| < Kwiecień 2014 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zakładki:
CZYTUJĘ, ZAGLĄDAM DO
INNE TAKIE TAM...
SE POSZLI
niedziela, 13 kwietnia 2014

"Nieumiejętność bycia potocznym może być tragedia stylistyczną. I znam kilka osób publicznych, które są ofiarami takiego nieszczęścia."

 

wtorek, 08 kwietnia 2014

"W marcu 2013 roku ich rejestracji odmówiło Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Powołało biegłych z dziedziny religioznawstwa, którzy stwierdzili, że Kościół Potwora Spaghetti należy do gatunku "joke religions". A także że są wątpliwości, czy członkowie Kościoła "postrzegają Latającego Potwora Spaghetti jako bóstwo, które ich fascynuje i przeraża"."

niedziela, 06 kwietnia 2014

"Kupiliśmy pociąg, którym można podróżować z wielkimi prędkościami, ale w Polsce z tych prędkości nie będziemy mogli korzystać. Dlaczego? Bo tory (podłoże), po których będzie podróżował, nie są do tego przygotowane. Można to uznać za metaforę całej polskiej sytuacji we wszystkich dziedzinach. Tymi torami (podłożem) jest to, co można by nazwać infrastrukturą mentalno-kulturową Polaków. Nasze wzorce myślenia i działania, nasze postawy, nasza „polska forma" (jak to określił Gombrowicz), nasze habitusy. Jeszcze inaczej mówiąc: chodzi tu o swego rodzaju kompetencje cywilizacyjne, kompetencje miękkie, takie jak umiejętność dialogu, współpracy, lojalność, zaufanie, poczucie dobra wspólnego, zdolność do empatii, kompromisu, rozwiązywania konfliktów i ucierania dobra wspólnego."

czwartek, 03 kwietnia 2014

"Proboszcz szefował już hurtowni spożywczej, która działała na terenie kościoła, a teraz zarządza Domem św. Urszuli (komercyjne miejsca noclegowe(...)) w dawnym domu katechetycznym. Ceny od 40 do 100 zł za osobę). Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, pod adresem parafii istnieją trzy wpisy o prowadzonej działalności gospodarczej. Działa tu firma transportowa Patron, inna firma produkuje opakowania z tworzyw sztucznych, kolejna nadzoruje agentów zajmujących się sprzedażą towarów różnego rodzaju."

środa, 02 kwietnia 2014

"Obowiązuje pierwotne rzymskie prawo zasiewu. Gdyby ktoś zajął moje lub pańskie pole i coś zasiał, a ja bym go wyrzucił, to tej pierwszej osobie należy się odszkodowanie za stracone plony No po prostu - BOSKIE

czwartek, 27 marca 2014

"Przez kilka tygodni nie otrzymujemy żadnej korespondencji, by w końcu znaleźć w skrzynce kilka lub kilkanaście listów naraz z datą nadania od dwóch do nawet sześciu tygodni wstecz."  oj tam, oj tam - trzeba cenić święty spokój

wtorek, 25 marca 2014

"Lewica kojarzy się z wrażliwością, idealizmem. Tu dostałam na wskroś cyniczną wypowiedź, że mamy nieszczęście, na którym moglibyśmy sobie punktów nastukać. Dopóki będę dziennikarzem, będę się temu sprzeciwiać "  Ok, ok, (owszem cynik) ale KOMU się tak kojarzy?

niedziela, 23 marca 2014

"Według przedstawicieli branży ubezpieczeniowej bez zmian w prawie, które wymuszą na rolnikach ubezpieczanie pól (odcinając ich od doraźnej państwowej pomocy), i bez podniesienia składek z dopłatami na ubezpieczeniach rolnych nie da się zrobić biznesu. Dlatego dziś oferują je tylko trzy towarzystwa.  A gdyby zmiany udało się przeforsować? - Ubezpieczenia rolne stałyby się wielkim biznesem. Gdyby przy obecnych składkach wszyscy rolnicy ubezpieczali swoje uprawy i zwierzęta hodowlane, do towarzystw wpływałoby rocznie z tego tytułu ok. 1,4-1,6 mld zł. Z tego połowę pokrywałoby państwo."

sobota, 15 marca 2014

"Zaczęło się niepozornie – na jednej z imprez po 5 godzinach szaleństwa na parkiecie w  12 centymetrowych szpilkach poczułam, że boli mnie stopa. Buty wylądowały pod stołem a ja dokończyłam tańce w balerinkach. Następnego dnia nie czułam bólu stopy, prawdopodobnie dlatego, że bolało mnie wszystko i wymiotowałam jak mała Regan w Egzorcyście."

czwartek, 13 marca 2014

"Konserwator zapowiadał wcześniej, że część obiektu zostanie ręcznie rozebrana cegła po cegle, zachowane zostaną detale. Pozostała część obiektu miała być rozebrana w formie 20-tonowych segmentów z murów. Ostatecznie zostały jedynie zachowane detale architektoniczne, a pozostałe cegły, tak jak napisali posłowie, są hałdą gruzu."

