| < Październik 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
CZYTUJĘ, ZAGLĄDAM DO
INNE TAKIE TAM...
SE POSZLI
niedziela, 01 stycznia 2017

no to - niech się Wam!!!- w pionie i poziomie. Wbrew i na przekór


"Posłowie opozycji powinni pokazać całej Polsce, że coś robią. Wróć: dość pokazywania! Powinni naprawdę coś zrobić, nie tylko pokazać. Powinni na oczach całego kraju rzetelnie przygotować ustawy naprawcze. Ustawy do natychmiastowego zastosowania po upadku „dobrej zmiany”. Ale naprawiające nie tylko zło spowodowane przez „dobrą zmianę”. Naprawiające także to wcześniejsze zło, które spowodowało nam „dobrą zmianę”."

sobota, 31 grudnia 2016

"Mnie się zdaje, że ludzie tęsknią za obliczalnością własnego losu. I że ta tęsknota będzie sprzyjała powstawaniu państw czy reguł politycznych, które w znacznie większym stopniu będą zapewniać bezpieczeństwo niż wolność wyboru."

czwartek, 29 grudnia 2016

"Na wiosnę będziemy rozsiewać po polach stonkę"

wtorek, 27 grudnia 2016

od trzech dni jednym z ważniejszych niusów jest setka z drzwiami domu George'a Michaela w tle. Ok, jako europejka dowartościowanam na maksa, bo przez chwilę, pomimo starań Jarka, znów mi jakoś do tych Brytów mentalnie bliżej. Tęczowo i w ogóle... Pro. No i jeszcze te wątki osobiste (że nasza młodość...- "za naszą i waszą"). Ja? Nie, nie, fanką GM nie byłam, ale jednak wspólnota w cierpieniu jest. Paneuropejska jakby...  

(Ale żeby trzy dni każde wiadomości rozpoczynać od właśnie tego zejścia?)  

Tagi: media
20:21, joe255 , pobocze
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 26 grudnia 2016

wiem, wiem - Święta :-)))).  Żyjecie? 


niedziela, 18 grudnia 2016

jak co roku w końcu "okresu rozliczeniowego" nastąpuje wzmożenie działalności straży miejskiej. Jak co roku działalność wzmaga się na odcinku ... staruszek i nieobecnych. Staruszki - wiadomo- handlują z ręki (obecnie najczęściej jemiołą), a przecież ręka rękę myje, więc - wiadomo.... Nieobecni natomiast wchodzą w konflikt z prawem lokalnym, parkując nieobyczajnie, co - oczywista - naganne jest niezmiernie oraz "wyczerpuje znamiona". Szczęśliwie robię jeszcze w nieobecnych. Szczęśliwie - choć nieusprawiedliwionych, to pouczonych. Staruszki mają gorzej... 

sobota, 17 grudnia 2016

"To spotkanie pozwoli spokojnie spojrzeć na problem i znaleźć rozwiązanie, jak należy ułożyć współpracę dziennikarzy i parlamentarzystów w duchu wzajemnego szacunku i profesjonalizmu"

środa, 14 grudnia 2016

"Do dyspozycji dziennikarzy będzie studio telewizyjne „do rozmów z politykami na siedząco”"  Pójdźmy na całość:  niech będzie od razu na klecząco

wtorek, 13 grudnia 2016

"Jak pisze Zarząd Transportu Miejskiego na swojej stronie internetowej, "najpewniejszym środkiem transportu w to trudne wtorkowe popołudnie będzie metro""

środa, 07 grudnia 2016

"Kilkanaście miast naszego kraju przez ponad 100 dni w roku przekracza normę dobową jego [benzo-a-pirenu] stężenia. To najgorszy wynik w całej Unii Europejskiej, choć z dramatycznie wysokim zanieczyszczeniem walczą też Bułgaria i Czechy." 

niedziela, 04 grudnia 2016

"Kluczem do pokonania tej władzy jest uformowanie się i zakorzenienie w społeczeństwie lewicy, która będzie miała na sztandarach kapitalizm z ludzką twarzą. Będzie potrafiła w nowych warunkach historycznych wrócić do programu społecznej gospodarki rynkowej."

piątek, 02 grudnia 2016

"W wolnym czasie bawi się w denerwowanie. – Zawsze mi się udaje, bo Polacy łatwo się obrażają i wierzą we wszystko, co przeczytają w internecie."

