| < Październik 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
CZYTUJĘ, ZAGLĄDAM DO
INNE TAKIE TAM...
SE POSZLI
piątek, 14 kwietnia 2017

jedną z bolesnych - a przecież zalet - wyjazdów w tzw "świat" jest to, ze nie oglądasz polskiej rzeczywistości w skali 1:1. Ba, właściwie w żadnej skali. Polska odpływa w niebyt jak majak szalonego kabareciarza. A jeśli już ktoś przemknie przez ekran hotelowego telewizora, to jest to najwyżej "król" UE. Niby swojak, a jednak nietoksyczny jakoś, jakby spod całkiem innej sztancy niż ...suweren, który zresztą nie miota się po świecie jak ty czyli bezsensownie i bez głębszej przyczyny. Do powrotu suwerena więc masz z głowy. Jednak wracasz, a z nim

                                                     ...

niedziela, 19 marca 2017

no cóż, to stary temat, ale ...jak bolący ząb. Poczułam się zniesmaczona trafiwszy w GW na rozmowę "Wolnoć Tomku..."  I nie meritum mnie poruszyło, ale kto z kim rozmawiał, a właściwie: kto kogo kreował na - hmmmm- autorytet i eksperta.  Źle się dzieje w państwie duńskim... Kaz, tak, ten facet od Isabel jako wyrocznia polityczna w tzw opiniotwórczym dzienniku z ambicjami, wywiadowany przez tuzów??? Dżisassss, upadek 

sobota, 18 marca 2017

czyli Gralak z Olesiami w Żaku. Pysznie było :-)

sobota, 11 marca 2017

"Przecież nie mogłem mieć na myśli dobrego imienia uczciwych osób, kiedy pisałem o doradcach walczących z próbami uproszczenia podatków.  Kto jak kto, ale Pan, który doradzał, chyba już wszystkim partiom w kwestii naprawy systemu podatkowego, nie mógł sobie życzyć takiego bagna w jakim dziś znalazła się Polska – najgorszy, najmniej przejrzysty system w Europie i siódmy najgorszy na świecie."

piątek, 10 marca 2017

„Trzeźwość to sposób myślenia, który pozwala zachowywać i rozwijać swoją wolność. Być trzeźwym to znaczy być wolnym. Trzeźwość, wolność od alkoholu jest dobrem, które służy życiowej samorealizacji każdego człowieka” 

czwartek, 09 marca 2017

"Owdzie nad potokiem stoi

pochyła wierzba, której siwe liście

w lustrze się czyste przeglądają wody"         Hamlet akt IV

 

niedziela, 05 marca 2017

"Smutną karierę wśród uczestników forum robi określenie „nauczyciel obwoźny”. Tak mówią głównie o nauczycielach chemii i fizyki, którzy by zdobyć pełen etat, będą musieli pracować w kilku szkołach, często w różnych miejscowościach."

niedziela, 26 lutego 2017

"Nasi astronauci ubrani są w szlacheckie kontusze, ich twarze zdobią pokaźne wąsy, a czterem śmiałkom towarzyszy owczarek niemiecki. Dodajmy, że kadłub statku "Pan Wołodyjowski" wieńczy krzyż, a logo polskiej misji przedstawia Jana Pawła II ujeżdżającego tygrysa. Co więcej, Polakom udało się zataić sam proces konstruowania statku. Po prostu podczas budowy wyglądał jak wielki kościół - a u nas jest ich tyle, że nikt się nie przejął."

niedziela, 19 lutego 2017

"Ktoś musi zostać na lotnisku w Luton i czekać na casę. Ale nikt nie chce wysiadać, snuć się przez kilka godzin. Nagle ktoś wpada na pomysł: „Niech wysiądzie BOR!”"

poniedziałek, 13 lutego 2017

"Dron szukał źródeł zanieczyszczeń nad Nową Hutą. Jak podaje RMF FM, znajdujące się w dymie tlenki metali zakłóciły przyrządy pomiarowe. Pilot stracił kontrolę nad dronem, który rozbił się o komin."

sobota, 11 lutego 2017
wtorek, 07 lutego 2017

"W czwartkowy wieczór kościół Opatrzności Bożej w Gdańsku Zaspie, znany z charakterystycznego pomnika Jana Pawła II, dzięki iluminacjom przybrał barwy Grupy Energa, giełdowej spółki energetycznej kontrolowanej przez skarb państwa. Firmą kierują działacze PiS-u. Przed wejściem powiewały flagi koncernu oświetlane różowymi barwami. W okolicy ołtarza ustawione zostały cztery duże stojaki z logo Energi. Dwie z nich ozdabiały figurę Matki Boskiej."

