowanego  dowódcy „Gryfa Pomorskiego” tylko po to by wybielić swego krewniaka mającego w tym morderstwie udział – oto jeden z takich „wolontariuszy”. Inny, znany mi nawiedzeniec, który już za czasów pierwszej Solidarności wykazał się darem skłócania wszystkich ze wszystkimi, dziś chodzi po szkołach tłumacząc dzieciom kto jest dobry, a kto zły."

piątek, 11 listopada 2016

czy to teraz istotne jakie korzenie miał Leonard Cohen? Ważne, że kupiliśmy go jak swojaka, zręcznie pomijając to, co dla niektórych Polaków często niewygodne. Co?  No wiadomo- hehe ... czerskość.

Ja Leonarda zawdzięczam nie -co oczywiste Zembatemu,  Kleyffowi i Porterowi, ale ... ponurej małpie ze Szklarskiej Poręby  

 

update: zobaczcie jak Cohena pożegnał Kraków

środa, 09 listopada 2016

"Przegłosować wszystko można, ale implementacja wymaga posługiwania się narzędziami władzy. A jest, jak jest. Wie pan, czego polski polityk się dowiaduje, jak zostaje premierem albo ministrem? „Nie da się”. Władza poza własnym resortem wyślizguje się panu z rąk, takie jest główne wrażenie."

wtorek, 08 listopada 2016

jego przegapiać nie można. Wiem, co mówię - bo my się nie przegapiamy :-)


niedziela, 06 listopada 2016

"W Polsce nie rządzi żaden PiS. Rządzi lud, którego PiS jest zakładnikiem. A każdy lud jest nieprzewidywalny. No bo przecież chyba jakiś czas temu to właśnie lud zwariował, skoro dwa razy wybrał PO. Oczywiście PiS pewne rzeczy podpowiada ludowi, np. kult „żołnierzy wyklętych”. Ale lud prędzej czy później da sobie spokój z „żołnierzami wyklętymi”, bo oni jednak symbolizują bardzo wyśrubowany kanon moralny, a lud takich kanonów nie lubi. On woli normalne życie w średnich temperaturach duchowych i raczej umiarkowanie kocha wyskoki szlacheckiego heroizmu."

sobota, 05 listopada 2016

no wiem, czepiam się. Niestety. Ale jak już się porywacie na dręczenie świata swoją obecnością, to piszcie chociaż po polsku, skoro musicie...

sobota, 17 września 2016

"...przyczyną skrętu polskiego społeczeństwa w prawo nie jest szydera z wąsaczy sikających do basenu na wczasach all inclusive w Hurghadzie. Odpowiedzialna jest raczej neoliberalna "elita", latami wspierająca antyinteligencki dyskurs, szydząca z jajogłowych i likwidująca biblioteki; ci profesorowie uniwersytetów chwalący się, że wyrzucili wszystkie książki z mieszkania (bo przecież jest internet), ci wszyscy ekonomiści mieniący się przyjaciółmi kultury, a tak naprawdę przeliczający tylko jej wartość na złotówki; ci wszyscy rzekomi liberałowie, którzy na Korwina nie głosowali tylko dlatego, że nie wierzyli w jego szanse; ci profesorowie psychologii i medioznawstwa firmujący swoimi nazwiskami i tytułami telewizyjne wyczyny Klaudiusza, Manueli i Gulczasa, a potem zostający rektorami kolejnych Wyższych Szkół Gotowania na Gazie i Terapii Behawioralnej."

poniedziałek, 12 września 2016

" A komu mamy dawać pracę? Fachowcom z rynku? Każdy by chciał przyjść na gotowe, ale to tak nie działa. Trzeba było cztery lata temu stać z nami w śniegu na Krakowskim Przedmieściu"

sobota, 10 września 2016

"Bo Polska albo sama sobą gardzi, albo sama sobie musi robić laskę. Bo nie jest w stanie pomyśleć o kreowaniu własnej atrakcyjności na świecie inaczej niż przez wieczne przechwalanie się co to nie ona, histeryczne wypieranie wszystkich złych momentów, zamiast wziąć je na klatę, i pytanie wszystkich ze łzami w oczach: "Czemu mnie nie kochacie?""

niedziela, 04 września 2016

Jej głos nie dawał mi spokoju. Chociaż w Once Hansardowi partnerowała wokalnie Marketa Irglova, a nie Hannigan, to jednak dopiero z nią brzmi w pełni integralnie. Wcześniej przez lata występowała z Damienem Rice, a właściwie w jego cieniu. Owszem, lubiłam łamiący się głos Rice'a, Hannigan wybrzmiewała jakby "przy okazji". Na szczęście usamodzielniła się artystycznie i właśnie wyszła jej trzecia solowa płyta At swim, na którą - jak to zwykle w życiu - trafiłam przypadkiem

  

czwartek, 04 sierpnia 2016

chcecie się ... rozerwać?

rozrywka...

