| < Maj 2015 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
CZYTUJĘ, ZAGLĄDAM DO
INNE TAKIE TAM...
SE POSZLI
czwartek, 28 maja 2015

"JAKI kur....POMNIK?????
Nie po to się sku...m byś pomniki stawiał!
Zagłosowałem chłopie na ciebie boś WCZEŚNIEJSZE EMERYTURY OBIECAŁ!!! I WIĘKSZA KWOTĘ OD PODATKU!!!
Ty się bierz za robotę! A nie pierdoły o pomnikach będziesz bredził!!!
"Wałęsa" od 100 milionów się znalazł!!! "

niedziela, 03 maja 2015

"Formalnie Pożyczka Gotówkowa sp. z o.o. nadal prowadzi działalność, zatrudnia pracowników, musi wywiązać się z obowiązku złożenia sprawozdania finansowego. Mecenas (...) reprezentujący prezesów spółki mówi, że złożyli oni wniosek do prokuratury o zgodę na zwołanie w areszcie walnego zgromadzenia i spotkanie z głównym księgowym (też aresztowanym), ale nie otrzymali pozytywnej odpowiedzi. (...)   Jeśli w areszcie zostanie zwołane walne zgromadzenie, to prezesi właściciele mogą zdecydować o likwidacji lub upadłości spółki. Ale nie można wykluczyć, że jeśli były zyski, to podejmą uchwałę o wypłaceniu sobie kolejnej dywidendy."

niedziela, 26 kwietnia 2015

""Biskup nasz kochany zawita w nasze progi! Och, radość to ogromna! Aż trzęsą ci się nogi!""

wtorek, 21 kwietnia 2015

"Profesor (...) wypowiada się w sposób bardzo brutalny o mojej pracy. Wszedłem na jego stronę i powiem szczerze: panie profesorze, z takimi pracami pan nie ma prawa robić mi uwag. Pan mojej pracy by nie zaliczył studentowi, a ja pana prac nie dopuściłbym w moim biurze projektowym."

nowe logo...

czwartek, 09 kwietnia 2015

"Czy widzą konflikt interesów, skoro są sędziami Sądu Najwyższego (...), a sprawy sądowe SKOK-ów - np. liczne sprawy wytaczane dziennikarzom o ochronę dóbr osobistych i o sprostowania - trafiają jako skargi kasacyjne do Sądu Najwyższego?"

niedziela, 29 marca 2015

"Kiedyś dziurawe drogi, dzisiaj estakady, jakich Ameryka nie ma. Wszystko powstało w ciągu ostatnich 15 lat!"

a właściwie podróżowaliśmy, ale nie o tym miało być. Zastanawialiście się kiedyś na źródłosłowem podróży? To po drodze przecież...  (17 Via Guglielmo Oberdan, Pisa, Toscana)

 sobota, 21 marca 2015

"Pobici zadzwonili jednak do firmy utylizacyjnej i tam zgłosili sprawę. Od kierownika agresywnego pracownika usłyszeli, że mężczyzna straci premię. W sobotę nie było w firmie Sita nikogo, kto mógłby nam udzielić oficjalnych informacji. Usłyszeliśmy jedynie, że w piątek rano pracownicy mieli szkolenie z zakresu... kultury obsługi klienta oraz zachowania na drodze."

sobota, 14 marca 2015

"Zawiść narasta z braku czynnej agresji. I ten internet, o którym mówiliśmy, to jest właśnie ta bierna zawiść, to wylewanie ropy ze swoich ran. A ropa to raczej obrzydliwa i niezdrowa wydzielina." 

 hejty srejty  

czwartek, 12 marca 2015

zeznałam podatkowo. Niesłusznie, choć zaliczkowałam z naddatkiem. Niesłuszność polegała na tym, ze przez gapiostwo nie zeznałam zaliczek, o czym dowiedziałam się po otrzymaniu zawezwu urzędowego do złożenia wyjaśnień. Po moich wiec krótkich cierpieniach, przetykanych okolicznościowymi - jak na petenta przystało- lansadami oraz posypywaniem głowy popiołem, pani z szóstego piętra lokalnej skarbówki wymogła na mnie termin złożenia korekty,  skrzętnie go zapisując. W nagrodę potwierdziła nadpłatę. Skorygowałam karnie, uzyskując UPO i zapomniałam o temacie. Duże było moje zdziwienie, gdy po 3 tygodniach dostałam ze skarbówki kolejny liścik. A w nim - UPOmnienie i towarzyszące mu zwyczajowo wyliczonka (z wyszczególnieniem kosztów ...liściku oraz tego, co zrobią jak natychmiast nie zapłacę), które otrzymuje się po niezapłaceniu "państwu" na czas czegokolwiek. Wzięłam więc kwity wszystkie, łącznie z wpłatami i dylam na to szóste...

- Pani - co jest? Korekta złożona 3 tygodnie temu, kasa na waszym koncie leży od dawna, a wy znowu straszycie karami?

-Aaaaa, to?  Nic.  Można wyrzucić papier...