czwartek, 01 grudnia 2016
środa, 30 listopada 2016
wtorek, 29 listopada 2016

"Józef P. oraz jego asystent Jarosław W. podejrzani są również o przyjęcie korzyści majątkowej – 6 tysięcy złotych, za podjęcie się załatwienia koncesji na wydobywanie kopalin oraz powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych."  

skąd te - za przeproszeniem - kopaliny za szóstkę?

update...

poniedziałek, 28 listopada 2016

"Widać, że pojawiło się zmęczenie materiału u lidera. Szef daje do zrozumienia, że przyjdzie taki dzień, jeśli nic się nie zmieni, to rzuci tym wszystkim

Rzuciłbym to wszystko, rzuciłbym od razu,

Osiadłbym jesienią w Kutnie lub Sieradzu.

W Kutnie lub Sieradzu, Rawie lub Łęczycy, 
W parterowym domku, przy cichej ulicy.

Byłoby tam ciepło, ciasno, ale miło, 
Dużo by się spało, często by się piło....

Tagi: obyczaje
19:24, joe255
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 listopada 2016

"Sam należę do wielu różnych organizacji, w większości są dziś martwe. Obrady Polskiego Towarzystwa Socjologicznego były w latach 70. fascynujące, teraz się czuję jak na zebraniu duchów. Nie będę wszystkiego zwalać na system, to z pewnością w znacznej części nasza własna nieumiejętność. Ale czy da się Polskę zmienić stroną na Facebooku? Nie byłbym optymistą, ale powodzenia."

"Prowadzone od 50 lat badania wskazują, że rozładowywanie gniewu nie prowadzi do jego obniżenia. Nie obniża także tendencji agresywnych. Wręcz przeciwnie, zarówno bezpośrednie, jak i pośrednie wentylowanie gniewu owocuje jego nasileniem, a co gorsza, zwiększa agresywność, zamiast ją zmniejszać"

środa, 23 listopada 2016

"Jeśli idziemy do Moulin Rouge, to wiemy czego się spodziewać, akceptujemy tę konwencję, ale tam raczej prezydent nie chodzi"

wtorek, 22 listopada 2016

"Stara mądrość mówi, że źli ludzie dochodzą do władzy wtedy, gdy dobrzy są obojętni, nie zajmują się polityką. Zresztą to „niezajmowanie się” też wyraża pewną postawę polityczną.. (Jaką?) Przede wszystkim nieufność do wspólnoty jako całości, do jej instytucji. Przekonanie, że to wszystko pozór, a tak naprawdę chodzi tylko o „koryto”. Powtórzę, to też jest pogląd polityczny. I taki pogląd ma mniej więcej połowa Polaków, bo taka część nie głosuje. A druga połowa ma bardziej ukształtowane poglądy i głosuje."

poniedziałek, 21 listopada 2016

"Analitycy Moody's w komentarzu z 21 listopada napisali, że cofnięcie reformy stopniowego podnoszenia wieku emerytalnego jest negatywne dla ratingu Polski, gdyż osłabia finanse publiczne, negatywnie wpływa na wzrost gospodarczy i w dalszym stopniu pogarsza wiarygodność prowadzenia polityki przez Polskę."      Moody's? co to jest Moody's

niedziela, 20 listopada 2016
sobota, 19 listopada 2016

"We wrześniu br. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród tygodników opinii był „Gość Niedzielny”"    

ps. nie, żebym coś miała do tego ... gościa, ale to wiele mówi o społeczeństwie.

czwartek, 17 listopada 2016

"Oni nam zazdroszczą. Tego, że mamy samochody, że stać nas na wakacje w ciepłych krajach i ładne ubrania. Zazdroszczą, ale sami nie pracują, nie zarabiają, żyją z benefitów. Nie rozumieją, że po części mają te zasiłki dzięki naszym podatkom. Nawet mieszkania mają komunalne i prawie nic nie płacą za czynsz. A my – proszę bardzo, ceny rynkowe, 600 funtów miesięcznie. Byt tych ludzi to wegetacja. Narkotyki, alkohol, chodzenie w piżamach do południa. Szwendanie się, nicnierobienie. W dodatku po referendum dostali zielone światło, żeby pokazać nam, gdzie jest nasze miejsce. "