niedziela, 31 lipca 2016
sobota, 25 czerwca 2016

"Jest środa przed Bożym Ciałem. Do uniwersyteckiego szpitala rodzina przywozi 88-letnią pania Wiesławę po udarze. Z oddziału ratunkowego trafia na neurologię. Rodzina pyta o wyniki tomografii. Chce wiedzieć jak rozległy był udar, czy się skończył czy jeszcze trwa, Poniewaz jest to dzień przed duzym świętem obowiązują zasady jak w piątek:..."

niedziela, 05 czerwca 2016

"Bezwstydem było wmawianie obywatelom, ze żyją w kraju który jest ruiną w chwili gdy kraj ten przezywał największy rozwój gospodarczy"

wtorek, 03 maja 2016

no, właściwie miało być o CZEM INNEM, ale cóż. Zycie

czwartek, 14 kwietnia 2016

"Poświęciłem na to sporo pracy. Bałem się, że nie wyjdzie dobrze. Wstępna komisja zwróciła uwagę na to, że jest trochę za gładki. Poprosili, aby zrobić bardziej chropowatą, ostrą powierzchnię. To wykonałem i odlano w mosiądzu. I według mnie projekt jest w porządku. Nie ma czego się wstydzić. "

środa, 30 marca 2016

"Bardzo lubię oglądać rodeo, ujeżdżanie byków. Bardzo mnie to bawi, a w szczególności wtedy, jeżeli komentator opisuje byki, ale tak je opisuje, jakby to byli ludzie."

wtorek, 29 marca 2016

" Ale innej drogi niż Europa nie mamy, bo za każdym razem, gdy od Europy się odwracaliśmy, generowane u nas, na miejscu (albo jeszcze dalej na wschodzie), standardy kulturowe i cywilizacyjne, niestety, nie umywały się do tych zachodnich. Bo jeśli chcemy zobaczyć, czym jest Polska bez Zachodu, wystarczy zobaczyć Licheń. Albo okolicę Jezusa Świebodzińskiego. Wystarczy pójść na marsz narodowców i głośno powiedzieć, że jest się z innej opcji. A potem, jeśli się przeżyje, wyciągnąć wnioski."

niedziela, 27 marca 2016

no więc tak: lekko nie jest, bo i wiosna, i praca, i święta, ale - wszechwszystkiego

(jak mówi klasyk)

piątek, 11 marca 2016

"Kolumna używała sygnałów świetlnych, na jej czele jechał radiowóz i jako taka miała prawo niestosowania się do obowiązujących przepisów "

sobota, 20 lutego 2016

"Na portalu ogłoszeniowym OLX pojawiła się niecodzienna oferta. Niejaki Wojtek z Gdańska ma na sprzedaż oryginalną, jak pisze, i czystą teczkę personalną tajnego współpracownika. "HIT", zachwala swój towar Wojtek"

sobota, 13 lutego 2016

przy okazji dziennikarskiego śledztwa nt lidera .Nowoczesnej dowiedzieliśmy się czegoś o sobie     kuźnia kadr

piątek, 12 lutego 2016

"Oznacza to, że śledczy uznali za pozbawione podstaw podejrzenia o stosowanie nielegalnych czynności operacyjnych wobec dziennikarzy, którzy w latach 2014-15 opisywali aferę podsłuchową. Sprawę nagłośnił w grudniu ub. roku inspektor (...). Tuż po objęciu stanowiska ogłosił, że BSW rozpracowywało dziennikarzy i ich rodziny. Wobec siedmiu funkcjonariuszy wszczął postępowanie dyscyplinarne, a wysokich oficerów BSW wysłał do komisariatu kolejowego na Dworcu Centralnym"

Liczę na to, że ten facet, dla którego bidet to Bizancjum, teraz sam trafi na dworzec centralny...sobota, 06 lutego 2016

""Prezydent (...) wyjaśnił gościom, dlaczego zdecydował się na podpisanie Ustawy o Policji. Mówił m.in. o zagrożeniu bezpieczeństwa państwa i podkreślał, że nowa ustawa musiała zostać przygotowana szybko""

piątek, 05 lutego 2016

"Drogi Abonencie!  Jest nam niezwykle miło, że korzystasz z naszej telewizji cyfrowej. Zobacz, jak zmieniamy się dla Ciebie, abyś mógł cieszyć się najlepszą rozrywką od UPC.  Stale wzbogacamy ofertę programową i inwestujemy w rozwój usług. Od początku 2015 r. wprowadziliśmy aż 29 nowych kanałów TV. Mamy już 78 kanałów w doskonałej jakości HD. Ważne: z dniem 1 marca2016 r. obcojęzyczny kanał Motors TV zostanie zastąpiony kanałem Motowizja HD w języku polskim. Ponadto z oferty programowej zostaną usunięte kanały Universal Channel, 13 Ulica oraz E!" 

Boszzz, to ja się już całkiem na matematyce nie wyznaję. Przybyło 0, ubyło 3... A może to o semantyce ubogacania było?

Tagi: biznes
19:30, joe255 , pobocze
Link Komentarze (2) »