"Dzięki lepszemu zagospodarowaniu kadry będziemy mogli zaoferować klientom usługi, które były zapowiedziane przez panią premier (...), czyli nowy system obsługi i wsparcia podatnika wraz z asystentem podatnika jako tym, który ma wspierać zakładających działalność gospodarczą w realizacji ich obowiązków podatkowych"

niedziela, 22 lutego 2015

"Kim ja jestem, żeby komuś innemu mówić, co ma robić i myśleć? Mogę się z niego co najwyżej wyśmiewać, ale nie dlatego, że jestem od kogoś lepszy. Strasznie mnie drażnią programy typu „Śniadanie mistrzów”, bo pokazują pewien współczesny syndrom: każdemu się wydaje, że jest autorytetem i ma coś do powiedzenia na każdy temat. A jak już ktoś wydał książkę albo ma program w telewizji, to może się wypowiadać: Irak, Afganistan, narkotyki, aborcja - jak z rękawa. I jakiś Andrzej Mleczko czy inny Makłowicz wypowiada się na takie tematy. Jakie ma o nich pojęcie? "

piątek, 20 lutego 2015

"Czy Sylwek myśli o sobie, że ktoś go zrobił spowiednikiem narodu? Aniołem zemsty? Polską mutacją irańskiej czy saudyjskiej obyczajowej policji?"

czwartek, 19 lutego 2015

"... Centrum uznało, że jest niezależnym przedsiębiorcą, zasłania się tajemnicą handlową i tym, że nie podlega pod ustawę o informacji publicznej. Jest więc to zamknięte koło: rząd zamawia coś w CUW bez przetargu, a CUW uznaje, że nie musi informować opinii publicznej o tym, co i za ile realizuje dla rządu."

sobota, 14 lutego 2015

"Musiałbym połowę obywateli zamknąć, połowę na pilnowanie, a kto będzie pracował?"

czwartek, 12 lutego 2015

"O. Rydzyk w porozumieniu z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej organizuje dla liceów warsztaty "Zrozumieć media". Rodzice uczniów z jednej z warszawskich szkół po tym, jak wydało się, że warsztaty były prowadzone w godzinach normalnych lekcji, poskarżyli się MEN. Ministerstwo przyznało, że łamie to przepisy..."

czwartek, 05 lutego 2015

a jednak... Ludzie czytają. No może nie wszyscy, ale Pani P - tak. Czyta. Własnoocznie. I to na tzw. trudne tematy, co to cieszą, że nie nas... Tak jakby (nie nas). Chociaż, jakby się dobrze rozejrzeć. Przez zapośredniczenie...

I chciałoby się, żeby to czytelnictwo było u nas, w kraju ojCzystem, największym nałogiem

wtorek, 03 lutego 2015

"W 2011 roku wojewódzki śląski inspektor nadzoru budowlanego przeprowadził kontrolę. Stwierdził, że linia o napięciu 110 tysięcy woltów, która przebiega nad boiskiem, jednak zagraża życiu ludziom korzystającym z tego wielofunkcyjnego obiektu sportowego. Inspektorzy wydali nakaz rozbiórki"

niedziela, 01 lutego 2015

"W marcu 2014 rozpoczęliśmy sprzątanie i remont hali fabrycznej, a w listopadzie wyjechały stamtąd pierwsze samochody z towarem. Takie tempo w Polsce nie byłoby możliwe ze względu na liczbę koniecznych zgód i procedur wymaganych od inwestora"

niedziela, 25 stycznia 2015

"To szokujące. Dziwię się, że prezes przyjął to odznaczenie, a szczególnie, że przyjął je jako urzędujący prezes. To stawia wielki znak zapytania nad jego bezstronnością. Kiedy mówię, że Trybunał jest w sprawach wyznaniowych stronniczy, ludzie patrzą na mnie z niedowierzaniem, mówią, że to "zbyt daleko idące stwierdzenie". A tu fakty mówią same za siebie!"

niedziela, 18 stycznia 2015

"Często jest tak, że zjazd z dyskietką szefa zalicza podwładny."

sobota, 17 stycznia 2015

"Komunikaty rozklejone w wiatach, zgodnie z którymi od 26 stycznia każda linia tramwajowa i autobusowa zmienia numer na kolejny, większy o 1, co ma rzekomo związek z wejściem w życie nowych norm unijnych "

niedziela, 11 stycznia 2015

"Właśnie przyszedł list z Fundacji Nauki Małego Bogatego Kraju. Mój projekt otrzymał entuzjastyczne recenzje, grant zostaje przyznany w całości. Jako kierownikowi projektu przysługuje mi prawo do pełnego, dobrze płatnego etatu na Uniwersytecie Jednym Z Najlepszych W Europie. Grant będzie realizowany w trzech instytucjach, w dwóch krajach. Do współpracy zgłosili się badacze z dwóch kolejnych krajów. Nie ma wśród nich Polski. I chyba już nie będzie"

wtorek, 06 stycznia 2015

"Wyprawa "Parlament na szczyt" wyrusza do Afryki 22 stycznia. Na Kilimandżaro (5895 m n.p.m.) wspinać się będzie ponad 20 parlamentarzystów, którzy zdobędą szczyt dla chorych dzieci, podopiecznych trzech fundacji."  A wydawało się, że szczyt zdobyty już tu,  na miejscu i nigdzie nie trzeba wyruszać

niedziela, 04 stycznia 2015

niektórym spełnianie własnych marzeń idzie sprawnie. Nad wyraz. I nie ma w tym picu, co znamy od środka.  

środa, 31 grudnia 2014
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 151