sobota, 04 lutego 2017

jako osoba ("ja jako osoba"..) nowoczesna wiele zakupów robię przez internet, testując przy okazji (nie z wyboru) równie - ponoć - nowoczesną logistykę tychże. Mając możliwość wyboru dostawy, dobieram ją pod swoje potrzeby, więc często - optymalizuję. Tak było i tym razem, jako operatora wybrałam RUCH (a 1zł) zupełnie zapominając, ze uprzednio na zamówioną książkę, "operowaną" przez RUCH czekałam na pewno dłużej niż przy dostawie pocztowej. To wtedy w korespondencji reklamacyjnej ukułam, a właściwie przerobiłam ich hasło reklamowe na...  PACZKA W BEZRUCHU. No dobrze, nie byłoby tych wszystkich złośliwości gdyby nie możliwość "śledzenia" paczki. Przesyłka z Łodzi o 13 1 lutego znalazła się w rekach "operatora" i do dziś 


Paczka jest w drodze do magazynu centralnego

WTF? Ja wiem, ONI też optymalizują, ale jak długo można?

niedziela, 29 stycznia 2017

"Nie jest prawdą, że samochód, którym jechał minister spowodował wypadek pod Toruniem. Przeciwnie był on w tym wypadku poszkodowany przez inne samochody"    

sobota, 28 stycznia 2017

"PiS rozważał odkupienie stacji TVN24 i stworzenie jej prorządowej anglojęzycznej wersji wzorowanej na takich kanałach jak Al-Dżazira czy Russia Today"

niedziela, 22 stycznia 2017

"Zdawało mi się, że ja jestem artysta, ale z tego został mi się tylko alkoholizm. A i to blisko domu, na wypadek, gdyby coś się stało."

"Tylko jeden kanał informacyjny, TVP Info, mogą oglądać dziennikarze Radia Zachód z Zielonej Góry. Prezes odciął im dostęp do TVN24 i Polsat News."

czwartek, 19 stycznia 2017

"Pani Marysia, która jest kościelną i kucharka Dorota poświęciły dom i wzięły koperty z datkami. Wyciągały pieniądze, liczyły i wypisywały na kartce ile kto dał. Tłumaczyły, że chodzą na polecenie proboszcza"

niedziela, 15 stycznia 2017

no dobra, broniłam się przed San Escobar, ale to mnie zmogło: ""Ona mówi dialektemSan Escobar, tam się mówi 'in'""

sobota, 14 stycznia 2017

Majchrzak to dla mnie jeden z najciekawszych - i przy tym niewyeksploatowanych do granic możliwości- aktorów polskiego kina. Do obejrzenia za chwilę w Las 4 rano.


piątek, 13 stycznia 2017

"Ksiądz opisuje Zosi, jak jeździ jeepem i chodzi po górach w Denver. Mówi, że jej wiadomości są dla niego bardzo ważne i chętnie wziąłby kiedyś Zosię do Stanów w walizce."

niedziela, 08 stycznia 2017

mamy skłonność do idealizowania przeszłości, mitologizowania jej "bohaterów", ujawnianie rys na ich wizerunkach (vide Kapuściński), traktując jako zamach na ...wartości narodowe. Dziś mija 50 rocznica fatalnego w skutkach skoku Cybulskiego

"W życiu prywatnym był taki, jak jego bohater z filmu Giuseppe w Warszawie: leniwy i bezproblemowy, zawsze trochę nieprzytomny. Ciągle czegoś szukał, coś sprawdzał, na przykład wszystkie drzwi, czy są zamknięte. Wiecznie coś deptał lub podnosił. Jeśli na ulicy znalazł papierek, obchodził go ze wszystkich stron, deptał, podnosił, oglądał. Cała etiuda aktorska. Spacer z nim nie należał do przyjemności. Dom pełen był papierków zbieranych jeszcze w szkole podstawowej, w czasie studiów w Krakowie i pobytu na Wybrzeżu."

sobota, 07 stycznia 2017

"Żeby móc pokryć koszty leku, zgodnie z systemem rozliczeń dziecko musi być hospitalizowane trzy dni. To absurdalna sytuacja. Ale Ministerstwo Zdrowia daje nam wybór: leczyć w ten sposób albo w ogóle"

czwartek, 05 stycznia 2017