| < Marzec 2015 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
CZYTUJĘ, ZAGLĄDAM DO
INNE TAKIE TAM...
SE POSZLI
niedziela, 22 lutego 2015

"Kim ja jestem, żeby komuś innemu mówić, co ma robić i myśleć? Mogę się z niego co najwyżej wyśmiewać, ale nie dlatego, że jestem od kogoś lepszy. Strasznie mnie drażnią programy typu „Śniadanie mistrzów”, bo pokazują pewien współczesny syndrom: każdemu się wydaje, że jest autorytetem i ma coś do powiedzenia na każdy temat. A jak już ktoś wydał książkę albo ma program w telewizji, to może się wypowiadać: Irak, Afganistan, narkotyki, aborcja - jak z rękawa. I jakiś Andrzej Mleczko czy inny Makłowicz wypowiada się na takie tematy. Jakie ma o nich pojęcie? "

piątek, 20 lutego 2015

"Czy Sylwek myśli o sobie, że ktoś go zrobił spowiednikiem narodu? Aniołem zemsty? Polską mutacją irańskiej czy saudyjskiej obyczajowej policji?"

czwartek, 19 lutego 2015

"... Centrum uznało, że jest niezależnym przedsiębiorcą, zasłania się tajemnicą handlową i tym, że nie podlega pod ustawę o informacji publicznej. Jest więc to zamknięte koło: rząd zamawia coś w CUW bez przetargu, a CUW uznaje, że nie musi informować opinii publicznej o tym, co i za ile realizuje dla rządu."

sobota, 14 lutego 2015

"Musiałbym połowę obywateli zamknąć, połowę na pilnowanie, a kto będzie pracował?"

czwartek, 12 lutego 2015

"O. Rydzyk w porozumieniu z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej organizuje dla liceów warsztaty "Zrozumieć media". Rodzice uczniów z jednej z warszawskich szkół po tym, jak wydało się, że warsztaty były prowadzone w godzinach normalnych lekcji, poskarżyli się MEN. Ministerstwo przyznało, że łamie to przepisy..."

czwartek, 05 lutego 2015

a jednak... Ludzie czytają. No może nie wszyscy, ale Pani P - tak. Czyta. Własnoocznie. I to na tzw. trudne tematy, co to cieszą, że nie nas... Tak jakby (nie nas). Chociaż, jakby się dobrze rozejrzeć. Przez zapośredniczenie...

I chciałoby się, żeby to czytelnictwo było u nas, w kraju ojCzystem, największym nałogiem

wtorek, 03 lutego 2015

"W 2011 roku wojewódzki śląski inspektor nadzoru budowlanego przeprowadził kontrolę. Stwierdził, że linia o napięciu 110 tysięcy woltów, która przebiega nad boiskiem, jednak zagraża życiu ludziom korzystającym z tego wielofunkcyjnego obiektu sportowego. Inspektorzy wydali nakaz rozbiórki"

niedziela, 01 lutego 2015

"W marcu 2014 rozpoczęliśmy sprzątanie i remont hali fabrycznej, a w listopadzie wyjechały stamtąd pierwsze samochody z towarem. Takie tempo w Polsce nie byłoby możliwe ze względu na liczbę koniecznych zgód i procedur wymaganych od inwestora"

niedziela, 25 stycznia 2015

"To szokujące. Dziwię się, że prezes przyjął to odznaczenie, a szczególnie, że przyjął je jako urzędujący prezes. To stawia wielki znak zapytania nad jego bezstronnością. Kiedy mówię, że Trybunał jest w sprawach wyznaniowych stronniczy, ludzie patrzą na mnie z niedowierzaniem, mówią, że to "zbyt daleko idące stwierdzenie". A tu fakty mówią same za siebie!"

niedziela, 18 stycznia 2015

"Często jest tak, że zjazd z dyskietką szefa zalicza podwładny."

sobota, 17 stycznia 2015

"Komunikaty rozklejone w wiatach, zgodnie z którymi od 26 stycznia każda linia tramwajowa i autobusowa zmienia numer na kolejny, większy o 1, co ma rzekomo związek z wejściem w życie nowych norm unijnych "

niedziela, 11 stycznia 2015

"Właśnie przyszedł list z Fundacji Nauki Małego Bogatego Kraju. Mój projekt otrzymał entuzjastyczne recenzje, grant zostaje przyznany w całości. Jako kierownikowi projektu przysługuje mi prawo do pełnego, dobrze płatnego etatu na Uniwersytecie Jednym Z Najlepszych W Europie. Grant będzie realizowany w trzech instytucjach, w dwóch krajach. Do współpracy zgłosili się badacze z dwóch kolejnych krajów. Nie ma wśród nich Polski. I chyba już nie będzie"

wtorek, 06 stycznia 2015

"Wyprawa "Parlament na szczyt" wyrusza do Afryki 22 stycznia. Na Kilimandżaro (5895 m n.p.m.) wspinać się będzie ponad 20 parlamentarzystów, którzy zdobędą szczyt dla chorych dzieci, podopiecznych trzech fundacji."  A wydawało się, że szczyt zdobyty już tu,  na miejscu i nigdzie nie trzeba wyruszać

niedziela, 04 stycznia 2015

niektórym spełnianie własnych marzeń idzie sprawnie. Nad wyraz. I nie ma w tym picu, co znamy od środka.  

