| < Styczeń 2015 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zakładki:
CZYTUJĘ, ZAGLĄDAM DO
INNE TAKIE TAM...
SE POSZLI
niedziela, 25 stycznia 2015

"To szokujące. Dziwię się, że prezes przyjął to odznaczenie, a szczególnie, że przyjął je jako urzędujący prezes. To stawia wielki znak zapytania nad jego bezstronnością. Kiedy mówię, że Trybunał jest w sprawach wyznaniowych stronniczy, ludzie patrzą na mnie z niedowierzaniem, mówią, że to "zbyt daleko idące stwierdzenie". A tu fakty mówią same za siebie!"

niedziela, 18 stycznia 2015

"Często jest tak, że zjazd z dyskietką szefa zalicza podwładny."

sobota, 17 stycznia 2015

"Komunikaty rozklejone w wiatach, zgodnie z którymi od 26 stycznia każda linia tramwajowa i autobusowa zmienia numer na kolejny, większy o 1, co ma rzekomo związek z wejściem w życie nowych norm unijnych "

niedziela, 11 stycznia 2015

"Właśnie przyszedł list z Fundacji Nauki Małego Bogatego Kraju. Mój projekt otrzymał entuzjastyczne recenzje, grant zostaje przyznany w całości. Jako kierownikowi projektu przysługuje mi prawo do pełnego, dobrze płatnego etatu na Uniwersytecie Jednym Z Najlepszych W Europie. Grant będzie realizowany w trzech instytucjach, w dwóch krajach. Do współpracy zgłosili się badacze z dwóch kolejnych krajów. Nie ma wśród nich Polski. I chyba już nie będzie"

wtorek, 06 stycznia 2015

"Wyprawa "Parlament na szczyt" wyrusza do Afryki 22 stycznia. Na Kilimandżaro (5895 m n.p.m.) wspinać się będzie ponad 20 parlamentarzystów, którzy zdobędą szczyt dla chorych dzieci, podopiecznych trzech fundacji."  A wydawało się, że szczyt zdobyty już tu,  na miejscu i nigdzie nie trzeba wyruszać

niedziela, 04 stycznia 2015

niektórym spełnianie własnych marzeń idzie sprawnie. Nad wyraz. I nie ma w tym picu, co znamy od środka.  

środa, 31 grudnia 2014
niedziela, 28 grudnia 2014

"Jak ktoś ma problem z tym, że jest postrzegany jak ciotka-klotka,niezbyt rozgarnięta apelowa z eventu na Politechnice, osoba która na chybcika sformułowała wojenną doktrynę Polski w słowach „dom-drzwi-dzieci-kobieta”, to się jej nie ociepla i nie umila, ale się ją utwardza i upoważnia! Dociąża się ją, a nie pompuje helem."

środa, 24 grudnia 2014
czwartek, 18 grudnia 2014

"Zwyczaj chamskiego komentowania tej naturalnej sytuacji wprowadzili wczoraj palikociarze przy wsparciu marszałka (...), który, jak wspomniałam, sam ostentacyjnie popijał jakieś napoje donoszone mu w kubkach z zaplecza"

poniedziałek, 08 grudnia 2014

"Najbardziej wkurza go ta Biedronka w środku miasta w kinie Milenium. Do końca nie wierzył, że władze Słupska będą tak bezczelne, żeby to kultowe kino zamienić w supermarket.(...) to było nasze kino (...) W latach 60. całe miasto się dobrowolnie opodatkowało na jego budowę. To było jedno z najnowocześniejszych kin w kraju (...) Do tego jeszcze stary browar (...) w tych pięknych zabudowaniach z czerwonej cegły, jest Biedronka. I że w zeszłym roku ulicami Słupska przeszedł marsz żałobny żegnający stary browar. Na transparentach mieszkańcy nieśli herb
miasta z biedronką zamiast walecznego gryfa."

sobota, 06 grudnia 2014

wiem, można byłoby rozmawiać o przyjemniejszych tematach, ale jednak Kloss, wybory itp. to tzw dookolność od której trudno się odkleić...

"Mamy w gminach władzę jednego człowieka: wójta, burmistrza lub - w wypadku dużych miast - prezydenta. Zawdzięczamy to rządowi SLD-PSL. Już w 1994 r. Sejm zdominowany przez posłów SLD i PSL uchwalił ustawę o bezpośrednim wyborze: wójta, burmistrza i prezydenta, jednak skutecznie zawetował ją prezydent Lech Wałęsa. W 2001 r. koalicji SLD-PSL udało się już bez przeszkód wcielić te rozwiązania w życie"