czwartek, 06 marca 2014

"Festiwal Kolorów to wydarzenie, polegające na wyrzucaniu w górę kolorowego proszku."  Zawsze to bezpieczniej niż białego

niedziela, 02 marca 2014

koniec tygodnia upłynął nam na mieleniu cieciorki w maszynce do mięsa (rzeczywiście metoda najlepsza) i ... słuchaniu jak facet nawala w garnek (boskie!). Nawalał wprawdzie w innych okolicznościach przyrody, za to niedalekowtorek, 25 lutego 2014

"W wymiarze politycznym brak zaufania oznacza, że w wyścigu o władzę inni nie są rywalami czy konkurentami, ale wrogami. A skoro nie zasługują na nasze zaufanie, uznajemy, że albo są idiotami, albo kierują się złą wolą i dlatego nie można z nimi współpracować. To prowadzi do ogromnej polaryzacji sceny politycznej i decentralizacji zaufania."

niedziela, 23 lutego 2014

"Odwiedzanie slumsów, opuszczonych budynków, a także regionów ogarniętych  konfliktem staje się atrakcyjne dla coraz większej liczby turystów. Nietypowe  formy turystyki zyskują na popularności i są szansą dla mniejszych biur podróży  na specjalizację. Nie brakuje także osób uprawiających turystykę seksualną,  medyczną, a nawet tzw. turystykę śmierci"

piątek, 21 lutego 2014

"Mimo to postępowanie mogłoby potoczyć się zupełnie inaczej. Mogło, gdyby nie to,  że szklana wiata przystankowa była cała zaklejona plakatami i operator kamery  monitoringu nie był w stanie nagrać tego, co się tam działo."

Tagi: miasto
16:56, joe255 , pobocze
Link Dodaj komentarz »
środa, 19 lutego 2014

""Jesteśmy wzruszeni wszystkimi życzeniami powrotu Michaela do zdrowia, które napływają z całego świata. To niewiarygodne wsparcie daje nam i jemu siłę. Dziękujemy bardzo! Wszyscy wiemy, że Michael jest walczakiem i nigdy się nie podda!""

sobota, 15 lutego 2014

"Reklama jest biała, więc wcale domu nie zaciemnia, a to nawet ładnie, gdy okno  takie zamglone. I na dodatek mniej się brudzi"

 

piątek, 14 lutego 2014

"Przepis prawa o nienależnym świadczeniu jest dyskusyjny i na pewno sprawa ta wymaga uwagi Sądu Najwyższego. Archidiecezja Gdańska przyjęła te pieniądze w dobrej wierze i rozdysponowała je, nie wiedząc, że urzędowa decyzja o ich przyznaniu może być sprzeczna z prawem "

Tagi: biznes
19:15, joe255 , pobocze
Link Dodaj komentarz »
środa, 12 lutego 2014

"Wnioski można było składać od ósmej rano. Rejestracja miała skończyć się w chwili, gdy suma wnioskowanych pieniędzy osiągnie 2,5-krotność wszystkich funduszy przeznaczonych na ten cel. Zajęło to niespełna minutę."

poniedziałek, 10 lutego 2014

""Wpływ na podejmowane decyzje miał również fakt, że ci którzy decydowali - czy nie byli w parlamencie, ale mieli wpływ na ustawę, tacy jak Władysław Frasyniuk - sami będąc w więzieniach, stykali się z przestępcami i najwyraźniej się z nimi utożsamiali. Byli za słabi psychicznie i zbyt prymitywni intelektualnie, żeby niezależnie od tego, że czasami w więzieniu interesy są wspólne, umieć się od tamtych zdystansować""

niedziela, 09 lutego 2014

"Firma (...), która jest generalnym wykonawcą budowy, wyprzedza harmonogram robót o 12 proc.no pięknie, dziennikarze...

Prędzej górniku, śmielej, górniku,
w przyszłość twą jasną idź,
dąż zastępami współzawodników,
w trudzie pierwszeństwo chwyć.

Twoja ta ziemia, twoje na zawsze
węgiel, żelazo, stal!
Zabrze na przedzie, prowadzi Zabrze
w socjalistyczną dal.

środa, 05 lutego 2014

"Licheń ma wdzięk i bezpretensjonalność. No i przy jego budowie nikt mi (i wam) do kieszeni łap nie pchał. Łożyli wierni, którzy chcieli się w Licheniu modlić."

wtorek, 04 lutego 2014

"Kowalski, który odbiera przesyłkę, potwierdza jej odbiór na specjalnym formularzu. Wpisuje datę otrzymania listu i umieszcza czytelny podpis zawierający imię i nazwisko. Reguluje to rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z 2010 roku. Wzór formularza, jak informuje GIODO, nie przewiduje pola na podanie numeru i serii dokumentu tożsamości."

niedziela, 02 lutego 2014

"Polska jest, jak wiadomo, krajem frontowym."

Tagi: kraj
10:21, joe255 , pobocze
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 147