środa, 31 grudnia 2014
niedziela, 28 grudnia 2014

"Jak ktoś ma problem z tym, że jest postrzegany jak ciotka-klotka,niezbyt rozgarnięta apelowa z eventu na Politechnice, osoba która na chybcika sformułowała wojenną doktrynę Polski w słowach „dom-drzwi-dzieci-kobieta”, to się jej nie ociepla i nie umila, ale się ją utwardza i upoważnia! Dociąża się ją, a nie pompuje helem."

środa, 24 grudnia 2014
czwartek, 18 grudnia 2014

"Zwyczaj chamskiego komentowania tej naturalnej sytuacji wprowadzili wczoraj palikociarze przy wsparciu marszałka (...), który, jak wspomniałam, sam ostentacyjnie popijał jakieś napoje donoszone mu w kubkach z zaplecza"

poniedziałek, 08 grudnia 2014

"Najbardziej wkurza go ta Biedronka w środku miasta w kinie Milenium. Do końca nie wierzył, że władze Słupska będą tak bezczelne, żeby to kultowe kino zamienić w supermarket.(...) to było nasze kino (...) W latach 60. całe miasto się dobrowolnie opodatkowało na jego budowę. To było jedno z najnowocześniejszych kin w kraju (...) Do tego jeszcze stary browar (...) w tych pięknych zabudowaniach z czerwonej cegły, jest Biedronka. I że w zeszłym roku ulicami Słupska przeszedł marsz żałobny żegnający stary browar. Na transparentach mieszkańcy nieśli herb
miasta z biedronką zamiast walecznego gryfa."

sobota, 06 grudnia 2014

wiem, można byłoby rozmawiać o przyjemniejszych tematach, ale jednak Kloss, wybory itp. to tzw dookolność od której trudno się odkleić...

"Mamy w gminach władzę jednego człowieka: wójta, burmistrza lub - w wypadku dużych miast - prezydenta. Zawdzięczamy to rządowi SLD-PSL. Już w 1994 r. Sejm zdominowany przez posłów SLD i PSL uchwalił ustawę o bezpośrednim wyborze: wójta, burmistrza i prezydenta, jednak skutecznie zawetował ją prezydent Lech Wałęsa. W 2001 r. koalicji SLD-PSL udało się już bez przeszkód wcielić te rozwiązania w życie"

środa, 03 grudnia 2014

"Słabnący rubel może ostudzić zakupowy zapał Rosjan z Kaliningradu do zakupów w Polsce. Za złotówkę w kaliningradzkich kantorach trzeba zapłacić 16-17 rubli. Rok temu złoty kosztował ok. 10-11 rubli, a to oznacza, że ceny towarów i usług w Polsce wzrosły dla Rosjan o ok. 60 procent. Denis, pracownik biurowy z Kaliningradu (...) w tym roku noworoczne ferie spędzi w Kaliningradzie. Rok temu ze swoją dziewczyną i dzieckiem świętowali w Sopocie. - Wtedy za pięć dni dla nas troje wydałem 16 tys. rubli. W tym roku musiałbym wydać 30 tys., więc zostajemy w domu"

wtorek, 02 grudnia 2014

"Dyrektor szpitala wyjaśnił, że dane do ZIP wprowadzają pracownicy biurowi. Dostają spis pacjentów z rubrykami, w których wyliczone są świadczenia. Zdarza się im pomylić i wpisać komuś dane osoby np. z rubryki powyżej czy poniżej - tłumaczy zastępca prokuratora rejonowego Katarzyna Sacharczuk. - W tym przypadku szpital usunął z ZIP błędne zapisy. Poza tym dyrektor zapewniał, że lekarze nie mają korzyści finansowych z dopisywania świadczeń, bo placówka rozlicza się z NFZ ryczałtowo. Przyjęliśmy więc, że fakty te nie wyczerpują znamion czynu zabronionego."  A niech no tylko podatnik pomyli się w rozliczeniu...

sobota, 29 listopada 2014

"Przeciętna operacja zaćmy trwa około 15 minut. Jeśli pacjent ma skierowanie na zabieg od polskiego okulisty, nie musi przyjeżdżać na wcześniejszą kwalifikację do operacji. Wszystkie badania, konsultacje, dobór soczewek wewnątrzgałkowych i sam zabieg, przeprowadzany jest podczas jednej wizyty. Całkowity czas pobytu pacjenta w klinice wynosi około trzech godzin. Przedstawiciele czeskiej sieci odnieśli wrażenie, że wielu Polaków czekało na wejście w życie nowych przepisów. Sami też się na to przygotowali"

sobota, 22 listopada 2014

"Podobno PSL wygrało też w kilkunastu stanach USA  - Obama nie wyklucza koalicji..."

środa, 19 listopada 2014

"Podczas wizyty uczestnicy konferencji i przedstawiciele komisji wyborczej w Moskwie omówili przy okrągłym stole kwestie organizacji wyborów i tworzenia poszczególnych systemów komisji wyborczych w Rosji i Polsce."

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 151