środa, 03 grudnia 2014

"Słabnący rubel może ostudzić zakupowy zapał Rosjan z Kaliningradu do zakupów w Polsce. Za złotówkę w kaliningradzkich kantorach trzeba zapłacić 16-17 rubli. Rok temu złoty kosztował ok. 10-11 rubli, a to oznacza, że ceny towarów i usług w Polsce wzrosły dla Rosjan o ok. 60 procent. Denis, pracownik biurowy z Kaliningradu (...) w tym roku noworoczne ferie spędzi w Kaliningradzie. Rok temu ze swoją dziewczyną i dzieckiem świętowali w Sopocie. - Wtedy za pięć dni dla nas troje wydałem 16 tys. rubli. W tym roku musiałbym wydać 30 tys., więc zostajemy w domu"

wtorek, 02 grudnia 2014

"Dyrektor szpitala wyjaśnił, że dane do ZIP wprowadzają pracownicy biurowi. Dostają spis pacjentów z rubrykami, w których wyliczone są świadczenia. Zdarza się im pomylić i wpisać komuś dane osoby np. z rubryki powyżej czy poniżej - tłumaczy zastępca prokuratora rejonowego Katarzyna Sacharczuk. - W tym przypadku szpital usunął z ZIP błędne zapisy. Poza tym dyrektor zapewniał, że lekarze nie mają korzyści finansowych z dopisywania świadczeń, bo placówka rozlicza się z NFZ ryczałtowo. Przyjęliśmy więc, że fakty te nie wyczerpują znamion czynu zabronionego."  A niech no tylko podatnik pomyli się w rozliczeniu...

sobota, 29 listopada 2014

"Przeciętna operacja zaćmy trwa około 15 minut. Jeśli pacjent ma skierowanie na zabieg od polskiego okulisty, nie musi przyjeżdżać na wcześniejszą kwalifikację do operacji. Wszystkie badania, konsultacje, dobór soczewek wewnątrzgałkowych i sam zabieg, przeprowadzany jest podczas jednej wizyty. Całkowity czas pobytu pacjenta w klinice wynosi około trzech godzin. Przedstawiciele czeskiej sieci odnieśli wrażenie, że wielu Polaków czekało na wejście w życie nowych przepisów. Sami też się na to przygotowali"

sobota, 22 listopada 2014

"Podobno PSL wygrało też w kilkunastu stanach USA  - Obama nie wyklucza koalicji..."

środa, 19 listopada 2014

"Podczas wizyty uczestnicy konferencji i przedstawiciele komisji wyborczej w Moskwie omówili przy okrągłym stole kwestie organizacji wyborów i tworzenia poszczególnych systemów komisji wyborczych w Rosji i Polsce."

poniedziałek, 17 listopada 2014

skończył się nasz jazzowy maraton przesmacznym deserem o nazwie James Carter Organ Trio. Koniec i bomba, a kto nie był, ten trąba... Chyba wszystko jasne?

poniedziałek, 10 listopada 2014

"...na deser po tych wszystkich wrażeniach "dnia codziennego" poszłam na koncert The Branford Marsalis Quartet. Nie będę się rozpisywać, kto wie, to wie, kto nie wie... no cóż? Z Marsalisów najbardziej sięmi pianista Joey Calderazzo. No -świetny. Jasne, że reszta też I-sza klasa, bo jak by? Marsalisowego Eternal słuchałam pierwszy raz na rowerowym nadmorskim spacerze i doskonale WSZYSTKO pamietam, ale wczoraj grali już nowszą muzykę, której nie opowiem" Zastanawiałam się kiedy to było? W  2005 ... (ale spotkaliśmy się też w 2009). Dziś brzmieli całkiem zwyczajnie, ale daj każdemu taką zwyczajność, Panie

niedziela, 09 listopada 2014
piątek, 07 listopada 2014

"Biorę na warsztat tylko tematy, które mnie żywo interesują. Gdy piszę o gapieniu się tępo w newsfeed to dlatego, że sam to robię od czasu do czasu. Seriale też oglądam, podobnie jak filmy z kotami. I też zastanawiam się nad swoimi statusami na Facebooku, zanim je umieszczę. A potem cierpię, że nikt nie lajkuje, albo się cieszę, że lajkują. To część mojego życia."

czwartek, 06 listopada 2014

nadejszła wiekopomna chwila... Owszem nie sposób nasłuchać się na zapas, ale przyjemność jestponiedziałek, 03 listopada 2014

""Podczas transportu do Włoch dzieło zostało jednak skradzione przez hanzeatyckich piratów i przewiezione do Gdańska. Niestety, liczne starania podejmowane po dziś dzień, aby pokazać tę pracę w Italii, nie przyniosły sukcesu, nawet z okazji tej wystawy""

niedziela, 26 października 2014

"Trochę to tak, jak z niejednym seryjnym mordercą. Zanim rozpoczął swój zbrodniczy proceder, długo się do niego przygotowywał. Wyszukiwał odpowiednie miejsca, dobierał narzędzia mordu, precyzyjnie tworzył scenariusze ataku. Wcale się przy tym specjalnie nie kryjąc – nawet w towarzystwie zdarzało mu się podzielić fantazją o urokach podrzynania gardła, od której cierpła na moment skóra. Ale któż wtedy brał taką szczerość serio? Ot, głupie żarty, niesmaczny ekscentryzm nie do końca normalnego, acz niegroźnego przecież kumpla z sąsiedztwa"

czwartek, 23 października 2014

"...liczba zespołów, które wzięły udział w posiedzeniu, robi wrażenie. Były to: Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich; Parlamentarny Zespół ds. Obrony Wolności Słowa; Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski; Parlamentarny Zespół na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej; Parlamentarny Zespół na rzecz Ochrony Życia i Rodziny; Parlamentarny Zespół "Stop ideologii gender!"; Zespół Poselski na rzecz Rozwoju Społeczno-Gospodarczego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego."

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 150